Paměťové karty SanDisk CompactFlash Extreme IV

22. července 2006
TWEET SDÍLET
SanDisk představil novou řadu paměťových karet s označením Extreme IV, proztaím pouze typ CompactFlash. Karty jsou podle tiskové zprávy určeny profesionálním fotografům, kteří požadují velkou kapacitu a vysoký výkon. Kapacita nových karet je 2, 4 a 8 GB ,minimální rychlost pro čtení i zápis by měla být 40 MB/s.

Ačkoliv se jedná o pokračovatele řady SanDisk Extreme III a SanDisk Ultra II, zůstanou tyto starší typy karet stále v prodeji. Odhadované cena je pro 2GB kartu 4 800 Kč, pro 4GB kartu 9 500 Kč a pro 8GB kartu asi 19 000 Kč.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Společně s novými kartami představil SanDisk i čtečku na CF karty s rozhraním FireWire a rychlostí čtení až 40 MB/s. Spojením těchto dvou produktů by se měla uživatelům dostat na stůl nejrychlejší kombinace paměťové karty a čtečky. Námi odhadovaná předběžná cena čtečky je asi 2 300 Kč.

Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: Paměťové karty, SanDisk

Určitě si přečtěte

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

36 Petr Březina

Petr Březina
Technika