Obměna exponátů ve výstavě Námořní deník hraběte Dubského

6. dubna 2006
TWEET SDÍLET

Podrobné informace a recenzi výstavy Námořní deník hraběte Dubského jsme vám již přinesli. Ještě posledních pár dnů ji můžete v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Brně vidět v její první verzi. Kvůli citlivosti originálů bude totiž většina fotografií v pondělí 10. a v úterý 11. dubna převěšena a nahrazena tematicky podobnými exponáty, ve středu 12. dubna už bude možné vidět pozměněnou výstavu. I nadále platí zvýhodněné vstupné. Pokud budete chtít shlédnout obě části výstavy, zaplatíte 80 Kč za zdvojenou vstupenku, která bude platit jak nyní, tak po obměně fotografií. Klasická vstupenka, která se vztahuje jen na jednu část výstavy, stojí 60 Kč.

Klepněte pro větší obrázek
Erwin Dubský - portrét, foto: Národní památkový ústav

Konkrétní fotografie ze sbírky hraběte Dubského budou obměněny, nicméně jednotlivá témata, která jeho fotografickou sbírku tvoří, zůstanou zachována – i nadále tedy budou k vidění krajinné scenérie, první japonské komponované fotografie bojových umění, tradičních řemesel, portréty krasavic a elegánů, grafická panoramata a ručně kolorované japonské a čínské studiové fotografie.

Mezi nejpoutavější díla druhé části výstavy patří fotografie Raimunda von Stillfried–Ratenicze Dívka či fotografie Japonská dáma s mladou služebnou, jejíž autorem je pravděpodobně Ičida Sóta.

Klepněte pro větší obrázek
Japonská dáma s mladou služebnou, neznámý autor, snad Ičida Sóta
foto: Národní památkový ústav

V průběhu měsíce března navštívilo výstavu více než 1 200 návštěvníků.

S výstavou jsou spjaty také doprovodné programy. Nyní můžete ještě zachytit následující:

Čtvrtek 6. 4. v 16.30 h
Přednáška s praktickými ukázkami
Neopakovatelné umění Ikebany
Prague „sogetsu“ study group
Ikebana, umělecké aranžování rostlin, je nedílnou součástí japonské kultury i životního stylu. Na přednášce s praktickými ukázkami se návštěvníci seznámí se základy tohoto umění upravování květin, které v sobě vyjadřuje jednotu a harmonii s vesmírem.
Uměleckoprůmyslové muzeu v Brně na Husově ulici 14

Úterý 25. 4. ve 20.30 h
Přednáška
Cesta kolem světa Erwina Dubského a jeho sbírka fotografií z Dálného východu
Filip Suchomel, kurátor výstavy
Čajovna Pohoda, Zlín


Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Proč s sebou nosit mobil a fotoaparát, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

Petr Březina
Fotomobily
Nikon Z 14–30 mm F4 S – předražený seťák? (test objektivu)

Nikon Z 14–30 mm F4 S – předražený seťák? (test objektivu)

Kompaktní širokoúhlý objektiv Nikon má trochu problémy s identitou – je seťákem nebo nástrojem pro profesionály? Nebo je určený pro dovolenkáře?

Jan Pánek
Širokoúhlé objektivyNikon