Panasonic Lumix DMC-FS10 a DMC-FS11 – nové kompakty

Že se objektiv s ohniskem 28 mmm začíná stávat pomalu standardem i u kompaktů dokazují dvě novinky od Panasonicu. 14,1megapixelový model DMC-FS11 a 12,1megapixelový model DMC-FS10 mají 28mm širokoúhlý objektiv LUMIX s 5x optickým zoomem. Objektiv je složen ze šesti prvků v pěti skupinách, obsahuje tři asférické čočky s pěti asférickými plochami; výrobce uvádí, že je zárukou mimořádných funkcí optických součástí fotoaparátu. Novinky mají zabudovaný velký 2,7palcový inteligentní LCD panel s 230 000 body, který reaguje na měnící se světelné podmínky a automaticky řídí jas v rozsahu 11 úrovní.

V modelech DMC-FS11/FS10 je osazený procesor Venus Engine IV se souběžným zpracováním obrazových signálů (multitasking) a rychlou odezvou. Prodleva mezi stisknutím spouště a zachycením snímku je jen přibližně 0,006 sekund (FS11), resp. 0,007 sekund (FS10). Vylepšena je i rychlost automatického zaostřování – AF Sonic Speed AF dokáže zaostřit na snímaný objekt už v průběhu 0,35 vteřin. Krátký interval startu (cca 1,01 vteřin) slibuje výrobce také. Nechybí ani možnost focení na citlivost ISO 6400 a na jedno nabití baterie mají výdrž 310 snímků.

Jako vždy, nechybí u Panasonicu funkce optického stabilizátoru MEGA O.I.S. a inteligentní řízení citlivosti ISO (chrání před rozostřením záběrů, které vznikají při snímání pohybujících se objektů). Začátečníci ocení funkci Inteligentního výběru scény, přičemž – automaticky zvolí jeden ze šesti režimů scény – Makro, Portrét, Krajina, Noční portrét, Noční krajina a nejnověji doplněný Západ slunce.

Novinkou pro FS11 a FS10 je schopnost pořizovat videozáznamy s vysokým rozlišením (HD) ve formátu 720p motion JPEG, kromě běžných paměťových SD/SDHC karet DHC-FS11/FS10 akceptují i SD formát nové generace se zvětšenou kapacitou s označením SDXC (SDeXtended Kapacity).

Vybrat si můžete z několika barev. Model FS11 je dostupný ve stříbrné, černé, červené, modré, růžové, oranžové a modré barvě.

FS10a_slantI.jpg FS11r_slantI.jpg

Zdroj: Panasonic

Určitě si přečtěte

Články odjinud