Obměna exponátů ve výstavě Námořní deník hraběte Dubského

6. dubna 2006
TWEET SDÍLET

Podrobné informace a recenzi výstavy Námořní deník hraběte Dubského jsme vám již přinesli. Ještě posledních pár dnů ji můžete v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Brně vidět v její první verzi. Kvůli citlivosti originálů bude totiž většina fotografií v pondělí 10. a v úterý 11. dubna převěšena a nahrazena tematicky podobnými exponáty, ve středu 12. dubna už bude možné vidět pozměněnou výstavu. I nadále platí zvýhodněné vstupné. Pokud budete chtít shlédnout obě části výstavy, zaplatíte 80 Kč za zdvojenou vstupenku, která bude platit jak nyní, tak po obměně fotografií. Klasická vstupenka, která se vztahuje jen na jednu část výstavy, stojí 60 Kč.

Klepněte pro větší obrázek
Erwin Dubský - portrét, foto: Národní památkový ústav

Konkrétní fotografie ze sbírky hraběte Dubského budou obměněny, nicméně jednotlivá témata, která jeho fotografickou sbírku tvoří, zůstanou zachována – i nadále tedy budou k vidění krajinné scenérie, první japonské komponované fotografie bojových umění, tradičních řemesel, portréty krasavic a elegánů, grafická panoramata a ručně kolorované japonské a čínské studiové fotografie.

Mezi nejpoutavější díla druhé části výstavy patří fotografie Raimunda von Stillfried–Ratenicze Dívka či fotografie Japonská dáma s mladou služebnou, jejíž autorem je pravděpodobně Ičida Sóta.

Klepněte pro větší obrázek
Japonská dáma s mladou služebnou, neznámý autor, snad Ičida Sóta
foto: Národní památkový ústav

V průběhu měsíce března navštívilo výstavu více než 1 200 návštěvníků.

S výstavou jsou spjaty také doprovodné programy. Nyní můžete ještě zachytit následující:

Čtvrtek 6. 4. v 16.30 h
Přednáška s praktickými ukázkami
Neopakovatelné umění Ikebany
Prague „sogetsu“ study group
Ikebana, umělecké aranžování rostlin, je nedílnou součástí japonské kultury i životního stylu. Na přednášce s praktickými ukázkami se návštěvníci seznámí se základy tohoto umění upravování květin, které v sobě vyjadřuje jednotu a harmonii s vesmírem.
Uměleckoprůmyslové muzeu v Brně na Husově ulici 14

Úterý 25. 4. ve 20.30 h
Přednáška
Cesta kolem světa Erwina Dubského a jeho sbírka fotografií z Dálného východu
Filip Suchomel, kurátor výstavy
Čajovna Pohoda, Zlín


6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

časopis Computer
Fotografický softwareFotoškola
20 tipů pro lepší fotografování svateb

20 tipů pro lepší fotografování svateb

Ačkoli běžnému životu stále brání nejrůznější omezení související s koronavirovou epidemií, svatby a pohřby tu s námi budou stále.

Jan Pánek
FotografovéFotoškola
Jak na fotografování s dlouhým časem v noci a ve dne

Jak na fotografování s dlouhým časem v noci a ve dne

Expoziční čas je jednou ze tří (čas, clona, citlivost) veličin, které jsou pro vznik fotografie nejdůležitější, nemluvě o jejich vzájemné závislosti. Jak správně na dlouhou expozici a k čemu je dobrá?

Petr Březina
Fotoškola
7 legendárních filmových kompaktů, které musíte vyzkoušet

7 legendárních filmových kompaktů, které musíte vyzkoušet

Pokukujete po analogovém přístroji, s nímž byste si mohli vyzkoušet fotografování na film? Nebo si chcete vytvořit malou analogovou sbírku? Snadno ovladatelné kinofilmové kompakty vám mohou otevřít cestu do hlubin analogové fotografie.

Helena Vyplelová
Technika
Tipy na 14 fotoaparátů s nejlepším poměrem cena/výkon. Kompakty i bezzrcadlovky

Tipy na 14 fotoaparátů s nejlepším poměrem cena/výkon. Kompakty i bezzrcadlovky

​Foťáky v mobilu jsou sice díky využití umělé inteligence čím dál výkonnější, stále však nedokážou nahradit, zejména co do kvality snímku, klasický fotoaparát s velkým obrazovým snímačem.

Jan PánekHelena Vyplelová
Průvodce nákupem