Panasonic Lumix DMC-FP2 a DMC-FP1 – nové designové, ploché digitály

16. ledna 2010
TWEET SDÍLET

Fotoaparát jako stylový doplněk si pořizuje stále více zájemců, hlavně mladší věkové kategorie, nové fotoaparáty Panasonic s novým ultratenkým objektivem se zapouzdřenou optikou jsou určené tedy hlavně pro mladé. Posuvný kryt objektivu kromě ochrany objektivu slouží i k intuitivnímu vypínání a zapínání fotoaparátu. Modely DMC-FP3/FP2/FP1 jsou vybavené objektivem Lumix DC (35 – 140 mm) vysoké kvality se 4x optickým zoomem. Objektiv obsahuje jedenáct prvků a hranol, které jsou seskupené do deseti skupin včetně ED čočky a čtyř asférických čoček se sedmi asférickými plochami.

V modelech DMC-FP2/FP1 je osazený procesor Venus Engine IV umožňující souběžné zpracování obrazových signálů (multitasking) a superrychlou odezvu. Prodleva mezi stisknutím spouště a zachycením snímku je jen přibližně 0,006 vteřin (FP2), resp. 0,007 vteřin (FP1), takže rychlá odezva umožňuje zachytit i náhlé a prchavé momenty. Automatického zaostřování AF (Sonic speed AF) dokáže zaostřit na snímaný objekt už v průběhu 0,33 vteřin, stejně jako krátký interval spuštění cca 0,96 vteřiny. Je také možno snímat s nastavením ISO 6400, pro fotografování a prohlížení snímků slouží 2,7palcový inteligentní LCD panels 230 000 body, který dle světelných podmínek automaticky zvyšuje podsvícení LCD až o 40 %.

Opět nechybí optický stabilizátor obrazu, funkce Rozpoznávání tváří, funkce Inteligentního výběru scény (automaticky se zvolí jeden ze šesti režimů scény – Makro, Portrét, Krajina, Noční portrét, Noční krajina a nejnověji doplněný Západ slunce) a systém rychlého předostření „Quick AF“, který udržuje zaostření na snímaný objekt bez toho, aby bylo nutné stisknout spoušť do poloviny, čímž se minimalizuje čas potřebný na automatické zaostření. I zde je přidána možnost záznamu HD videa (720p).

Kromě běžných paměťových SD/SDHC karet akceptují všechny tři modely i kasty se zvětšenou kapacitou a s označením SDXC (SDeXtended Capacity), na jedno nabití baterie poskytuje možnost nasnímání až 310 snímků.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
 

Zdroj: Panasonic

Určitě si přečtěte

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

Na internetu najdeme řadu tzv. free fotoeditačních programů, které se mohou stát alternativou k placeným aplikacím. Řada z nich nabízí opravdu široké možnosti úprav fotografií. Které patří mezi ty nejlepší?

33 Helena Vyplelová

11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s vyměnitelným objektivem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

92 Helena Vyplelová

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

35 Petr Březina