Oppo má patent na selfie kameru. Jedná se o periskop na pravé straně telefonu

Oppo má patent na selfie kameru. Jedná se o periskop na pravé straně telefonu

Výrobci chytrých telefonů stále přicházejí s novým a novým řešením, jak maximalizovat poměr displeje s tělem zařízení a zároveň integrovat fotoaparát. Z původních výřezů se přešlo na kapky, průstřely i periskopy. Jak ukazuje nový patent společnosti Oppo, nemusí být ale poslední řečený umístěný jen na horní straně telefonu.

selfie 2.jpeg
Výrobce kupodivu pořád počítá i s 3,5mm jack konektorem pro klasická sluchátka. Nechybí ale ani USB-C konektor.

V patentové přihlášce nalezené v databázi CNIPA (Čínská národní správa duševního vlastnictví) totiž společnost Oppo ukazuje motorizovaný kamerový modul, který je namísto na horní straně umístěn na pravém boku. Ten je navíc ve stejné výšce, jako zadní kamera. Pod ním je ještě klasické tlačítko pro zapnutí/vypnutí displeje telefonu.

Na levé straně se pak nacházejí tlačítka pro zesílení a zeslabení hlasitosti a slot na kartu SIM. Na dolní straně je USB-C konektor a ten pro klasická sluchátka s 3,5mm jack konektorem. Jestli koncept dojde realizace známo samozřejmě není, je ale dobré vidět různé výrobce, jak se snaží posouvat technologie dál. Známé nejsou ani specifikace jednotlivých kamer.

Určitě si přečtěte

Články odjinud