Peak Design inovoval zavazadla řady Everyday. Vyslyšel přání zákazníků

30. listopadu 2019
TWEET SDÍLET

​Výrobce fotografického příslušenství Peak Design aktualizoval oblíbenou řadu brašen a batohů Everyday. Zavazadla Everyday Line V2 jsou vyrobena z recyklovaných materiálů (400D nylon), slibují vyšší odolnost a rozrůstají se o nové modely.

Na základě zpětné vazby od uživatelů vybavil Peak Design své brašny novými, robustnějšími zipy. Tzv. ultrazipy by měly být trvanlivější a obstát i při častém používání. Dle výrobce jsou 20× odolnější než běžné zipy. U modelů s víky Peak Design vylepšil svůj patentovaný zavírací mechanismus MagLatch. Rozšířena byla také nabídka barevných variant, jednotlivé produkty jsou tak dostupné v černé, uhlové, popelavé, béžové a námořnické modři.

Batoh Everyday Backpack prošel jen malými změnami. Kromě výše zmíněných vylepšení byl upraven tvar zavazadla, který by měl napomoci jeho stabilitě s uloženým příslušenstvím, a popruhy byly přepracovány tak, aby lépe přilnuly k tělu. Přibyly nové kapsy, organizéry, externí popruhy Cord Hook pro připevnění např, bundy nebo karimatky. Batohy mají nově větší objem – 20 a 30L. Kromě fotografické techniky pojmou též 15" notebook. Cena byla stanovena na 240 eur (20L), respektive na 268 eur (30L).

Absolutní novinkou je model Everyday Backpack Zip, který se liší především absencí horního víka. Jeho úlohu suplují zipy – na každé straně dva – umožňující přístup k fototechnice z levého i pravého boku. Udávaný objem zavazadla (15 nebo 20L) je tedy neměnný. Jedná se tudíž o jakousi skladnější, stylovější (díky oblejším tvarům) variantu s omezenějšími funkcemi. V zádové části nechybí kapsa na notebook (13" nebo 15"). Batohy pořídíte za 176 eur (15L) a 203 eur (20L).

Nejoblíbenějším model řady Everyday je nejspíš Messenger, stylová brašna přes rameno pro každodenní nošení. Druhá generace přichází s oblejším designem a lehčí (o 24 %) konstrukcí, externím popruhovým závěsným systémem (Cord Hook) a přepracovaným, nově údajně pohodlnějším, popruhem s protiskluzovými prvky. K lepší organizaci mají sloužit i nové kapsy a větší prostor pro uložení notebooku (13") a dokumentů. Everyday Messenger má objem 13L a stojí 203 eur.

Brašna Everyday Sling, určená především pro přenášení menších fotoaparátů, je nyní nabízena ve třech velikostech – 3L, 6L a 10L. Brašny mají nyní ergonomičtější tvar a nízkoprofilový popruh s protiskluzovými prvky. Hlavní zip je nyní delší pro pohodlnější přístup k uložené technice a zvnějšku přibyl závěsný systém Cord Hook, díky němuž můžete k zavazadlu zespodu připnout např. stativ. Do 6L varianty se vměstná 11" tablet, do 10L verze 13" notebook. Cena brašen byla stanovena na 139 (10L), 93 (6L) a 74 (3L) eur.

Everyday Tote více než co jiného připomíná dámskou kabelku. Jelikož se však jedná o zavazadlo s objemem 15L, vejde se do něj daleko více věcí, mimo jiné též fotografická výbava čítající například tělo s dvojicí objektivů a bleskem; speciální zadní kapsa pojme též notebook do velikosti 13" a nechybí ani spektrum kapes a kapsiček pro uskladnění drobného příslušenství. 

K přenášení tašky slouží primárně dva popruhy, ovšem k dispozici je také odnímatelný polstrovaný popruh pro pohodlnější nošení přes rameno. Novinkou je – jako u ostatních oznámených produktů – externí závěsný systém Cord Hook. Boční i horní přístup k obsahu zavazadla by měl být nyní komfortnější díky delším zipům. Taška je k dostání za 139 eur.

Druhou novinkou v portfoliu Peak Designu je kříženec tašky a batohu Everyday Totepack. Na rozdíl od modelu Tote umožňuje tento druh zavazadla jak přenášení v ruce, tak nošení na zádech, a nabízí navíc větší objem – 20L. Větší velikost, již lze navýšit ještě o 5L díky provedení roll-top, a komfortnější vyjímatelné ramenní popruhy se mohou hodit např. při celodenních výšlapech po městě. Kromě fototechniky taško-batoh pojme i 15" notebook. Nechybí ani závěsný systém Cord Hook. Hybridní zavazadlo stojí 166 eur.

Témata článku: Technika, Příslušenství, Batohy a brašny, Peak Design


Jak na fotografování s dlouhým časem v noci a ve dne

Jak na fotografování s dlouhým časem v noci a ve dne

Expoziční čas je jednou ze tří (čas, clona, citlivost) veličin, které jsou pro vznik fotografie nejdůležitější, nemluvě o jejich vzájemné závislosti. Jak správně na dlouhou expozici a k čemu je dobrá?

Petr Březina
Fotoškola
Affinity 2 už má všechny grafické nástroje v jednom balíku. Na rozdíl od Photoshopu je však pořád bez předplatného

Affinity 2 už má všechny grafické nástroje v jednom balíku. Na rozdíl od Photoshopu je však pořád bez předplatného

**Britský Serif vydal druhou generaci nástrojů rodiny Affinity. **Do portfolia přibyl Publisher pro iPad. **Nově si i koupíte všechny nástroje v jedné zvýhodněné licenci.

Petr Urban
Affinity PhotoFotografický software
Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s plnoformátovým snímačem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

Petr BřezinaJan Pánek
Full-frame
6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

časopis Computer
Fotografický softwareFotoškola
Tipy na 14 fotoaparátů s nejlepším poměrem cena/výkon. Kompakty i bezzrcadlovky

Tipy na 14 fotoaparátů s nejlepším poměrem cena/výkon. Kompakty i bezzrcadlovky

​Foťáky v mobilu jsou sice díky využití umělé inteligence čím dál výkonnější, stále však nedokážou nahradit, zejména co do kvality snímku, klasický fotoaparát s velkým obrazovým snímačem.

Jan PánekHelena Vyplelová
Průvodce nákupem
10 filmů o fotografii, které byste měli vidět

10 filmů o fotografii, které byste měli vidět

Filmy, ve kterých hraje důležitou roli fotografie či fotograf vznikají už dlouhá desetiletí. Existuje však více filmů, než jen legendární Zvětšenina, kamery natáčí dál a v hlavách filmařů se rodí nové neotřelé příběhy…

Petr Březina
Kultura