Ostré fotografie díky iPhonu

15. listopadu 2010
TWEET SDÍLET

Majitelé zařízení iPhone a iPod touch mohou nyní zdokonalit své fotografie po stránce hloubky ostrosti. Na AppStore se objevila aplikace OptimumCS (v plném znění Optimum Camera Settings – For Maximum Sharpness), která umožňuje fotografům přesný výpočet hloubky ostrosti dle ohniskové vzdálenosti, použité clony a vzdálenosti k fotografovanému objektu.

Výpočty pro jakýkoliv snímač

Aplikace má velmi přívětivé uživatelské rozhraní, intuitivní ovládání a lze jí velice jednoduše ovládat palcem jedné ruky. Velmi důležitým faktorem pro mnoho fotografů pak zajisté bude možnost zohlednění velikost čipu, resp. filmového políčka. Aplikace dokáže pracovat s přepočtovými faktory jak základních kompaktních aparátů, tak s filmovým svitkem do velikosti 6x9 cm.

Více informací o aplikací lze získat zde, případně si jí můžete za příjemných 1,59 € stáhnout na AppStore.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Aplikace Optimum Camera Setting pro iPhone a iPod touch

Určitě si přečtěte

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

35 Petr Březina

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Proč s sebou nosit mobil a fotoaparát, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

14 Petr Březina