Panasonic GH6 by se měl objevit už letos v srpnu

9. května 2020
TWEET SDÍLET

Fotoaparáty Lumix se snímačem micro 4/3 zůstávají v poslední době mírně upozaděny, jelikož nyní Panasonic primárně propaguje plnoformátovou řadu Lumix S.

Při představení této řady mimo jiné uvedl, že uvedení nové řady fotoaparátů neznamená, že by společnost ukončila rozvoj řady G, která je osazena právě snímačem micro 4/3.

Aktuální spekulace pak hovoří o tom, že by se na trhu měl objevit model Lumix GH6, a to buď v srpnu nebo září letošního roku. Původně se očekávalo uvedení aparátu v rámci veletrhu Photokina, avšak po jeho zrušení se plány změnily.

A čeho bychom se mohli dočkat? Prozatím se spekuluje o některých technických parametrech, které nejsou oficiálně potvrzené a jedná se výhradně o odhady technologických fanoušků. Nejčastěji je uváděno následující:

  • výkonná baterie s delší výdrží
  • nový systém stabilizace snímače
  • snímač s rozlišením 41 Mpx (Sony IMX594CQR)
  • nové a rychlejší automatické ostření
  • záznam videa v RAW při rozlišení 4K nebo 6K

Vzhledem k poměru stran snímače a odhadovanému rozlišení je možné, že bude k dispozici i 8K záznam videa. S největší pravděpodobností bude fotoaparát opět dotupný ve více variantách s mírně odlišnými parametry. DOstupnost na pultech obchodů je však očekávána až na přelomu roku.

Témata článku: Technika, Bezzrcadlovky, Fotoaparáty, Panasonic, Digitální fotoaparáty na Heureka.cz