Osmimegapixelový Acer ze 9 500 Kč

10. května 2005
TWEET SDÍLET

České zastoupení Aceru včera vydalo tiskovou zprávu o uvedení nového digitálního fotoaparátu. Acer s označením CR-8530 je kompaktní digitál s osmimegapixelovým rozlišením. I když jej výrobce hrdě řadí do profesionální oblasti, raději zůstaňme trochu při zemi.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Maximální rozlišení snímků je  3 264 × 2 449 bodů, fotoaparát nabídne trojnásobný optický zoom. Velmi malý otvor průhledového hledáčku naznačuje, že kompozice snímku klasickou technikou nebude žádný med. Majitel fotoaparátu při ní ještě rád použije velký displej s úhlopříčkou 6 cm.

 Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Tisková zpráva s parametry spíše šetří a ani na webu výrobce nenacházím detailní podrobnosti. Za zmínku ale určitě stojí rozměry 91 × 57 × 27 mm, které Acer řadí mezi nejtenčí osmimegapixelové digitály. Hmotnost fotoaparátu je 150 g bez baterií.

Zajímavá je rozhodně i cena: 8 000 Kč bez DPH, tedy devět a půl tisíce s daní. Jde o doporučenou cenu, takže například v internetových obchodech bude Acer určitě ještě levnější.

Určitě si přečtěte

Nejlepší objektivy a příslušenství pro fotografy, které určitě chcete mít ve fotobrašně

Nejlepší objektivy a příslušenství pro fotografy, které určitě chcete mít ve fotobrašně

správné fotografické příslušenství může v mnoha situacích značně ulehčit práci. S objektivy je to velmi podobné, proto přinášíme několik tipů, po čem sáhnout.

2 Petr Březina

Petr Březina
Objektivy
Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Proč s sebou nosit mobil a fotoaparát, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

10 Petr Březina

Petr Březina
Fotomobily