Přidat příspěvek  |  řadit od nejstarších Komentáře nyní řadíme od nejnovějších.
Tímto odkazem můžete řazení změnit.
 | zobrazit bez stromu  | nových příspěvků: 22


oldbas  |  13. 11. 2021 07:54

OM Systém je starý název ze 70let. Najděte si na Googlu staré prospekty. Znamená to Olympus Maitani Systém. Pan Maitani je jejich nejslavnější konstruktér.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
31. 10. 2021 00:57

A vyznam toho je aky? Co sa meni tym ze sa zmeni meno? Rovnako ako facebook uz nie je facebook ale meta avsak zostava rovnaky. Nechapem tieto pociny.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
avatar
31. 10. 2021 06:59

Facebook zůstal Facebookem - jen se přejmenoval majitel. Například Google vlastní firma Alphabet. Jde především o snahu nevypadat jako monopol.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Vraton  |  01. 11. 2021 00:59

A fotografové jako nebudou vědět oč jde a na základě toho to má zase zkrachovat, hahaha. Fakt jste tím posedlý tím přáním krachu. Tak snad současní uživatelé ví oč jde.... A určitě i nějakou dobu budou mít povolení používat malé logo Olympus. Otázka je co bude s objektivy, ale to bude jistě to samé.
A hlavně, určitě bude záležet ne na značce, ale na tom, co budou produkovat. A já věřím, že to bude stát za to.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
avatar
01. 11. 2021 07:16

Nevím, na koho jste reagoval, ujelo vám to jinam, ale OM System by u mě mohl mít šanci, kdyby například zásobil své servisy náhradními díly, což Olympus nedělal. Vím o dvou přístrojích, z toho o jednom svém, které musely být po pár letech vyhozeny jako neopravitelné pro neexistenci náhradního dílu v centrálním servisu v Praze. Už to nehodám riskovat pod jakkoli změněnou značkou a pro mě za mě zkrachovat klidně můžou. Porovnal jsem to třeba se starou Konicou Minoltou, kterou mi servis Sony v Prostějově opravil výměnou ostřicího mechanismu - kdežto Olympus neměl ani blbý mikrospínač spouště nebo kontakty na akumulátor.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Vraton  |  02. 11. 2021 01:47

To je blbost. Servis má určitě kompletní náhradní díly. Když byl v ČR, byl bezpochyby nejrychlejší ze všech značek. V pondělí jsi poslal a do pátku byl foťák doma. Teď to trochu trvá, ale nemyslím si, že by jim měli chybět díly.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
avatar
02. 11. 2021 08:02

To jsem si tenkrát myslel taky. No nic, koupil jsem Canon. S ním jsem servis nepotřeboval.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
SIMI  |  04. 11. 2021 11:04

Jsi hvězda dne!

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
04. 11. 2021 13:34

Vraton napsal: "Fakt jste tím posedlý tím přáním krachu."kdepak, pokud se bavíme o Olympusu, tak ten už zkrachoval, další přání jsou zbytečná, teď už může zkrachovat znovu jedině pod zančkou OM.Vraton ještě napsal: "A určitě i nějakou dobu budou mít povolení používat malé logo Olympus"Logo Olympus bude na aktuálních modelech do ukončení jejich výroby. Na nových tělech vyvinutých pod OM už logo Olympus být nesmí. Odhaduji tedy, že zmizí tak do 2 let a osobně bych se být OM snažil zbavit se ho co nejdříve a prosadit se pod svojí značkou a nemachrovat doslova "cizím peřím".A do třetice Vraton napsal: "A hlavně, určitě bude záležet ne na značce, ale na tom, co budou produkovat. A já věřím, že to bude stát za to. "Právě jsi Vratone řekl, že to co dělal Olympus stálo vlastně za prd, pokud to krachlo, ale teď to krachnout nemá, muselo by to "stát za to" tak, že to bude diametrálně lepší, tedy něco, na co se Olympus nikdy nezmohl. Chápu to správně? Pokud mohu doplnit svůj názor (pokud pominu video), tak ve fotografii nezkrachoval ani tak Olympus, jako spíš MFT snímač, který prostě naráží na limity své malé velikosti. Pokud se ho nový majitel nezbaví, nic výrazně lepšího než Olympus asi nepředvede. Olympus na to šlapal dost, ždímal z toho malého snímače maximum a snažil se to i opakovaně oživit, když to začlo upadat, ale víc už z toho prostě vyždímat nedokázal. Formát MFT v dnešní konkurenci na volném trhu prostě neobstál a to si je třeba přiznat. Jeho cílová skupina skoro zmizela. Nejde o spiknutí, nebo smůlu, prostě to už skoro nikdo nekupoval a zajímalo by mě, jak se chce s tímhle faktem nový majitel popasovat. Kompenzovat to prodejema pod cenou (což se děje teď) nejde dlouhodobě. Výroba a prodej musejí především vydělávat, ne naopak.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
04. 11. 2021 16:50

OM by měl fakt uvést něco co stojí za to, protože spadnout za 3 měsíce v prodejích z 10% na 5% navzdory neustálým 50% slevám, to je teda mazec, ač jde jen o "jeden" trh, jinde to nedude moc jiné a hlavně ten pád se ještě nezastavil. https://www.digimanie.cz/sony-dle-bcn-vevodi-japon... ... Odhaduji, že OM padne velice brzy. Bez prodejů to jednoduše nejde.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Vraton  |  07. 11. 2021 00:56

A píšeš smyšlenky. Nepsal jsem nic, že to co Oly dělal stálo za prd. Psal jsem jen, že než na značce bude záležet na tom co budou produkovat. Prostě za minulostí udělej tlustou čáru a uvidíme co bude. Tak snad to nekupovali na to aby se jen vezli ve starém vlaku. Určitě s něčím musí přijít, jinak to neklapne. Ale neznamená to, že musí dělat FF. To taky není žádná výhra. Segment FF je nadupaný víc než dost. V CSC přibyl Panas. Sony, Canon, Nikon.... Tam to taky nikdo s vyjímkou Sony nemá zas tak jednoduché jak by se zdálo. MFT se dotáhlo či spíše překonalo APS C, protože minimálně optikou jsou nahoře. Když přijdou rychle s opravdu novým tělem, ne s recyklátem x let starým, který bude obrazovou kvalitou o poznání výše, proč by neměli mít úspěch.
Co se týká těch PRO skel, to je fakt problém. Jde o to, co stojí výroba. Ty skla jsou konstrukčně docela složité, takže zase aby na tom vydělali musí tomu dát nějakou cenu. Z nového skla 20/1,4 mám radost, to je krok správným směrem. Kvalitní světelné sklo doplňující nabídku a za dobrou cenu.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
09. 11. 2021 06:16

Krásné PR kecy, ale ty měl i Olympus, navíc pod renomovaným brandem, který lidé znali desetiletí a stejně to už nekupovali, proto s tim seknul. Myslíš jako, že teď najednou zase začnou? Těžko

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Vraton  |  13. 11. 2021 01:44

Neřekl bych. Vypadá to na pořádné inovace. Nezáviď.
Mě by třeba nenapadlo abych pořád šil do Sony nebo do nějaké značky.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
13. 11. 2021 09:26

obávám se, že to co dnes dovedou fotoaparáty jako a1, a7S III, a7R IV, R3, Z9 ... tam se OM výkonem nikdy ani nepřiblíží (a to se nebavím o číslech na papíře, ale o tom co z toho v různých podmínkách skutečně vyleze), protože to u MFT prostě není technologicky možné a nebo by takové tělo stálo čtvrt mega plus a tím pádem by se prodeje rovnaly nule. Je to prostě slepá ulička. Pokud to z nějakého důvodu nechtějí navždy dotovat, aby to bylo pro uživatele zase zajímavé, tak už s tim nic nedokážou, protože (pokud pominu Panasonic a video) tak cílová skupina už téměř zmizela, buď se spokojila s telefony, nebo přešla na jiné systémy (a tedy větší snímače) po tom co MFT začal stagnovat a začali ho nadále ignorovat i výrobci příslušenství a AF optiky.Ty propady prodejů před krachem Olympus fotodivize určitě neznamenaly, že uživatelé přestali fotit a vyčkávají na příchod nových nabušených modelů. Ty propady prodejů v posledních letech korelují čistě s odlivem uživatelů a pochybuji, že se jich větší množství bude chtít po letech vracet. Však si počkej rok či dva a uvidíš jak jsou ty tvé hypotézy milné Aktuální stav je: OM v prodejích a zisku stále padá (jen ve ztrátách roste ) ...to je teď ověřitelná realita. Pokud predikuješ obrat tohoto několikaletého zrychlujícího trendu a následný úspěch a obrovské zisky, pak to TEĎ zaručeně nemáš o co opřít a je to spíše jen přání stavějící na tom, že tahle možnost nečekaného úspěchu nelze 100% vyloučit a je teď "jen" vysoce nepravděpodobná.PS: do Sony si klidně šij, ale ono tam toho (podobně jako teď u Canonu) není moc co pitvat, (pokud se nechají stranou subjektivní věci typu menu u starších těl, rozložení tlačítek, vyklápění displeje, atd. které nemají přímý vliv na výkon), takže budeš jen za trola. Sony E je dnes nejucelenější a nejprodávanější CSC systém zahrnující crop, FF i profesionální kamery ( https://www.youtube.com/watch... ) s více než 350 objektivy (a každým dnem přibývají další) a pokud si tam nevybereš techniku odpovídající tvým nárokům, pak to znamená, že máš buď značně specifické, nebo ještě spíše na dnešní úroveň technologického pokroku nereálné požadavky a neuspokojí tě asi nic. Nevím ale proč bys to tak měl mít, když se spokojíš s MFT, tak máš ty nároky ve skutečnosti o dost níž

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
18. 11. 2021 17:27

Asi je to fajn objektiv, na druhou stranu, kdybychom o Fujifilmu uvazovali jako o hlavni konkurenci (zhruba stejna velikost pristroju, retro design atd.), tak uz nevim nevim...
Olympus 20/1,4 mft za 18000 (ff ekvivalent 40/2,8) a tomu odpovida treba 23/2 fuji (35/3 ff) za 12000. Vnejsi rozmery Oly prum 63x62, 245g a Fujifilm 60x52, 180g. (Fuji se dost zuzuje, Oly ne).
OK, Fuji bude mit mozna trochu horsi kvalitu obrazu. Ale fuji ma jeste v zaloze 23/1.4 (35/2,1ff) za 25000, coz odpovida 20/1.0 na MFT. Rozmery 72x63, 300g. Takze rozmerove Olympus nevyhrava, cenove taky ne, a pokud budu chtit na Oly svetelnejsi objektiv, tak mam proste smulu.
Proto jsem poridil Fujifilm a jsem spokojeny. FF jsou uz skutecne o poznani drazsi a vetsi. A MFT proste nedava smysl. Prijde mi, ze ma jen nevyhody a jen jedinou vyhodu - stabilizace v levnejsich telech.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
19. 11. 2021 18:05

u FF jsou dražší jen těla (i když také ne vždy), pokud jde o zasklení, tak když si nepotrpíte na originálním, tak FF zasklíte za úplně stejné peníze, mnohdy i levněji (je tam dnes velká konkurence), než crop. Jen namátkou něco s ekvivalentní světelností na FF:Tamron 20/2,8 - 8.500,-
Tamron 24/2,8 - 6.500,-
Tamron 35/2,8 - 6.500,-
Samyang 14/2,8 - 16.500,- (na MFT už ani neexistuje ekvivalent - 7/1,4 s AF)
Samyang 18/2,8 - 9.500,-
Samyang 24/2,8 - 7.500,-
Samyang 35/2,8 - 7.500,-...atd. Nebo je libo něco světelnějšího s F1,8 (ekvivalent F1,2 na APS-C a F0,9 na MFT), nebo dokonce s F1,4 (ekvivalent F1 na APS-C a F0,7 na MFT). V obou případech již na MFT neexistují ekvivalenty s AF. U APS-C jen v tom druhém případě.Samyang 24/1,8 - 11.900,-
Samyang 35/1,8 - 9.500,-
Samyang 45/1,8 - 9.500,-
Samyang 75/1,8 - 9.500,-
Viltrox 24/1,8 - 12.000,-
Viltrox 35/1,8 - 12.900,-
Viltrox 50/1,8 - 12.000,-
Viltrox 85/1,8 - 10.500,-Samyang 35/1,4 - 14.900,-
Samyang 50/1,4 - 14.900,-
Samyang 85/1,4 - 16.500,-Ani jedno z těhle skel není žádné bláto, naopak jsou kvůli svým obrazovým kvaliám dost uznávaná. Pro představu kolik stojí objektiv, který také neni úplně marný, začátečníci ho mylují, ale věhlas si nezískal uvedu třeba jednu z několika Sony padesátek - Sony FE 50/1,8 který stojí nový 6.000,- a teď je zrovna v Sony akci za 4.500,-. O bazarovkách ani nemluvím.Mě to budování FF systému fakt nepřipadá předražené, minimálně ne v porovnání s MFT, tam bych na to fakt neměl a navíc je to dost limitující (neexistují tam vůbec ekvivalenty k ultraširokáčům a hodně světelným sklům). MFT prostě jen s teleobjektivem.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
20. 11. 2021 08:25

...u teleobjektivů se těžko hledají ekvivalenty, protože objektivy s ohnisky přes 400mm se na FF také dělají, ale běžně ne s ekvivalentníma světelnostma F8 až F11, to by se asi moc neprodávalo a třeba Canon 800/11 (tedy 400/5,6 na MFT) za 26 tisíc je fakt ojedinělou záležitostí cílící na amatéry, protože profesionál takovou tmu nechce. U něčeho běžnějšího, kde to ekvivalentní srovnání udělat můžeme to vychází třeba tak:Olympus 40-150/2,8 (tedy ekvivalent 80-300/5,6 na FF). Olympus je oproti Sony FE 70-300/4,5-5,6 G OSS větší, těžší, na začátku ekvivalentně méně světelný a s menším rozsahem a je i dražší (Olympus 38 tis, Sony 35 tis) a to ten Olympus oproti Sony nemá ani OS. Když pak kouknem na neoriginální zasklení, tak to na Olympus nikdo nedělá, ale na Sony ano a to Tamron 70-300/4,5-6,3 který je ještě o hodně lehčí než oba výše a stojí cca 15 tisíc.Smiřte se prostě s tim, že ekvivalentní technika je na MFT větší, těžší a dražší. To je holý fakt.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
30. 10. 2021 08:32

Je to samozřejmě čistě lokální problém, ale ten nový název ve mě evokuje OKsystem a tu firmu nevnímám zrovna kladně.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
avatar
30. 10. 2021 08:07

Ovšem na nové bezzrcadlovce teprve pracují. Vlak už je v nedohlednu.... ujel...

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
30. 10. 2021 21:03

jestli ty malinkaté pseudoretro foťáky ještě něco prodávalo, tak to byla značka. Teď už je to definitivně odsouzené k zániku.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
06. 11. 2021 11:35

OM System (Old Memories System)

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Zasílat názory