Pergear představil dva nové objektivy pro bezzrcadlovky Fujifilm X

27. března 2020
TWEET SDÍLET

Společnost Pergear představila dvojici nových objektivů pro bezzrcadlovky Fujifilm řady X, které jsou sice plně manuální, avšak nabídnou zajímavé parametry za velmi lidovou cenu.

Dvojice novinek navazuje na dříve představený model Pergear 25 mm F1,8, který je na trhu dostupný v provedení s bajonetem Fujifilm X, Sony E a Micro 4/3. Zmíněná pětadvacítka je složena z pěti čoček ve třech skupinách, clona má celkem 12 lamel a pracuje v rozsahu F1,8–F16. Cena objektivu je 68 USD.

Klepněte pro větší obrázek
 

Pergear 35 mm F1,6

První z novinek nabídne efektivní ohnisko 52,5 mm při světelnosti F1,6. Objektiv je celokovový s manuálním ostřením, optická konstrukce zahrnuje 6 čoček uspořádaných ve 4 skupinách, které doplňuje 12 lamelová clona s rozsahem F1,6–F16.

Klepněte pro větší obrázek

Nejkratší zaostřitelná vzdálenost objektivu je 28 cm, filtrový závit pak má průměr 43 mm. Součástí objektivu je vedle přední a zadní krytky také kovová sluneční clona. Při rozměrech 38 × 55 mm, váží objektiv 193 gramů a doporučená cena je 70 dolarů.

Pergear 50 mm F1,8

Druhou novinkou je objektiv s ohniskem 50 mm a světelností F1,8, který poskytne stejný úhel záběru, jako 75mm ohnisko, což z něj dělá ideální nástroj pro portrétní fotografii, kde nebude překážkou ani manuální ostření.

Optická konstrukce je složen z 6 čoček ve 4 skupinách a doplňuje ji desetilamelová clona s rozsahem F1,8–F16. Ostřit zvládá objektiv od 38 cm, filtrový závit pak má průměr 43 mm.

Klepněte pro větší obrázek

Objektiv má při délce 58 mm průměr tubusu 48 mm a váží 221 gramů, v balení je také přibalena kovová sluneční clona. Doporučená cena objektivu je 79 dolarů.

Všechny tři zmíněné objektivy jsou dostupné v černém barevném provedení, pouze 25mm model můžete mít i ve stříbrné barvě. Všechny tři objektivy jsou ideálním startovacím setem pro začínající majitele bezzrcadlovek Fujifilm – ačkoli zatím nejsou k dispozici testy nebo ukázkové fotografie, pro první práci s pevným a světelným objektivem mohou být ideální.

Témata článku: Příslušenství, Bezzrcadlovky, Technika, Objektivy, Fujifilm, Pergear


Bitcoin je populární, ale rigidní. Kryptoměnou, která umí úplně všechno, bude Ethereum 2.0

Bitcoin je populární, ale rigidní. Kryptoměnou, která umí úplně všechno, bude Ethereum 2.0

** Ethereum ve středu čeká aktualizace Altair ** Je součástí přechodu na novou generaci příští rok ** Eth2 slibuje rychlost a žádné náročné těžení

Jakub Čížek
EthereumKryptoměnyTechnologie
Cetin začne pomalu rušit xDSL ve prospěch optiky. Trend míří i do Česka

Cetin začne pomalu rušit xDSL ve prospěch optiky. Trend míří i do Česka

Lukáš Václavík
VDSLOptické kabelyCETINPřipojení k internetu
Apex Legends vás v nových záběrech z 11 sezóny vezme na tropický ostrov

Apex Legends vás v nových záběrech z 11 sezóny vezme na tropický ostrov

Po několika trailerech tu máme konečně i přímo záběry ze hry.

Michal Maliarov
Apex LegendsBattle RoyaleVideo