OmniVision začíná vyrábět dvojici snímačů pro mobily s rozlišením 32 a 40 Mpx

OmniVision začíná vyrábět dvojici snímačů pro mobily s rozlišením 32 a 40 Mpx

Společnost OmniVision Technologies zveřejnila detaily ke dvojici obrazových snímačů s jejichž nasazením se počítá u nových modelů smartphonů pro rok 2021. Jeden nabídne 32 Mpx, druhý pak o něco vyšší 40Mpx rozlišení.

Model OV32B má rozlišení 32 Mpx a jeho velikost je 1/3", velikost pixelu činí 0,7 mikronů a měl by být nasazen jako čelní kamera smartphonu. Součástí je barevný filtr díky možnosti záznamu 8Mpx snímků se současným 4× navýšením citlivosti by měl lépe zvládat i snímky při zhoršeném osvětlení.

Snímky v plném rozlišení jsou možné rychlostí až 15 sn/s, v případě videa je dostupným maximem Full HD rozlišení při 180 sn/s. Konstrukce umožňuje integraci fázového automatického ostření s využitím mikročoček.

OmniVision_OV32B.jpeg

Druhý snímač s označen OV40A nabídne rozlišení 40 Mpx a velikost 1/1,7", velikost pixelu je zde 1 mikron a měl by být vybaven technologií pro maximální obrazovou kvalitu při zhoršených světelných podmínkách.

Autofokus s fázovou detekcí by měl být velmi rychlý a spolehlivý jak při fotografování, tak při záznamu videa, které bude dostupné až při 240 sn/s (Full HD), v rozlišení 4K pak bude možné natáčet při 60 sn/s.

OmniVision_OV40A.jpeg

Určitě si přečtěte

Články odjinud