Panasonic Lumix GF3: nejlehčí fotoaparát s výměnnými objektivy

13. června 2011

Rozhodněte se pro větší pohodlí, kvalitu vámi pořizovaných snímků to už neohrozí!

Praha, 13. června 2011 – Panasonic uvádí na český trh fotoaparát Lumix GF3 systému Micro 4/3, jehož váha (pouhých 222 g) převáží i dlouho zažitý zvyk. Zvyk, který říká, že kvalitní fotografii pořídíte jen velikou těžkou zrcadlovkou. Zvyk, který vás ohýbá na dlouhých výletech pod její tíhou a nutí vás každé fotografování předem plánovat. Zkuste si do kapsy strčit malý Lumix GF3 a stát se reportérem i těch zážitků, které naplánovat nelze. V případě GF3 přitom nemusíte ustoupit od svých představ o kvalitě snímků a dokonce ani videí. Nový model snadno ovládnete pomocí vylepšeného systému inteligentní automatiky, manuálně či přes velký dotykový displej. Na jeho rozsáhlou funkční výbavu včetně výkonného vestavěného blesku a bohatou nabídku výměnných objektivů pro každou fotografickou příležitost si zvyknete rychle. Jeho permanentní přítomnost vás opravdu nezatíží, ale můžete si na ni vypěstovat závislost…  

Malý a lehký fotoaparát s výměnnými objektivy na první pohled zaujme tenkým a elegantním tělem s hliníkovou povrchovou úpravou. Jeho stylový zevnějšek jde přitom ruku v ruce s vynikající obrazovou kvalitou. Lumix GF3 je vybavený vyspělým snímačem Live MOS Micro 4/3 s rozlišením 12,1 MPix a obrazovým snímačem Venus Engine VII HD, díky nimž se uživatelé mohou těšit na fotografie srovnatelné s výstupy z velkých digitálních zrcadlovek.

Mezi největší výhody nového fotoaparátu patří nesmírně snadné ovládání, jehož základem je dotykový displej s úhlopříčkou 7,6 cm. Dotekem displeje lze měnit nastavení fotografických parametrů v menu, ale také ostřit, případně nastavit stupeň rozostření pozadí. To výrazně urychluje fotografování především v akčních pohybových scénách. Panasonic GF3 se tak hodí i na momentky či sportovní záběry, kde běžné kompaktní fotoaparáty svým výkonem často nestačí.

Tradiční předností fotoaparátů řady Lumix je režim inteligentní automatiky, který pochopitelně nechybí ani u GF3. Dočkal se dokonce nové verze s označením iA+ a uživatelé tak mohou využít některé nové a velmi příjemné vlastnosti – dotykem lidského obličeje na displeji se například automaticky aktivuje portrétní motivový program, dotykem pozadí zase zapneme režim pro fotografování krajiny. Režim rozpoznávání tváře si zase pamatuje obličeje lidí, které uložíme do paměti přístroje, a fotoaparát je následně dokáže automaticky vyhledat a označit.

Kromě fotografování obstojí GF3 i jako kvalitní videokamera. Videozáznam natáčí ve vysokém rozlišení 1080i frekvencí 25 okének za vteřinu a ukládá ve formátu AVCHD. Díky spolehlivému kontinuálnímu ostření dokáže fotoaparát při natáčení neustále přeostřovat na vybraný motiv, i když se pohybuje. K natáčení slouží samostatná spoušť, není tedy nutné měnit režimy v menu nebo na voliči – stačí spoušť stisknout a natáčení začne.

Panasonic Lumix GF3 je kompatibilní se všemi objektivy pro systém Micro 4/3, které v současnosti pokrývají rozsah odpovídající 17-600 mm u klasického fotoaparátu. Kreativní možnosti uživatelů tedy nejsou nijak omezeny. Velkou výhodou je také možnost fotografování nebo natáčení ve 3D, kterou umožňuje speciální objektiv LUMIX G 3D 12.5mm / F12.

Milovníky moderního designu jistě potěší, že si mohou vybrat ze tří barevných provedení – černého, červeného a hnědého. K dispozici budou za maloobchodní cenu pod 15 000 Kč.

 

Klepněte pro větší obrázek 

Témata článku: Tiskové zprávy


Recenze Switch verze hry Gang Beasts. Bojovka, kterou se naučíte během chvilky

Recenze Switch verze hry Gang Beasts. Bojovka, kterou se naučíte během chvilky

Her, které se hodí na párty s kamarády, stále není mnoho. Tahle jednoduchá bojovka pro tento účel není vůbec špatná volba.

Martin Nahodil
Gang BeastsBojovéRecenze
Samsungu unikla celá řada tabletů Galaxy Tab S8. Novinky budou hned tři, displej Ultry bude doslova obří

Samsungu unikla celá řada tabletů Galaxy Tab S8. Novinky budou hned tři, displej Ultry bude doslova obří

** Samsung na únor chystá novou řadu tabletů Galaxy Tab S8 ** Tentokrát se bude jednat hned o tři novinky ** Všechny poběží na Snapdragonu 8 Gen 1 a nabídnou stylus S Pen

Martin Chroust
StylusTablety
Za rohem je možná nativní Playstation 5 verze battle royale hitu Apex Legends

Za rohem je možná nativní Playstation 5 verze battle royale hitu Apex Legends

Spolu s verzí pro Xbox Series X/S.

Michal Maliarov
Apex LegendsSpekulace
Ohnisková vzdálenost v 8 otázkách

Ohnisková vzdálenost v 8 otázkách

Různé objektivy nám ukazují svět v různé podobě, některé z něj zachytí větší část, některé zase menší část. Fotografové většinou pracují s konkrétním ohniskem, protože zobrazuje svět trošku jinak.

Petr Březina
Technika
Vy a počítač: Píšete na klávesnici všemi deseti prsty?

Vy a počítač: Píšete na klávesnici všemi deseti prsty?

redakce
Vy a počítačKlávesniceAnkety
Dying Light 2 v čerstvém traileru ukazuje postavy, se kterými přijdete do styku

Dying Light 2 v čerstvém traileru ukazuje postavy, se kterými přijdete do styku

Na svém parkourovém putování městem rozhodně nebude o zajímavé postavy nouze.

Michal Maliarov
Dying Light 2Video
STALKER 2 byl odložen o více než půl roku. Dočkáme se až před Vánoci

STALKER 2 byl odložen o více než půl roku. Dočkáme se až před Vánoci

Tvůrci potřebují více času na testování a další doladění hry.

Radek Wunderlich
S.T.A.L.K.E.R 2: Heart of ChernobylFPS