Pentax K20D a K200D skutečností!

24. ledna 2008
TWEET SDÍLET

Již delší dobu se nejenom v našem diskuzním fóru spekuluje o tom, že Pentax představí novou řadu digitálních zrcadlovek s označeném K20D a K200D. Prozatím se však nepodařilo tyto informace ověřit a dostupné produktové fotografie se ukázaly jako podvržené.

Pravdou však je, že v první polovině ledna se uskutečnila mezinárodní tisková konference Pentaxu ve Spojených Arabských Emirátech, konkrétně v Dubaji, kde zástupci společnosti představili nové produkty pro nadcházející sezonu. Pravdou také je, ža na informace o nových produktech se vztahuje informační embargo, které vyprší 24.1. 2008, což je právě dnes.

Ačkoliv jsme v Dubaji nebyli, víme již, že zrcadlovky Pentax K20D i Pentax K200D budou na trh uvedeny v prvním čtvrtletí roku 2008. Podrobné informace o těchto modelech vám přineseme velmi brzy. S největší pravděpodobností se velmi brzy dočkáme také nových zrcadlovek Samsung, které jsou založeny na stejném těle jako zrcadlovky Pentax.

Méně příznivou informaci vypustil Pentax pro příznivce středoformátů. Vývoj plánovaného modelu Pentax 645 Digital – profesionální středoformátová zrcadlovka s výměnnými objektivy – byl prozatím zastaven a o termínu jeho dokončení nejsou bližší informace.

Určitě si přečtěte

Fotografie týdne: Transgas R.I.P.

Fotografie týdne: Transgas R.I.P.

Albert Einstein psal dopis vdově po svém příteli Michelu Bessoovi, ve kterém zmínil zajímavou věc. Vyjádřil přesvědčení, podložené jeho teorii relativity, že nezemřel, ale že v jiné části časoprostoru žije. Jak číst tuto větu?

Michal Černý

11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s vyměnitelným objektivem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

92 Helena Vyplelová

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Když publikujete selfie snímky na sociální sítě, kolik jim věnujete času na úpravy? A jak moc změníte svou podobu?

1 Adam Kos