Osobnosti české fotografie

3. března 2007
TWEET SDÍLET

V uplynulém týdnu byly vyhlášeny výsledky ocenění Osobnost české fotografie. Cena byla udělena ve dvou kategoriích, Osobností české fotografie 2006 se stal Jiří Stach. Druhým oceněním je Osobnost české fotografie 2006 – za dlouhodobý přínos fotografii, to získala fotografka Anna Fárová.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Ocenění udělila již počtvrté Asociace profesionálních fotografů České republiky, ta je součástí Evropské federace profesionálních fotografů. Asociace se vedle organizování fotografických výstav snaží napomáhat realizaci zájmů svých členů a šířit dobré jméno české fotografie. V předchozích letech získali titul Osobnost české fotografie Josef Koudelka (2003), Jaroslav Anděl (2004) a Vladimír Birgus s Jaroslavem Mlčochem (2005).

Klepněte pro větší obrázek

V letošním roce byla poprvé udělena cena ve dvou kategoriích, které lépe pokrývají specifické oblasti fotografie. Titul Osobnost české fotografie je určen fotografovi, fotografickému pedagogovi, kurátorovi, teoretikovi fotografie, galeristovi či vydavateli, který v průběhu uplynulého kalendářního roku zásadním způsobem přispěje ke kvalitě, rozvoji nebo propagaci české tvůrčí fotografie u nás či v zahraničí. Druhý titul Osobnost české fotografie 2006 – za dlouhodobý přínos fotografii á stejná kritéria s výjimkou časového období, které zde není omezeno na jeden rok.

Určitě si přečtěte

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

36 Petr Březina

Petr Březina
Technika
Fotografie týdne: když je všechno vzhůru nohama

Fotografie týdne: když je všechno vzhůru nohama

4 Michal Černý

Michal Černý
Fotografie týdne
Zeiss ZX1 má svoji cenu a objevila se možnost předobjednávek

Zeiss ZX1 má svoji cenu a objevila se možnost předobjednávek

4 Petr Březina

Petr Březina
ZeissKompaktní fotoaparáty