Osmimegová novinka od Sony

28. dubna 2007
TWEET SDÍLET

Sony představilo nový digitální kompakt řady S, který je určen především začínajícím fotografům. Sony Cyber-shot S800 má poměrně tenké celokovové tělo – váha je bez baterií a paměťové karty 185 gramů. 

V útrobách digitálu je snímač velikosti 1/1,8" s rozlišením 8,1 MPx, objektiv je firemní Sony lens (nikoliv tradiční Carl Zeiss). Rozsah ohniskových vzdáleností je přibližně 38–220 mm při světelnosti F2,8–4,8, což je šestinásobné optické přiblížení, které nemá daleko k menšímu ultrazoomu. Objektiv ostří v makro režimu od vzdálenosti dvou centimetrů.

Klepněte pro větší obrázek

Pro snímáne ve zhoršených světelných podmínkách je k dispozici režim vysoké citlivosti s ISO 1 250. Pro kompozici a prohlížení snímků slouží 2,5" displej s vysokým rozlišením 230 000 obrazových bodů.

Fotoaparát je konstruován jako expoziční automat, úplným začátečníkům by se správným nastavením měl pomoci průvodce funkcemi. Snímky je možné ukládat na paměťovou kartu Memory Stick Duo nebo Memory Stick PRO Duo, k dispozici je i vnitřní paměť o velikosti 54 MB.

Klepněte pro větší obrázek

Fotoaparát se bude dodávat s dvěma NiMH akumulátory velikosti AA a nabíječkou, podle údajů výrobce by měly akumulátory vydržet na 390 snímků.

Podrobné technické informace vám brzy přineseme v katalogu digitálů, předběžná cena fotoaparátu je 7 490 korun.

 

 

Určitě si přečtěte

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Když publikujete selfie snímky na sociální sítě, kolik jim věnujete času na úpravy? A jak moc změníte svou podobu?

5 Adam Kos

Adam Kos
Selfie