Olympus pracuje na nových digitálech, k plnoformátovému standardu L-mount se ale nepřidá

Olympus pracuje na nových digitálech, k plnoformátovému standardu L-mount se ale nepřidá

Společnost OM Digital Solutions, která je nástupcem značky Olympus uspořádala začátkem dubna online diskuzi společně se zástupci Panasonicu – tedy druhým výrobcem, který využívá standardu micro 4/3.

Mnoho fotografů čeká na informaci, zda se OMDS připojí k těm, kdo využívají standard L-mount, představený společně s uvedením plnoformátových bezzrcadlovek Lumix S. Jak ale vyplynulo z diskuze, tak tento krok nový majitel Olympusu nezvažuje a plánuje nadále pouze vývoj ve standardu micro 4/3.

Na druhou stranu se však zástupci společnosti nechali slyšet, že v současné době dokončují vývoj nových fotoaparátů, které by se měly na trhu objevit v poměrně brzy. Panasonic se pak nechal opakovaně slyšet, že jeho cílem není opustit řadu produktů postavených na standardu micro 4/3, ale naopak plánuje uvedení nejen nových fotoaparátů, ale také rozšíření nabídky objektivů s delší ohniskovou vzdáleností (kolem 400 mm a více) – nemělo by se však jednat o pouhou kopii stávajícího objektivu M.Zuiko Digital ED 150–400 mm F4,5.

Ze strany OMDS mimo jiné zazněla informace o vývoji objektivu se světelností F1,0 a vývoji v oblasti zpracování obrazu, kdy je cílem nabídnout při vyšších citlivostech menší množství šumu. Cílem je posílení značky OMD, a to jak v nabídce těl, tak i příslušenství. Uvidíme tedy, čeho se v letošním roce dočkáme.

Určitě si přečtěte

Články odjinud