Olympus E-430: pravda nebo lež

15. února 2008
TWEET SDÍLET

Na různých webech se v poslední době objevily informace o nástupci nejmenší digitální zrcadlovky Olympus E-410. Nástupce nese označení E-430 a asi nejzajímavější je na fotografiích jeho design, který se vyznačuje maximální oblostí.

Podle zveřejněných informací by měl mít fotoaparát rozlišení 12 Mpx na snímači typu Live MOS. Displej s úhlopříčkou 2,5" by měl být výklopný a otočný. V režimu sériového snímání by pak měly být navýšeny limity pro ukládání obrázků.

Klepněte pro větší obrázek

O věrohodnosti fotografií i technických informací můžeme oprávněně pochybovat, neboť Olympus zatím žádné oficiální stanovisko nevydal. Vzhledem k designu je také méně pravděpodobné, že se díváme na finální verzi zrcadlovky, Olympus se zatím držel spíše tradičnějších tvarů. Nechme se tedy překvapit, zda se model E-430 na trhu objeví a v jakém to bude kabátu.

Určitě si přečtěte

Fotografie týdne: Transgas R.I.P.

Fotografie týdne: Transgas R.I.P.

Albert Einstein psal dopis vdově po svém příteli Michelu Bessoovi, ve kterém zmínil zajímavou věc. Vyjádřil přesvědčení, podložené jeho teorii relativity, že nezemřel, ale že v jiné části časoprostoru žije. Jak číst tuto větu?

Michal Černý

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Proč s sebou nosit mobil a fotoaparát, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

16 Petr Březina