Obrázky Googlu už zobrazují licence. Na první pohled tak víte, komu za ně zaplatit

4. září 2020
TWEET SDÍLET
Obrázky Googlu už zobrazují licence. Na první pohled tak víte, komu za ně zaplatit

Ve spolupráci se společností Shutterstock oznámil Google ostré spuštění licencovatelných snímků ve svém vyhledávání obrázků. Tato funkce vstoupila do beta testování už na začátku roku a nyní je plně integrována do Obrázků Google. Má být přínosem především všem fotografům.

Díky novému příznaku „Licencovatelné“ ve výsledcích vyhledávání obrázků Google mohou uživatelé okamžitě zjistit, na které obrázky lze získat licenci pro různé účely, a lépe porozumět právům na použití jednotlivých obrázků. Takto označený snímek totiž odkazuje přímo na zdroj, kde si lze fotografii stáhnout, ale nabízí i údaje o samotné licenci.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Změny jsou viditelné nejen v desktopových prohlížečích, ale i v těch mobilních.

Po rozkliknutí volby Nástrojů můžete také zadat možnosti vyhledávání pouze na Licence Creative Commons nebo Komerční a další licence. Jak Google, tak Shutterstock si od toho slibují, že když bude uživatel vyhledávat fotografie, které chce dále použít, zaplatí za ně fotografovi (nebo fotobance) přímo, aniž by je použil bez patřičného souhlasu. 

Témata článku: Fotoslužby, Fotky Google


Recenze hry NHL 22. Nejlepší hokej, který si lze zahrát

Recenze hry NHL 22. Nejlepší hokej, který si lze zahrát

NHL 22 konečně přechází na nový engine, což s sebou nese nemalá očekávání.

Ladislav Novák
NHLRecenzeSportovní
Muž se 140 znaky – Jack Dorsey

Muž se 140 znaky – Jack Dorsey

Patří k nejmladším miliardářům a technologickým vizionářům. Jeho platformu pro sdílení krátkých zpráv používá po světě dvě stě milionů lidí denně. Zakladatel Twitteru Jack Dorsey oslaví 19. listopadu pětačtyřicáté narozeniny.

Jan Spěšný
IT OsobnostiTwitter