Panasonic Lumix DMC-FS10 a DMC-FS11 – nové kompakty

15. ledna 2010
TWEET SDÍLET

Že se objektiv s ohniskem 28 mmm začíná stávat pomalu standardem i u kompaktů dokazují dvě novinky od Panasonicu. 14,1megapixelový model DMC-FS11 a 12,1megapixelový model DMC-FS10 mají 28mm širokoúhlý objektiv LUMIX s 5x optickým zoomem. Objektiv je složen ze šesti prvků v pěti skupinách, obsahuje tři asférické čočky s pěti asférickými plochami; výrobce uvádí, že je zárukou mimořádných funkcí optických součástí fotoaparátu. Novinky mají zabudovaný velký 2,7palcový inteligentní LCD panel s 230 000 body, který reaguje na měnící se světelné podmínky a automaticky řídí jas v rozsahu 11 úrovní.

V modelech DMC-FS11/FS10 je osazený procesor Venus Engine IV se souběžným zpracováním obrazových signálů (multitasking) a rychlou odezvou. Prodleva mezi stisknutím spouště a zachycením snímku je jen přibližně 0,006 sekund (FS11), resp. 0,007 sekund (FS10). Vylepšena je i rychlost automatického zaostřování – AF Sonic Speed AF dokáže zaostřit na snímaný objekt už v průběhu 0,35 vteřin. Krátký interval startu (cca 1,01 vteřin) slibuje výrobce také. Nechybí ani možnost focení na citlivost ISO 6400 a na jedno nabití baterie mají výdrž 310 snímků.

Jako vždy, nechybí u Panasonicu funkce optického stabilizátoru MEGA O.I.S. a inteligentní řízení citlivosti ISO (chrání před rozostřením záběrů, které vznikají při snímání pohybujících se objektů). Začátečníci ocení funkci Inteligentního výběru scény, přičemž – automaticky zvolí jeden ze šesti režimů scény – Makro, Portrét, Krajina, Noční portrét, Noční krajina a nejnověji doplněný Západ slunce.

Novinkou pro FS11 a FS10 je schopnost pořizovat videozáznamy s vysokým rozlišením (HD) ve formátu 720p motion JPEG, kromě běžných paměťových SD/SDHC karet DHC-FS11/FS10 akceptují i SD formát nové generace se zvětšenou kapacitou s označením SDXC (SDeXtended Kapacity).

Vybrat si můžete z několika barev. Model FS11 je dostupný ve stříbrné, černé, červené, modré, růžové, oranžové a modré barvě.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Zdroj: Panasonic

Určitě si přečtěte

Panasonic Lumix S5, kompaktní hybridní fullframe fotoaparát je tu!

Panasonic Lumix S5, kompaktní hybridní fullframe fotoaparát je tu!

11 Helena Vyplelová

Helena Vyplelová
Panasonic
Podzimní Zoner Photo Studio X: vyzkoušeli jsme nové funkce

Podzimní Zoner Photo Studio X: vyzkoušeli jsme nové funkce

15 Helena Vyplelová

Helena Vyplelová
Zoner Photo StudioSoftware
6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

15 časopis Computer

časopis Computer
SoftwareFotoškola
Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Když publikujete selfie snímky na sociální sítě, kolik jim věnujete času na úpravy? A jak moc změníte svou podobu?

5 Adam Kos

Adam Kos
Selfie