OK Go a tým společnosti Samsung představují nový senzační hudební videoklip

Nejnovější videoklip z dílny hudební skupiny OK Go, legendy virálních hudebních videoklipů, natočený novým fotoaparátem Samsung NX100

Praha, 13. října 2010 – Společnost Samsung Electronics spolupracuje s hudební skupinou OK Go, průkopníky virálních hudebních videoklipů, na nahrávání nejnovějšího hudebního videoklipu skupiny, který bude prvním vstupem na dosud nezmapované území jak v oblasti hudebních videoklipů, tak značkového marketingu fotoaparátů. Hudební videoklip byl natočen pomocí nového fotoaparátu Samsung NX100, který je nejžhavější technologickou novinkou společnosti Samsung v oblasti špičkových fotoaparátů. Fanoušci OK Go nebudou muset dlouho čekat, protože Samsung uvádí pro všechny nedočkavé fanoušky OK Go videoupoutávku ke klipu.

Upoutávka představuje společný tvůrčí projekt kapely OK Go a NX100 a zábavnou formou nabízí první ochutnávku toho, co teprve přijde. Upoutávka dokládá naprostou multifunkčnost fotoaparátu, který se ve spojení s revolučním objektivem i-Function s ohniskovou vzdáleností 20 mm stává skutečným tvůrčím nástrojem. Všechny videoklipy včetně upoutávky a nadcházejícího hudebního videa je možno shlédnout na www.cre8yourworld.com.

OK Go je indie rocková kapela, která se proslavila především svým populárním videoklipem „Here It Goes Again“, známému také jako „tanec na běžeckých trenažérech“, který v jediném nepřerušeném záběru zachycuje členy, jak na osmi běžeckých trenažérech předvádějí secvičenou choreografii. Tento videoklip na YouTube shlédlo neskutečných 60 milionů diváků a klip je tak v současné době nejčastěji přehrávaným online hudebním videoklipem všech dob. Partnerství společnosti Samsung s kapelou OK Go je ideálním spojením inovativního a kreativního přístupu této hudební kapely se schopností fotoaparátu NX100 zachycovat nové a vzrušující tvůrčí okamžiky.

Pomocí fotoaparátu Samsung NX100 se nahrávala také série epizod ze zákulisí zachycující členy kapely OK Go při práci na tomto tvůrčím projektu. Jednotlivé klipy jsou důkazem ideálního spojení tvůrčí brilance OK Go s technickou důmyslností objektivu i-Function, které umožnilo vytvořit videoart, který budou sledovat, stahovat si a posílat dál lidé na celém světě. Epizody navíc humorným způsobem seznamují diváky s tím, jak fotoaparát NX100 funguje. Diváci jsou v této sérii také postaveni před výzvu prověřit svou vlastní tvořivost.

Samsung NX100 je ideální fotoaparát pro zákazníky, kteří si chtějí vyzkoušet svou vlastní vnitřní tvořivost, protože nabízí revoluční objektiv i-Function s ohniskovou vzdáleností 20 mm s automatickým i rychlým manuálním nastavením. Jedná se také o hybridní kompaktní fotoaprát, který se může pochlubit doposud nejrychlejším automatickým zaostřováním (AF), které zaručí rychlé, jednoduché a přitom kvalitní fotografování. Jedinečný objektiv i-Function je aktivní objektiv, který komunikuje s tělem fotoaparátu. Nabízí tak naprostou kontrolu nad obrazem, možnost rychlého manuálního nastavení umožňujícího snadné a rychlé pořízení snímků a také umožňuje upravit nastavení fotoaparátu tak, aby bylo optimální pro právě používaný objektiv. Tento fotoaparát se také může pochlubit odlehčeným, kompaktním a moderním designem, díky kterému je přístroj přenosnější a uživatel má dokonalou fotografii doslova na dosah ruky.

„Společným jmenovatelem všech jedinečných vlastností NX100 je schopnost vytvářet příběhy a převádět tvůrčí nápady uživatelů do snímků, aniž by se uživatelé přitom museli potýkat s obtížemi, které s sebou složité digitální funkce někdy přinášejí,“ řekl SangJin Park, prezident divize Digital Imaging společnosti Samsung, na dnešním slavnostním obědě a dodal: „V souvislosti s tím nám bylo potěšením spolupracovat s OK Go na koncepci a produkci nového videoklipu „Last Leaf“, protože jejich světově proslulé videokoncepty se pro fotoaparát NX100 osvědčily jako dokonalý úkol.“

Prezident Park dále pokračoval slovy: „Dnešní upoutávkový videoklip nabízí ochutnávku celého připravovaného videoklipu, který ukazuje profesionální kvalitu a neuvěřitelný obraz, jichž lze snadno dosáhnout díky NX100 – zařízení natolik kompaktnímu a přenosnému, abyste si ho s sebou mohli vzít, ať už půjdete kamkoli, a nikdy jste nezmeškali příležitost zachytit nezapomenutelný okamžik.“

Kdo je OK Go

OK Go, hudební skupina, jejíž písně patří na internetu k nejčastěji stahovaným vůbec, bude natáčet videoklip ke každé písni svého kritiky kladně přijatého alba „Of The Blue Colour of the Sky“. Toto album sklidilo chválu ve čtyřhvězdičkové recenzi v časopise People a časopis Alternative Press se vyjádřil, že „… vás to naplní nadějí ohledně hudební nabídky v příštím desetiletí“. Videoklipy kapely OK Go získaly nespočet cen včetně ceny Grammy za „Here It Goes Again“ a několik vítězných trofejí na letošních filmových festivalech za videoklip Rube Goldberg Machine, který natočili ke svému prvnímu singlu „This Too Shall Pass“. OK Go neustále posunuje hranice jak v oblasti hudby, tak tvorby virálních videoklipů.

Určitě si přečtěte

Články odjinud