Panasonic Lumix DMC-G10 aneb konec „kompromisů“ v Čechách

10. března 2010

Jste zklamaní z nekvalitních fotek běžných „kompaktů“, ale odrazuje vás neohrabanost a složitost digitálních zrcadlovek? Nový fotoaparát Panasonic LUMIX DMC-G10 vás přesvědčí, že lze mít výhody obou kategorií v jednom.

Praha, 9. března 2010 Společnost Panasonic představuje další novinku řady LUMIX G Microsystem – digitální fotoaparát DMC-G10 s výměnnými objektivy, bohatou funkční výbavou, snadným ovládáním a nejlehčím tělem ve své kategorii na světě. Nový fotoaparát uspokojí rozmanité nároky uživatelů, kteří si podle svých preferencí mohou vybrat, zda chtějí realisticky dokumentovat svět kolem sebe, nebo zda je jim bližší svébytné kreativní vyjádření. Méně zkušení uživatelé ocení inteligentní automatiku, která jim názorně pomůže zvládnout základní fotografické dovednosti. Pokud nastavení fotoaparátu neodpovídá vhodným hodnotám dle aktuálních podmínek, rozsvítí se barevný varovný symbol. Panasonic LUMIX DMC-G10 je ideální model pro dosavadní majitele kompaktních fotoaparátů, kteří touží po kvalitních snímcích, rádi tvoří, ale nejsou si zatím příliš jistí svou fotografickou technikou.

Fotoaparáty řady LUMIX G Microsystem nabízejí to nejlepší ze světa kompaktních přístrojů i digitálních zrcadlovek – jsou malé, lehké a velmi snadno se s nimi pracuje a zároveň produkují velmi kvalitní fotografie nesrovnatelné s výstupy běžných kompaktů. Jsou tak určeny především pro ambiciózní fotografy, kteří touží po kvalitních obrazových výstupech, odrazují je ale velké rozměry a složité ovládání zrcadlovek. Kromě špičkových fotografií se modely řady LUMIX G Microsystem výborně hodí i k natáčení videozáznamů – lze jimi plnohodnotně nahradit i drahé poloprofesionální videokamery.

Scénu lze při fotografování či natáčení sledovat na velkém a jasném LCD displeji s úhlopříčkou 7,6 cm a rozlišením 460 000 bodů. Kromě displeje je LUMIX G10 vybaven i elektronickým hledáčkem s rozlišením 202 000 bodů. Na displeji i v hledáčku je ještě před stiskem spouště vidět, jak bude výsledná fotografie při daném nastavení fotografických parametrů a efektů vypadat. O vysokou kvalitu fotografií se stará snímač Live MOS s rozlišením 12,1 megapixelů a nový obrazový procesor Venus Engine HD II s technologií inteligentního rozlišení (Intelligent Resolution).

Režim inteligentní automatiky (iA) dokáže vyhodnotit aktuální světelné podmínky i charakter fotografované scény a podle toho zvolit vhodný motivový program i další fotografické parametry. Režim iA se aktivuje samostatným tlačítkem, takže k jeho spuštění není nutné otevírat menu.

Díky vylepšenému systému automatického ostření dokáže fotoaparát velmi snadno automaticky ostřit i na pohybující se objekty. Zásluhu na tom má především systém kontinuálního ostření, kdy stačí na objekt zaostřit jednou a pak už jej fotoaparát sleduje a automaticky přeostřuje, ať se objekt pohybuje v záběru jakýmkoli směrem.

Videozáznamy ve vysokém rozlišení se ukládají ve formátu Motion JPEG. Fotoaparát je vybaven HDMI výstupem, díky němuž si lze fotografie i filmy prohlížet či promítat na televizní obrazovce s vysokým rozlišením.

Kompaktní a lehký LUMIX G10 je nejpohodlnější vstupní bránou do světa profesionální fotografie. Příznivce kvalitních snímků, kteří se rozhodnou poprvé vyzkoušet výměnné objektivy, odmění poznáním, že jejich fotografické možnosti jsou prakticky neomezené.

Digitální fotoaparát Panasonic LUMIX DMC-G10 bude v prodeji od léta. Jistě atraktivní cena přístroje dosud nebyla stanovena.

1. Nejmenší tělo fotoaparátu na světě nabízí snadné ovládání pomocí režimu inteligentní automatiky (iA)

Panasonic DMC-G10 je nejmenším fotoaparátem s výměnnými objektivy na světě. Díky jedinečné konstrukci bez zrcadlové komory a systému Micro Four Thirds (Micro 4/3) bylo možné sestrojit kompaktní lehký přístroj bez mnoha choulostivých komponentů, bez kterých se běžné zrcadlovky s výměnnými objektivy neobejdou. Měření expozice a ostření, o něž se v zrcadlovkách starají složité systémy a zrcadlový mechanismus, zde obstarávají vyspělé snímače, přesné a rychlé automatické ostření je založeno na měření kontrastu.

DMC-G10 je ideální model pro dosavadní majitele kompaktních fotoaparátů, kteří touží po kvalitnějších snímcích, ale nechtějí se příliš zabývat fotografickou technikou. Příčinou snadného ovládání je především vylepšený režim inteligentní automatiky (iA), jehož funkce si získaly značnou oblibu mezi majiteli kompaktních fotoaparátů řady Lumix. Nyní se tyto funkce spojují s vyspělou technologií systému LUMIX G Microsystem. Režim inteligentní automatiky je k dispozici při fotografování i při natáčení videozáznamů.

Díky funkci kontinuálního ostření dokáže Panasonic G10 zaostřit na objekt v pohybu a poté na něj ostřit neustále, což se hodí v mnoha situacích. Stačí na objekt zamířit objektiv, namáčknutím spouště zaostřit a pak už jen fotografovat. Funkce rozpoznávání známých tváří si zase dokáže zapamatovat vybrané obličeje a fotoaparát příště automaticky zaostří právě na některý z nich, jakmile se objeví v záběru. Při přehrávání fotografií si zase můžete nechat zobrazit jen snímky, na nichž se některá z tváří uložených v paměti vyskytuje (funkce Category Playback).

Kromě výše zmíněných pokročilých funkcí nabízí režim iA všechny základní nástroje, které uživatelé od moderního kvalitního digitálního fotoaparátu očekávají. Mezi ně patří například optický stabilizátor MEGA O.I.S. zabraňující rozostření vlivem chvění přístroje při fotografování z ruky, případně funkce inteligentního ovládání citlivosti (Intelligent ISO Control), která v případě potřeby (např. když se objekt těsně před stiskem spouště pohne) zvýší citlivost a zabrání tak pohybovému rozostření. Funkce inteligentního měření expozice zase upraví expoziční hodnoty samostatně pro různé části fotografie, čímž zabrání přepalům i kresbě utopené ve stínech a zajistí optimální zobrazení tonálních přechodů i detailů. Automatická kompenzace protisvětla se zase aktivuje v případě, kdy fotoaparát detekuje objekt v protisvětle. Funkce inteligentního výběru motivových programů automaticky rozpozná nejčastější fotografické situace (portrét, noční portrét, krajina, noční krajina, detail a západ slunce) a přepne fotoaparát do odpovídajícího motivového programu.

Všechny tyto užitečné funkce může uživatel aktivovat zcela jednoduše, stačí, když zapne režim inteligentní automatiky označený iA. Výhody tohoto režimu lze využít při fotografování i při natáčení videozáznamů.

2. Systém LUMIX G Microsystem

S modelem LUMIX DMC-G1 představila společnost Panasonic zcela novou koncepci digitálních fotoaparátů se standardem Micro Four Thirds. Nová koncepce oproti předchozím modelům ještě zvýrazňuje výhody plynoucí z absence zrcadlové komory a optického hledáčku, tedy především nízkou hmotnost a kompaktní provedení. Objektivy jsou blíže snímači, a tudíž jejich konstrukce může být kompaktnější a obrazová kvalita vyšší s menšími technologickými omezeními oproti tradičním zrcadlovkám se zrcadlovou komorou a hranolem. Díky většímu množství elektronických kontaktů mezi tělem fotoaparátu a objektivem se navíc zvýšila kompatibilita celého systému, a to i směrem do budoucna.

Elektronický hledáček Live View Finder s rozlišením 202 000 bodů se zvětšením 1,04x zobrazí scénu stejně dobře jako optické hledáčky běžných zrcadlovek, k tomu ovšem zobrazí i informace o nastavených fotografických parametrech. LCD displej s úhlopříčkou 7,6 cm, rozlišením 460 000 bodů a širokým pozorovacím úhlem mění jas obrazu podle aktuálních podmínek. O náhled scény v reálném čase s překreslením o frekvenci 60 obr/s se stará snímač Live MOS. Jak elektronický hledáček, tak i LCD panel pokrývají 100 % záběru. Uživatel tak může vytvářet kompozici zcela přesně od kraje ke kraji.

Systém automatického ostření, založený na měření kontrastu, funguje přesně, snadno se s ním pracuje a navíc je velmi rychlý. Uživatelé si mohou vybrat z celé řady automatických ostřících režimů, mezi něž patří například kontinuální ostření, jednozónové ostření, systém automatického rozpoznávání tváře nebo multizónové ostření s 23 oblastmi.

3. Vysoká kvalita fotografií typická pro fotoaparáty s výměnnými objektivy

U každého fotoaparátu řady LUMIX G Microsystem Panasonic nabízí nejen vyspělé funkce a kompaktní design, ale také inovované digitální technologie. Díky tomu se uživatelé mohou těšit na fotografie, které se svou kvalitou vyrovnají výstupům ze zrcadlovek nebo je dokonce předčí. Snímač 4/3Live MOS s rozlišením 12,1 megapixelů, použitý v modelu DMC-G10, nabízí to nejlepší z obou dosud používaných technologií – vysokou kvalitu obrazu typickou pro snímače CCD a zároveň nízkou spotřebu CMOS snímačů. Vyspělá výrobní technologie umožňuje načíst současně až 4 datové kanály a zároveň zobrazovat na displeji scénu v plné kvalitě a vysokém rozlišení s překreslením o rychlosti 60 obr/s.

Nový obrazový procesor Venus Engine HD II nabízí mimořádně vyspělý systém zpracování obrazového signálu. Procesor odděluje chromatický šum od jasového a každý z nich optimální metodou redukuje, aby byly výsledné fotografie zcela čisté i při vysokých citlivostech. Mezi další přednosti procesoru patří samostatné zpracování tonálních a barevných přechodů v jednotlivých barevných kanálech (R, G a B neboli červený, zelený a modrý kanál), což má za následek vynikající barevné podání do nejmenších detailů. Ve spolupráci se snímačem Live MOS tak procesor Venus Engine HD II produkuje špičkové a barevně dokonale věrné snímky v rozlišení 12,1 megapixelů. Snímač Live MOS posílá obrazová data do elektronického hledáčku rychlostí 60 obr/s, i v hledáčku je tedy obraz čistý a plynulý.

Vysoce výkonný vysokorychlostní procesor Venus Engine HD prošel podstatnými změnami a v současné verzi podporuje novou technologii zpracování obrazu s názvem Inteligentní rozlišení (Intelligent Resolution). Díky této technologii lze pořizovat vynikající fotografie i videozáznamy ve vysokém rozlišení při kvalitnějším zpracování signálu. Systém automaticky rozeznává tři aspekty obrazu – obrysy objektů, oblasti s detailní texturou a oblasti s jemnými barevnými a tonálními přechody. Obrysy systém zvýrazní, aby na snímcích lépe vynikly, také u oblastí s texturou dochází k mírnému zvýraznění detailů. V barevných a tonálních přechodech se uplatňuje vyspělý systém redukce šumu, aby přechody působily plynuleji. Kromě celkového doostření dokáže nová technologie Intelligent Resolution zpracovávat signál pixel po pixelu optimálním způsobem, aby bylo zpracování co nejkvalitnější. Výsledkem je čistý obraz u fotografií i videozáznamů.

Fotoaparáty systému LUMIX G Micro jsou vybaveny výkonným systémem ochrany proti prachu. Pokud se prach či jakýkoli jiný materiál dostane do fotoaparátu během výměny objektivů, může se usadit na snímači a zobrazit se na fotografiích ve formě drobných teček. Ochranný systém v modelu G10 toto riziko snižuje pomocí ultrazvukového filtru před snímačem Live MOS. Při aktivaci vibruje filtr cca 50 000x za sekundu a tím prach i jakékoli jiné částice spolehlivě setřese.

4. Natáčení videozáznamů ve vysokém rozlišení usnadní inteligentní aplikace a kreativní funkce

Model DMC-G10 ukládá videozáznam ve vysokém rozlišení 1280 x 720 ve formátu HD Motion JPEG, rozlišení lze kromě toho snížit na QVGA, VGA či WVGA. Uživatelé se při natáčení mohou těšit na veškeré výhody plynoucí z možnosti měnit objektivy a také z větších rozměrů snímače, než je zvykem u digitálních videokamer. Případné akustické ruchy způsobené větrem lze bez problémů odstranit pomocí funkce Wind Cut.

S fotoaparátem DMC-G10 může natočit velmi kvalitní záznam i úplný začátečník, i ve videorežimu totiž funguje oblíbený a osvědčený systém inteligentní automatiky iA. Při natáčení s delší ohniskovou vzdáleností lze předejít roztřesení obrazu pomocí optického stabilizátoru (O.I.S.). Systém rozpoznávání známých tváří automaticky detekuje obličej v záběru a přizpůsobí tomu zaostření, expoziční hodnoty, nastavení kontrastu i barev, které přístroj optimalizuje pro ideální zobrazení pleti. Systém inteligentního měření expozice neustále kontroluje aktuální světelné podmínky a podle toho nastavuje expoziční hodnoty, aby zabránil přepalům či utopení kresby ve stínech. Funkce pro inteligentní vývěr motivového programu automaticky přepíná mezi programy pro portrét, krajinu, detail či šero, aby byl obraz maximálně kvalitní v jakékoli situaci.

Model G10 je dále vybaven režimem Film, v němž lze při natáčení napodobit různé typy legendárních klasických filmů se specifickým podáním barev a kontrastů. Nároční uživatelé mohou při natáčení využívat velmi podobné funkce jako při fotografování.

5. Bohatá nabídka funkcí pro kreativní fotografy

Panasonic DMC-G10 nabízí nejen elegantní design, ale také velmi bohatou funkční výbavu. Uživatelé si mohou vybrat, zda chtějí realisticky dokumentovat svět kolem sebe, nebo zda je jim bližší svébytné kreativní vyjádření. Režim My Color nabízí sedm přednastavených efektů – Expresivní, Retro, Čistý, Elegantní, Černobílý, Umělecký a Obrysy. V režimu Custom uživatel může sám nastavit barevný odstín a úroveň jasu a sytosti barev. Díky živému náhledu scény na displeji (funkce Full-time Live View) je ještě před stiskem spouště vidět, jak tyto úpravy ovlivní výslednou podobu, atmosféru a náladu snímků. Milovníci pokročilejších efektů mohou využít jednoho z devíti filmových režimů a u každého z nich nastavit samostatně kontrast, ostrost a barevnou sytost. Oblíbená nastavení lze uložit do paměti. G10 rovněž nabízí 26 motivových programů, mezi nimiž nechybí například program umožňující efektní rozostření okrajů snímku.

Mezi základní expoziční režimy patří programová automatika, priorita času, priorita clony a ruční režim. Na displeji se zobrazí hodnoty času a clony, pokud nastavení neodpovídá vhodným hodnotám dle aktuálních podmínek, rozsvítí se barevný varovný symbol. Méně zkušeným uživatelům tak přístroj názorně a logicky pomáhá ve zvládání základních fotografických technik a dovedností.

6. Prohlížejte si fotografie i videozáznamy v nejvyšší kvalitě na velkých televizních obrazovkách s vysokým rozlišením - VIERA Link

Fotografie uložené na paměťových kartách SD lze snadno zobrazit na obrazovkách TV řady Panasonic VIERA s dynamickým vysokým rozlišením. Stačí, když uživatel zasune paměťovou kartu SD do příslušného slotu na televizi VIERA nebo na Blu-ray přehrávači DIGA a obsah lze ihned zobrazit. Také je možné přenést fotografie nebo videozáznamy z fotoaparátu DMC-G10 do televize pomocí HDMI kabelu. Při připojení přes HDMI port lze využít celé řady funkcí fotoaparátu určených pro přehrávání videozáznamů či prohlížení fotografií. Uživatel může například pustit prezentaci, v níž se fotografie nebo filmy přehrávají postupně, coby listy kalendáře apod. O veškeré ovládání se postará dálkový ovladač TV.

Software PHOTOfunSTUDIO 5.0 HD Edition v základní výbavě také umožňuje snadnou úpravu fotografií a filmů. Videozáznamy lze rovnou posílat na YouTube nebo je vypálit na DVD.

7. Kompatibilita a bohaté možnosti rozšíření

Produkty náležící do systému Micro Four Thirds (Micro 4/3) jsou kompatibilní se systémem Four Thirds (4/3), nabízejí ale ještě více možností rozšíření. Fotoaparát LUMIX DMC-G10 a další přístroje řady LUMIX G Micro lze používat nejen v kombinaci s objektivy řady LUMIX G, ale také se všemi objektivy pro fotoaparáty systému 4/3 (přes volitelný adaptér DMW-MA1) a také s renomovanými objektivy Leica M/R (přes adaptéry DMW-MA2M či MA3R) a řadou dalších jiných objektivů napříč všemi výrobci. Uživatel má tak k dispozici nepřeberné množství kvalitní optiky.

Vzhledem k rostoucímu množství objektivů kompatibilních se systémem LUMIX G Microsystem jsou fotografické možnosti uživatelů prakticky neomezené. Fotoaparát LUMIX DMC-G10 je kompatibilní se širokou škálou příslušenství pro každou fotografickou situaci a žánr.

Adaptér na bajonet: DMW-MA1, DMW-MA2M, DMW-MA3R

Externí blesk: DMW-FL220 (GN22) / DMW-FL360 (GN36) / DMW-FL500 (GN50)

Polarizační filtr: DMW-LPL52

ND filtr: DMW-LND52

Ochranný filtr: DMW-LMC52

Akumulátor: DMW-BLB13

Napájecí kabel: DMW-DCC3

Dálková spoušť: DMW-RSL1

Textilní pouzdro: DMW-CG1

Textilní pouzdro: DMW-CG2

Textilní brašna: DMW-BAG1, DMW-CZ18

Kožená brašna: DMW-BAL1

Ramenní popruh (stylový): DMW-SSTG1-A/C/R/K

Ramenní popruh (textilní): DMW-SSTG2-W

Ramenní popruh (kožený): DMW-SSTG3-T

Ramenní popruh (kožený): DMW-SSTL1

HDMI mini kabel:RP-CDHM15/RP-CDHM30

8. Software

V základní výbavě fotoaparátu Panasonic DMC-G2 se nacházejí programy PHOTOfunSTUDIO 5.0 HD Edition pro přehlednou archivaci fotografií a videozáznamů a SILKYPIX® Developer Studio 3.1 SE pro zpracování snímků ve formátu RAW. Aplikace PHOTOfunSTUDIO 5.0 HD Edition umožňuje třídění a uspořádání nejen nově pořízených fotografií, ale také snímků uložených v počítači. Mezi její výhody patří rychlý start a načítání fotografií. Program dokáže rozeznat obličeje jednotlivých osob na fotografiích, takže lze snímky snadno roztřídit podle toho, kdo je na nich vyfocen. K dispozici je samozřejmě i možnost vytvořit prezentaci s celou řadou efektů a podbarvit ji hudbou z databáze aplikace iTunes, případně tuto prezentaci vypálit na DVD ve formátu MPEG2. Videozáznamy lze posílat přímo na YouTube pomocí vestavěného modulu pro upload souborů ve vysokém rozlišení. Program umožňuje vytvořit i 360 stupňové panorama ve formátu MOV, což je snadné zejména v případě, že uživatel při fotografování aktivoval režim Panorama Assist. Aplikace je kompatibilní i s operačním systémem Windows 7.

Snímky ve formátu RAW lze zpracovávat v programu SILKYPIX® Developer Studio 3.1 SE s vyspělými fotografickými funkcemi. Aplikace nabízí špičkový výkon především při zpracování barev.

Specifikace

 

TYPE

Type

Digital interchangeable lens system camera

Recording media

SD memory card, SDHC memory card, SDXC memory card

Image sensor size

17.3 x 13.0 mm (in 4:3 aspect ratio)

Lens mount

Micro Four Thirds mount

IMAGE SENSOR

Type

Live MOS Sensor

Total pixels

13.1 Megapixels

Camera effective pixels

12.1 Megapixels

Color filter

Primary color filter

Dust reduction system

Supersonic wave filter

RECORDING systém

Recording file format

Still Image: JPEG (DCF, Exif 2.21), RAW, DPOF compatible

Still Image with Audio: JPEG (DCF, Exif 2.21) + QuickTime

Motion Image: QuickTime Motion JPEG

Aspect ratio

4:3, 3:2, 16:9, 1:1

Image quality

RAW, RAW+Fine, RAW+Standard, Fine, Standard

Color space

sRGB, Adobe RGB

File size (Pixels)

Still Image

[4:3] 4000 x 3000 (L), 2816 x 2112 (M), 2048 x 1536 (S)

[3:2] 4000 x 2672 (L), 2816 x 1880 (M), 2048 x 1360 (S)

[16:9] 4000 x 2248 (L), 2816 x 1584 (M), 1920 x 1080 (S)

[1:1] 2992 x 2992 (L), 2112 x 2112 (M), 1504 x 1504 (S)

Motion Image

Motion JPEG

[4:3] VGA : 640 x 480, 30fps / QVGA : 320 x 240, 30fps

[16:9] WVGA : 848 x 480, 30fps

[HD] 1280 x 720, 30fps

VIEWFINDER

 

 

 

 

 

Type

Live View Finder (202,000 dots equivalent)

Field of view

Approx. 100%

Magnification

Approx. 1.04x / 0.52x (35mm camera equivalent) with 50mm lens at infinity; -1.0 m-1

Eye point

Approx.17.5mm from eyepiece lens

Diopter adjustment

-4.0 ~ +4.0 m-1

Auto eye sensor

 

No

FOCUS

Type

Contrast AF system

Focus mode

AFS/ AFC/ MF

AF mode

Face detection / AF Tracking / 23-area-focusing / 1-area-focusing

AF detective range

EV 0-18 (F3.5 lens, ISO 100)

AF assist lamp

YES

AF lock

AF/AE LOCK button or Shutter button halfway pressed in AFS mode

Others

Touch shutter, Pre AF (Quick AF/Continuous AF), Touch MF Assist (5x, 10x)

EXPOSURE CONTROL

Light metering system

144-zone multi-pattern sensing system

Light metering mode

Intelligent Multiple/ Center Weighted/Spot

Metering range

EV 0-18 (F2.0 lens, ISO 100)

Exposure mode

Program AE, Aperture Priority AE, Shutter Priority AE, Manual

ISO sensitivity (Standard Output Sensitivity)

Auto / 100 / 200 / 400 / 800 / 1600 / 3200 / 6400 / Intelligent ISO

Exposure compensation

1/3EV Step ±3EV

AE lock

AF/AE LOCK button or Shutter button halfway pressed

AE bracket

3, 5, 7 frame, in 1/3 or 2/3 EV Step, ±2 EV

WHITE BALANCE

White balance

Auto / Daylight / Cloudy / Shade / Halogen / Flash / White Set 1, 2 / Color temperature setting

White balance adjustment

Blue/ amber bias, Magenta/ green bias

Color temperature setting

2500-10000K in 100K

White balance bracket

3 exposures in blue/ amber axis or in magenta/ green axis

SHUTTER

Type

Focal-plane shutter

Shutter speed

Still Images: 1/4000 ~ 60 and Bulb (up to approx. 4minutes)

Self timer

2sec / 10sec / 10sec, 3 images

Remote control

Remote control with bulb function by DMW-RSL1 (Optional)

SCENE MODE

Still Image SCN mode

Portrait (Normal/Soft Skin/Outdoor/Indoor/Creative) / Scenery (Normal/Nature/Architecture/Creative) / Sports(Normal/Outdoor/Indoor/Creative) / Close-up (Flower/Food/Objects/Creative) / Night Portrait (Night Portrait/Night Scenery/Illuminations/Creative) / SCN (Sunset/Party/Baby 1, 2/Pet/Peripheral Defocus)

MY COLOR MODE

My Color Mode

(Still Image only) Expressive/Retro/Pure/Elegant/Monochrome/Dynamic Art/Silhouette/Custom(Color/Brightness/Saturation/ adjustable)

BURST SHOOTING

Burst speed

H: 3.2 frames/sec, M: 2.6 frames/sec (with Live View), L: 2 frames/sec (with Live View)

Number of recordable images

7 images (when there are RAW files with the particular speed)
Unlimited consecutive shooting (when there are no RAW files)
(depending on memory card size, battery power, picture size, and compression)

BUILT-IN-FLASH

Type

TTL Built-in-Flash, GN11 equivalent (ISO 100 ・m), Built-in Pop-up

Flash mode

Auto, Auto/Red-eye Reduction, Forced On, Forced On/Red-eye Reduction,
Slow Sync., Slow Sync./Red-eye Reduction, Forced Off

 

Synchronization speed

Less than 1/160 second

Flash output adjustment

1/3EV Step ±2EV

Flash synchronization

1st. Curtain Sync, 2nd Curtain Sync.

Hot shoe

TTL Auto with FL220/FL360/FL500(Optional)

LCD MONITOR

Type

Low temperature Polycrystalline TFT LCD

Monitor size

3.0inch / 3:2 Aspect / Wide viewing angle

Pixels

460K dots

Field of view

Approx. 100%

Monitor adjustment

Brightness (7 levels), Color (7 levels)

LCD mode

Off / Auto Power LCD / Power LCD

LIVE VIEW

Digital zoom

2x, 4x

Extra optical zoom

Still image: Max.2x (Not effective with L size recording. Magnification ratio depends on the recording pixels and aspect ratio.)

Motion image: 3.1x (HD/WVGA), 4.2x (VGA/QVGA)

Other functions

Guide Lines (3 patterns)

Real-time Histogram

FILM MODE

Color

Standard / Dynamic / Nature / Smooth / Nostalgic / Vibrant

Black and white

Standard / Dynamic / Smooth

Others

My Film1 / My Film2 / Multi Film

PLAYBACK

Playback mode

Normal playback, 30-thumbnail display, 12-thumbnail display, Calendar display, Zoomed playback (16x Max.), Slide show, Playback Mode (Normal/Picture/Motion Picture/Category/Favorite), Favorite, Title Edit, Text Stamp, Resize, Trimming, Aspect Conversion, Rotate, Rotate Display, Print Set, Protect, Face recognition Edit

IMAGE PROTECTION / ERASE

Protection

Single / Multi or Cancel

Erase

Single / Multi / All / Except Favorite

PRINT

Direct print

PictBridge compatible(Print size, Layout, Date setting is selectable )

INTERFACE

USB

USB 2.0 High Speed

HDMI

miniHDMI TypeC
Video: Auto / 1080i / 720p / 480p (576p in PAL system)
Audio: Dolby® Digital Creator

Audio video output

Monaural Type, NTSC/PAL, NTSC only for North America
*Check the website of the Panasonic sales company in your country or region for details on the products that are available in your market.

Remote / External microphone input

φ2.5mm. Remote control only

Built-in microphone

Monaural, Wind-cut: Off / Low / Standard / High

Speaker

YES

LANGUAGE

OSD language

English, German, French, Italian, Spanish, Polish, Czech, Hungarian, Russian, Chinese (Traditional), Chinese (Simplified),
Dutch, Thai, Korean, Turkish, Portuguese, Arabic, Persian, Japanese, Swedish, Danish, Finnish
*Check the website of the Panasonic sales company in your country or region for details on the OSD languages on the products that are available in your market.

POWER

Battery

ID-Security Li-ion Battery Pack (7.2V, 1250mAh)(Included)

Battery Charger/AC Adapter (Input: 110-240V AC, DC Cable is required)

Battery life (CIPA standard*)

Approx. 380 images (LCD), Approx. 410 images (LVF) with H-FS014042
Approx. 350 images (LCD), Approx. 380 images (LVF) with H-FS045200

DIMENSIONS / WEIGHT

Dimensions (W x H x D)

124 x 83.6 x 74mm / 4.88 x 3.29 x 2.91 in(excluding protrusions)

Weight

Approx. 558g / 19.68 oz (SD card, Battery, 14-42mm lens included)
Approx. 775g / 27.33 oz (SD card, Battery, 45-200mm lens included)
Approx. 336g / 11.85 oz (Body only)

OPERATING ENVIRONMENT

Operating temperature

0℃ to 40℃ (32°F to 104°F)

Operating humidity

10% to 80%

STANDARD ACCESSORIES

Software

PHOTOfunSTUDIO 5.0

SILKYPIX® Developer Studio 3.1 SE

QuickTimeTM

USB Driver

Standard accessories

Battery Charger / AC Adaptor, Battery Pack, Body Cap,

AV Cable, USB Connection Cable, AC Cable, Shoulder Strap, CD-ROM

 

Témata článku: Tiskové zprávy