Peak Design inovoval zavazadla řady Everyday. Vyslyšel přání zákazníků

30. listopadu 2019
TWEET SDÍLET

​Výrobce fotografického příslušenství Peak Design aktualizoval oblíbenou řadu brašen a batohů Everyday. Zavazadla Everyday Line V2 jsou vyrobena z recyklovaných materiálů (400D nylon), slibují vyšší odolnost a rozrůstají se o nové modely.

Na základě zpětné vazby od uživatelů vybavil Peak Design své brašny novými, robustnějšími zipy. Tzv. ultrazipy by měly být trvanlivější a obstát i při častém používání. Dle výrobce jsou 20× odolnější než běžné zipy. U modelů s víky Peak Design vylepšil svůj patentovaný zavírací mechanismus MagLatch. Rozšířena byla také nabídka barevných variant, jednotlivé produkty jsou tak dostupné v černé, uhlové, popelavé, béžové a námořnické modři.

Batoh Everyday Backpack prošel jen malými změnami. Kromě výše zmíněných vylepšení byl upraven tvar zavazadla, který by měl napomoci jeho stabilitě s uloženým příslušenstvím, a popruhy byly přepracovány tak, aby lépe přilnuly k tělu. Přibyly nové kapsy, organizéry, externí popruhy Cord Hook pro připevnění např, bundy nebo karimatky. Batohy mají nově větší objem – 20 a 30L. Kromě fotografické techniky pojmou též 15" notebook. Cena byla stanovena na 240 eur (20L), respektive na 268 eur (30L).

Absolutní novinkou je model Everyday Backpack Zip, který se liší především absencí horního víka. Jeho úlohu suplují zipy – na každé straně dva – umožňující přístup k fototechnice z levého i pravého boku. Udávaný objem zavazadla (15 nebo 20L) je tedy neměnný. Jedná se tudíž o jakousi skladnější, stylovější (díky oblejším tvarům) variantu s omezenějšími funkcemi. V zádové části nechybí kapsa na notebook (13" nebo 15"). Batohy pořídíte za 176 eur (15L) a 203 eur (20L).

Nejoblíbenějším model řady Everyday je nejspíš Messenger, stylová brašna přes rameno pro každodenní nošení. Druhá generace přichází s oblejším designem a lehčí (o 24 %) konstrukcí, externím popruhovým závěsným systémem (Cord Hook) a přepracovaným, nově údajně pohodlnějším, popruhem s protiskluzovými prvky. K lepší organizaci mají sloužit i nové kapsy a větší prostor pro uložení notebooku (13") a dokumentů. Everyday Messenger má objem 13L a stojí 203 eur.

Brašna Everyday Sling, určená především pro přenášení menších fotoaparátů, je nyní nabízena ve třech velikostech – 3L, 6L a 10L. Brašny mají nyní ergonomičtější tvar a nízkoprofilový popruh s protiskluzovými prvky. Hlavní zip je nyní delší pro pohodlnější přístup k uložené technice a zvnějšku přibyl závěsný systém Cord Hook, díky němuž můžete k zavazadlu zespodu připnout např. stativ. Do 6L varianty se vměstná 11" tablet, do 10L verze 13" notebook. Cena brašen byla stanovena na 139 (10L), 93 (6L) a 74 (3L) eur.

Everyday Tote více než co jiného připomíná dámskou kabelku. Jelikož se však jedná o zavazadlo s objemem 15L, vejde se do něj daleko více věcí, mimo jiné též fotografická výbava čítající například tělo s dvojicí objektivů a bleskem; speciální zadní kapsa pojme též notebook do velikosti 13" a nechybí ani spektrum kapes a kapsiček pro uskladnění drobného příslušenství. 

K přenášení tašky slouží primárně dva popruhy, ovšem k dispozici je také odnímatelný polstrovaný popruh pro pohodlnější nošení přes rameno. Novinkou je – jako u ostatních oznámených produktů – externí závěsný systém Cord Hook. Boční i horní přístup k obsahu zavazadla by měl být nyní komfortnější díky delším zipům. Taška je k dostání za 139 eur.

Druhou novinkou v portfoliu Peak Designu je kříženec tašky a batohu Everyday Totepack. Na rozdíl od modelu Tote umožňuje tento druh zavazadla jak přenášení v ruce, tak nošení na zádech, a nabízí navíc větší objem – 20L. Větší velikost, již lze navýšit ještě o 5L díky provedení roll-top, a komfortnější vyjímatelné ramenní popruhy se mohou hodit např. při celodenních výšlapech po městě. Kromě fototechniky taško-batoh pojme i 15" notebook. Nechybí ani závěsný systém Cord Hook. Hybridní zavazadlo stojí 166 eur.

Témata článku: Technika, Příslušenství, Batohy a brašny, Peak Design

Určitě si přečtěte

9 jednoduchých fotografických triků, na doma i ven

9 jednoduchých fotografických triků, na doma i ven

Ani během pošmourných zimních dní nemusejí fotografové zahálet. Tradiční, osvědčené fotografické postupy si mohou zpestřit několika zajímavými experimenty, aniž by bylo nutné investovat do drahého studiového vybavení…

6 Helena Vyplelová

Vybrali jsme 7 nejlepších levných zrcadlovek, které si teď můžete koupit

Vybrali jsme 7 nejlepších levných zrcadlovek, které si teď můžete koupit

Digitální fotoaparát může být zdrojem radosti, štěstí, ale především i „nakopnutím“ ke kreativnímu ztvárnění reality u mnoha začínajících fotografů. Vánoční svátky se blíží a s nimi také ideální období pro výhodné nákupy.

29 Petr Březina

Desítky fotoaparátů a objektivů s výraznou slevou! Vybere si každý

Desítky fotoaparátů a objektivů s výraznou slevou! Vybere si každý

Jako každý rok před Vánoci pořádají výrobci fotografické techniky pro své zákazníky slevové akce různých typů. K vybraným produktům přidávají bonusy a dárky nebo své výrobky nabízejí se slevou, ať už uplatňovanou okamžitě, nebo zpětně v rámci tzv. cashbacku.

3 Helena Vyplelová

Naučte se fotografovat portrét ve 4 jednoduchých krocích

Naučte se fotografovat portrét ve 4 jednoduchých krocích

Portrétní fotografie je jedním z nejrozšířenějších témat především mezi amatérskými fotografy. V našem okolí je spousta zajímavých osob, které by stály za vyfocení. Vyfotit je ale tak, aby byla fotka dobrá a aby měla atmosféru, nemusí být úplně jednoduché.

3 Petr Březina