Pentax K-1 II J Limited – plnoformátová zrcadlovka bude v různobarevném provedení pouze v Japonsku

3. března 2021
TWEET SDÍLET

Hned čtyři barevné verze připravil Pentax pro potenciální kupce plnoformátové zrcadlovky K-1 II, ty jsou značeny jako J Limited a budou pravděpodobně dostupné pouze na japonském trhu, jako tomu bylo u předchozí barevné edice aparátu Pentax KP v roce 2019.

Hlavní změnou je u limitované edice zejména její barevné provedení a také použité materiály, v důsledku čehož jsou aparáty vyráběny až po jejich objednání.

Zásadním rozdílem je použití dřevěného gripu z ořechu, který je do finální podoby upraven společností Miroku Techno Wood, v praxi to znamená devět vrstev speciálního laku. Další v pořadí je pak pogumovaný grip s odlišnou povrchovou texturou a tvarováním pro lepší úchop.

Klepněte pro větší obrázek

Třetím rozdílem je povrchová úprava osazeného bajonetu za použití zlata a titanu, výsledná vrstva by měla být mnohem odolnější než u sériově vyráběných modelů. Odlišný je také materiál použitý pro horní stranu aparátu.

V oblasti ovládání a konstrukce aparátu vychází limitovaná edice ze standardní sériové výroby – snímač s rozlišením 36 Mpx, pětiosá stabilizace obrazu, 33 bodů autofokusu a Full HD video při 30 sn/s. Novinkou je ale expoziční režim PH-Mode Yoshimura a PH-mode T, které reflektují expoziční parametry používané při fotografování krajin japonskými autory Kazutoshi Yoshimurou a Takukei Seo.

Objednávat je možné aparáty zatím pouze na japonském trhu s předpokládaným doručením na konci dubna letošního roku. Cena zatím nebyla stanovena.

Témata článku: Technika, Pentax, Zrcadlovky, Zrcadlovky na Heureka.cz