Panasonic představuje extrémně světelný objektiv LEICA

Praha, 13. června 2011 – Výměnné objektivy s pevnou ohniskovou vzdáleností tradičně nabízejí vyšší světelnost a podstatně kvalitnější obraz než zoomová skla, proto jsou velmi populární především mezi zkušenými fotografy. Ideálně se hodí například na portréty, zátiší či detailní fotografii. A právě takový objektiv nyní představuje společnost Panasonic.Model LEICA DG SUMMILUX 25 mm f1,4 ASPH, určený pro digitální fotoaparáty třídy Micro 4/3, nabízí pevnou ohniskovou vzdálenost odpovídající 50 mm u klasického fotoaparátu, což zhruba odpovídá perspektivě lidského oka. Díky extrémní světelnosti f1,4 lze s novým objektivem fotografovat i ve slabém světle bez blesku či stativu, vysoká světelnost zároveň umožňuje kreativní práci s hloubkou ostrosti. Špičkovou optickou kvalitu pak zaručuje renomovaná značka Leica.

Při výrobě objektivu byla využita speciální technologie optických vrstev Nano Surface Coating, která výrazným způsobem snižuje odlesky při fotografování proti slunci. S novým objektivem se tak nemusíte bát snížené kvality snímků ani v obtížných světelných situacích. Použitá technologie v kombinaci s optimálně stavěnou konstrukcí objektivu (9 optických členů včetně dvou asférických v 7 skupinách) účinně brání vzniku zdvojené kresby či přezáření.

Světelné objektivy s pevným ohniskem se výborně hodí k fotografování portrétů, zátiší a dalších motivů, u nichž hodně záleží na nejen na kvalitní ostré kresbě hlavního motivu, ale také na atraktivní podobě rozostřené oblasti (pozadí či popředí). U nového objektivu značky Panasonic se o to stará sedmilamelová clona, díky níž se v rozostřených pasážích neobjevují rušivé artefakty ani geometrické obrazce typické pro levnější pevná skla. Odolnost a dlouhověkost objektivu zase zaručuje kovový bajonet.

Objektiv Leica DG Summilux 25 mm bude k dispozici ve čtyřech barevných provedeních – hnědém, černém, červeném a bílém. K dostání bude od září 2011 za maloobchodní cenu kolem 15 000 Kč.

panasonic-leica.jpg

Určitě si přečtěte

Články odjinud