Odvrácená strana Instagramu a influencerů – chtěli by vše zadarmo

14. července 2019
TWEET SDÍLET

Jedněm sociální média pomáhají k obživě, druhým spíše otravují život. Jde především o to, jak k nim přistoupíte. Pokud ale někomu vlezou hodně na mozek, může mít opravdu přehnané požadavky. Může tak chtít zmrzlinu zdarma, anebo rovnou nafotit celou svatbu.

Influencer je takový člověk, který má určitý vliv, čili svými názory, postoji a myšlenkami dokáže působit na druhé lidi. A pokud vás na Instagramu (či jiných sociálních médiích) sledují tisíce a tisíce lidí, které právě svými příspěvky ovlivňujete, jste takový influencer také, i když o tom možná ani nevíte.

Pokud byste o tom ale věděli a chtěli toho využít, u Joa Nicchiho, majitele losangeleského zmrzlinářského kiosku, byste měli smůlu. Ten má totiž po krk všech těch, kteří po něm chtěli zmrzlinu zdarma za to, že se s ní vyfotí, snímek publikují na sociální sítě a udělají mu tak reklamu. Kdokoli, kdo k němu nyní s podobným požadavkem přijde, tak bude muset za zmrzlinu zaplatit dvojnásobek.

Klepněte pro větší obrázek
Joe Nicchi a jeho cedulka „Influenceři platí dvojnásobek“.

Nejedná se ale o ojedinělý případ nesmyslného požadavku nějakého influencera. Zástupkyně jednoho takového, a nutno říci hodně sebevědomého, oslovila malou britskou společnost Betrothed & Co zabývající se fotografováním svateb, že by si u nich objednala balíček focení za 5 tisíc dolarů. Samozřejmě by jej ale ráda obdržela zdarma. Výměnou za to měla být zmínka o společnosti v Instagramu a Facebooku uživatele, kterého na obou sítích sleduje 55 tisíc lidí v součtu.

Klepněte pro větší obrázek
 Původní e-mail zástupkyně influencera s žádostí o malou službičku.

Vtipné na tom je i ten fakt, že dotyčná zakončila e-mail tak, aby s odpovědí nemeškali, protože takto oslovila další čtyři společnosti v okolí. Laura a Frankie Dunningovi, majitelé společnosti, značně sarkasticky odvětili, že si své práce cení více, než ji dávat podobným způsobem zdarma. Navíc jim neseděl ani počet sledujících, který přece jen nedosahuje takové výše, aby se podobný „kšeft“ jakékoli společnosti vyplatil.

Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat a byla plná samých silných slov. Laura a Frankie tak propásli ojedinělou možnost, která by jejich podnikání postavila do zcela nového světla. A jen tak mimochodem, ať se už ani neopovažují je opětovně kontaktovat, jinak budou zablokováni. Jste-li tedy také influencerem, nezapomínejte, že každá sláva může jednou pominout.

Témata článku: Kultura, Instagram


6 nejlepších programů pro úpravu fotografií zdarma

6 nejlepších programů pro úpravu fotografií zdarma

Helena Vyplelová
Fotografický software
Jak na fotografování s dlouhým časem v noci a ve dne

Jak na fotografování s dlouhým časem v noci a ve dne

Expoziční čas je jednou ze tří (čas, clona, citlivost) veličin, které jsou pro vznik fotografie nejdůležitější, nemluvě o jejich vzájemné závislosti. Jak správně na dlouhou expozici a k čemu je dobrá?

Petr Březina
Fotoškola
6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

časopis Computer
Fotografický softwareFotoškola
Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s plnoformátovým snímačem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

Petr BřezinaJan Pánek
Full-frame
20 tipů pro lepší fotografování svateb

20 tipů pro lepší fotografování svateb

Ačkoli běžnému životu stále brání nejrůznější omezení související s koronavirovou epidemií, svatby a pohřby tu s námi budou stále.

Jan Pánek
FotografovéFotoškola
Affinity 2 už má všechny grafické nástroje v jednom balíku. Na rozdíl od Photoshopu je však pořád bez předplatného

Affinity 2 už má všechny grafické nástroje v jednom balíku. Na rozdíl od Photoshopu je však pořád bez předplatného

**Britský Serif vydal druhou generaci nástrojů rodiny Affinity. **Do portfolia přibyl Publisher pro iPad. **Nově si i koupíte všechny nástroje v jedné zvýhodněné licenci.

Petr Urban
Affinity PhotoFotografický software