Panasonic snižuje cenu P2 karet

Nová řada paměťových P2 karet s označením Panasonic E-series nabízí přenos obsahu vyšší rychlostí než současné modely a navíc prodlouženou životnost. Při použití čtečky paměťových P2 karet CD35 dosahují tyto karty přenosové rychlosti až 1,2 Gb/s. Aluminiové pouzdro zabezpečuje prvotřídní odolnost v porovnání s paměťovými kartami z plastu.

Novou řadu E-Series tvoří paměťové P2 kartys kapacitou 16 GB (AJ-P2E016XG), 32 GB (AJ-P2E032XG) a 64 GB (AJ-P2E064XG), které jsou kompatibilní s kompletním sortimentem P2 videokamer, rekordérů a pracovním workflow. Zmiňované P2 karty ukládají obsah v kompletním rozsahu snímkových frekvencí a formátů P2 (od vysokého HD rozlišení po standardní a od DVCPRO po AVC-Intra 100).

tato64.jpg 

Karty slibují dlouhou životnost. Při jednom zaznamenání denně s plnou kapacitou se tyto karty dají opakovaně používat až pět let. Při využívání poloviční kapacity lze karty používat až po dobu deseti let – na konec životnosti vás upozorní oznámení na LCD displeji, v hledáčku videokamery nebo na displeji čtečky karet.

Paměťové P2 karty Panasonic patří mezi špičku v polovodičových záznamových řešeních a zajišťují mimořádně spolehlivé zaznamenávání videodat, audiodat a metadat v jakémkoli prostředí. Dle výrobce se hodí v náročných podmínkách extrémních teplotních rozdílů a v nestabilním prostředí s nárazy a vibracemi. P2 karty se dají přímo využívat v přenosných a stolních počítačích a podporují jejich hlavní systémy nelineárního střihu. Na připojení k přenosným počítačům se sloty pro karty ExpressCard anebo ke stolnímu počítači mohou profesionálové využívat kompatibilní adaptéry pro PC kartu určené na přizpůsobení formátu ExpressCard od jiných výrobců anebo čtečky P2 karet Panasonic AJ-PCD35E.

P2 karty řady E-Series s kapacitou 16GB a 32GB budou v prodeji od květnaza doporučenou cenu 7 990 Kč, resp. 11 990 Kč. P2 karta E-Series s kapacitou 64GB bude v prodeji od srpna za doporučenou cenu 19 490 Kč. Řada E-Seires bude v nabídce souběžně se standardními P2kartami Panasonic s prodlouženou životností a kapacitou 16GB, 32 GB a 64 GB (řada A-Series).

Zdroj: Panasonic

Určitě si přečtěte

Články odjinud