Odvážné plány Canonu, chce představovat osm nových objektivů ročně

25. března 2022
TWEET SDÍLET

Ve výroční finanční prezentaci Canonu se objevují i cíle této společnosti do budoucna. Velmi konkrétním plánem je uvádění nových objektivů zejména pro bezzrcadlovky. Canon ukazuje graf, na němž je nárůst počtu nových objektivů za rok 2021 vyčíslen osmi, a dále deklaruje, že toto tempo uvádění nových objektivů chce udržet do roku 2025 včetně.

Klepněte pro větší obrázek

Canon je velmi ambiciózní, ale na druhou stranu nové objektivy jsou pro bajonet RF potřeba. Nedostatek nativních objektivů je často první překážkou pro přechod na nový systém, když nepočítáme finance. Musí existovat širokáče, portrétní světelné objektivy, makro, sportovní zoomy, ale i univerzály nebo levnější varianty objektivů s mírně horší světelností cílící na pokročilé amatéry.

V prezentaci se objevují i informace ohledně dalších plánů nebo o stavu fotografického trhu. Canon vidí, že nejnižší sektor fotografických přístrojů mizí, což je zřejmě důsledek rozumně fotících telefonů. Naopak podle Canonu je poptávka po dražším či rovnou profesionálním fotografickém náčiní velká, toto má být směr, kterým se Canon zaměří.

Dalším odvážným cílem Canonu je posílení pozice na trhu, aby dosáhl na první příčku v prodejích u bezzrcadlovek. V tomto oboru drží první příčku Sony, včetně nejprodávanějšího modelu (toto se může lišit podle států a konkrétního období). V prodejích fotoaparátů obecně je však na špici Canon díky zrcadlovkám nebo kompaktům. Canon tedy ví, že budoucnost je bezzrcadlovková a že doposud mířil na špatný segment trhu.

Canon via Petapixel

Témata článku: Canon, Objektivy, Bezzrcadlovky, Bezzrcadlovky na Heureka.cz