Olloclip představil nové objektivy pro iPhony 11. Žádné překvapení se nekoná

21. listopadu 2019
TWEET SDÍLET

Všechny nové iPhony 11 jsou pro své fotografické dovednosti velice chváleny. Model 11 Pro Max navíc drží třetí příčku v žebříčku DxOMark. I tak pro všechny nové modely vytvořili v americké společnosti Olloclip přídavné objektivy, které fotografické dovednosti iPhonů 11 ještě vylepší.

Systém se opět skládá z unikátní nasazovací konstrukce (klipu) a jednotlivých objektivů. Ty u iPhonu 11 můžete použít s dvojicí zadních fotoaparátů, tak i s tím čelním. V případě iPhonů 11 Pro nejen s tím čelním ale dokonce i se všemi třemi zadními fotoaparáty. Objektivy jsou totiž z konstrukce odnímatelné, takže záleží jen na vás, který objektiv na který fotoaparát nasadíte.

K dispozici jsou zatím tři sady (pro iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max) a každá obsahuje 2× teleobjektiv a 180° rybí oko po jehož odšroubování získáte 15× makro. Součástí balení je i dálková Bluetooth spoušť. Systém neumožní použití přisvětlující diody a stále trpí svým zásadním neduhem – aby byl pevně ustaven, tak vám konstrukce přesahuje přes displej.

Klepněte pro větší obrázek
S iPhony 11 Pro lze nové objektivy Olloclipu použít se všemi čtyřmi fotoaparáty – třemi zadními a jedním předním.

Použití fotografických aplikací, které tedy v těchto místech obsahují ovládací prvky, bude značně limitováno. Díky obsaženým senzorů, a to zejména toho, který se stará o jas displeje, se dá také předpokládat, že i tentokrát se vám po nasazení klipu ztlumí jas displeje na minimum a vy si jej budete muset ručně zvednout. To nicméně budete muset učinit z Nastavení, protože Ovládací centrum vytahujete z pravého horního rohu a ten je právě nedostupný.

V tomto ohledu má jistě navrch řešení společnosti Moment. Ta nabízí specifické kryty, do kterých se její objektivy šroubují. Žádná „naklapávací“ konstrukce, která vám navíc může při přítomnosti nečistot telefon podřít přítomna není. Olloclip tedy trošku zklamal a pouze aktualizoval své použití pro nové rozložení fotoaparátů aniž by přišel s něčím skutečně novým.

Ať už vlastníte jakýkoli model, cena sady je jednotná a to cca 3 240 Kč. Jedná se však o zaváděcí cenu, která se posléze vyšplhá až na hranici čtyř tisíc. Objednávat můžete již nyní na stránkách Olloclip.com. Přikoupit si můžete i nově uvedené kryty na všechny tři modely nových iPhonů, které jsou s klipy plně kompatibilní. Ty ostatně můžete používat, i pokud máte na displeji krycí sklo.

Témata článku: Objektivy, Fotoaparáty, Příslušenství, Fotomobily, Fotoaplikace, Digitální fotoaparáty na Heureka.cz