Panasonic GH6 by se měl objevit už letos v srpnu

9. května 2020
TWEET SDÍLET
Panasonic GH6 by se měl objevit už letos v srpnu

Fotoaparáty Lumix se snímačem micro 4/3 zůstávají v poslední době mírně upozaděny, jelikož nyní Panasonic primárně propaguje plnoformátovou řadu Lumix S.

Při představení této řady mimo jiné uvedl, že uvedení nové řady fotoaparátů neznamená, že by společnost ukončila rozvoj řady G, která je osazena právě snímačem micro 4/3.

Panasonic Lumix GH5s – Nenápadný zrcadlovkobijec na poli videa

Panasonic Lumix GH5s – Nenápadný zrcadlovkobijec na poli videa

Panasonic Lumix GH5s je na trhu od začátku letošního roku, zatímco předchozí model GH5 je o rok starší. V čem je novinka jiná a vystačí pro práci amatérského filmaře?

Aktuální spekulace pak hovoří o tom, že by se na trhu měl objevit model Lumix GH6, a to buď v srpnu nebo září letošního roku. Původně se očekávalo uvedení aparátu v rámci veletrhu Photokina, avšak po jeho zrušení se plány změnily.

A čeho bychom se mohli dočkat? Prozatím se spekuluje o některých technických parametrech, které nejsou oficiálně potvrzené a jedná se výhradně o odhady technologických fanoušků. Nejčastěji je uváděno následující:

  • výkonná baterie s delší výdrží
  • nový systém stabilizace snímače
  • snímač s rozlišením 41 Mpx (Sony IMX594CQR)
  • nové a rychlejší automatické ostření
  • záznam videa v RAW při rozlišení 4K nebo 6K

Vzhledem k poměru stran snímače a odhadovanému rozlišení je možné, že bude k dispozici i 8K záznam videa. S největší pravděpodobností bude fotoaparát opět dotupný ve více variantách s mírně odlišnými parametry. DOstupnost na pultech obchodů je však očekávána až na přelomu roku.

Témata článku: Technika, Bezzrcadlovky, Panasonic

Určitě si přečtěte

Fotografie týdne: Budu se jen dívat, slečno!

Fotografie týdne: Budu se jen dívat, slečno!

Sociologie se, jako většina společenských věd, nachází v jistém pnutí. Na jedné straně se snaží popsat procesy, jevy, spojení, která ve společnosti můžeme nacházet. Jde vlastně o činnost, která jako by se snažila zjistit si odstup od zkoumané skutečnosti.

Michal Černý

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

15 časopis Computer