Olympus E-330: První DSLR s reálným náhledem (první pohled)

Olympus E-330: První DSLR s reálným náhledem (první pohled)

Olympus E-330 není jen další zrcadlovka E-systému určená pro amatéry/polo-profesionály. Tentokrát přináší funkci, která jistě chyběla mnoho lidem, co byli zvyklí na svůj digitální kompakt nebo ultrazoom – reálný náhled na snímanou scénu (Live Preview). Pokud se ptáte, jak toho bylo dosaženo, čtěte dál...

přečíst zdenadílky kompaktů


Schéma interního uspořádání zrcadel a čipů

  • Režim A pokrývá 92% plochy záběru a je tvořen výše uvedeným snímačem v TTL soustavě.
  • Režim B využívá hlavního sedmi a půl megového obrazového čipu a je přes něj vidět 100% plochy záběru, což se hodí pro přesné komponování scény (např. focení makra u země atd.) a mimojiné umožňuje až desetinásobné zvětšení pro usnadnění manuálního zaostřování.

Režim A a režim B v praxi


Pohled na zadní stranu přístroje a schéma vyklopení LCD

Citlivost byla výrobcem zvolená na 100 - 400 ISO u automatického režimu s možností rozšíření až na 1600 ISO u manuálního režimu. Uvidíme, jak budou tyto hodnoty reálné a jaká bude výsledná hranice šumu. Snímky je možno ukládat ve formátech JPG, TIFF a RAW o jejich zpracování se postará procesor TruePicTURBO známý z jiných modelů. V základním kitu najdete samozřejmě tělo, objektiv 14-45 mm 1:3.5-5.6 (jako u E-300 a E-500 kit), USB kabel, video kabel, Li-Ion nabíjecí baterie (BLM-1), Li-Ion nabíječka (BCM-2), řemínek a standardní software s návodem. Cena se podle prvních informací bude pohybovat kolem 30 000 Kč a Olympus E-330 na pultech najdeme již během března tohoto roku.

Určitě si přečtěte

Články odjinud