Olympus ukazuje, jak vyčistit špinavý fotoaparát, doma to ale raději nedělejte

Olympus ukazuje, jak vyčistit špinavý fotoaparát, doma to ale raději nedělejte

Evropské zastoupení Olympusu oslovilo španělského fotografa Fernanda Marmoleja, který vytvořil krátkého průvodce očistou fotoaparátu. Marmolejo v osmiminutovém videu ukazuje, jakým způsobem vyčistit fotoaparáty, které jsou odolné vůči prachu a vodě, ale také se věnuje těm modelům, které danou odolnost nezaručují.

Ať tak či tak, je Marmolejův postup vcelku diskutabilní, jelikož používá vodu s mýdlem a následně pak pro dočištění sáhne po alkoholové dezinfekci. A ačkoli je hlavní aktér vybaven ochrannými brýlemi, rukavicemi i rouškou, působí video spíše úsměvně, jelikož ukazuje čištění na již čistých fotoaparátech.

V diskuzi pod videem se pak objevila celá řada nepříliš nadšených komentářů, mimo jiné upozorňujících i na fakt, že voda se saponátem má mnohem vyšší vzlínavost, než bez něj, takže tekutina snáze proniká i tam, kam se normálně nedostane.

Pod videem najdete pouze základní informace o jeho obsahu, nikoli žádné upozornění na možná rizika spojená s takovýmto způsobem očisty techniky. Inu, uvidíme, jak se postaví Olympus k případným rozhořčeným zákazníkům, kteří si zničí fotoaparát realizováním očistného postupu z videa.

Určitě si přečtěte

Články odjinud