Objektiv ve zlatě pro Leiku: TTArtisan nabízí limitovanou edici světelné „pětatřicítky“

Čínský výrobce fotografické optiky představil limitovanou edici objektivu 35 mm F1,4 pro bajonet Leica M – s tubusem potaženým vrstvou 24karátového zlata. Společnost TTArtisan se obvykle soustředí na produkci levnějších alternativ „značkových“ objektivů, zlatá „pětatřicítka“ tak značně vybočuje z portfolia firmy a cílí na uživatele bažící po luxusním zboží… jimiž majitelé plnoformátových dálkoměrů značky Leica bezpochyby jsou.

Klepněte pro větší obrázek

Vedle prémiového vzhledu je v ceně objektivu také rytina na tubusu i krytce podle návrhu kupujícího. Ostatní specifikace jsou totožné jako u klasické – stříbrné či černé – varianty. Optická konstrukce zahrnuje 8 čoček uspořádaných v 7 skupinách, s 10lamelovou clonou lze zaclonit na F16, závit na filtr má průměr 49 mm a ostřit lze (pouze manuálně) od 70 cm. S délkou 73 mm objektiv váží 450 gramů.

TTArtisan 35 mm F1,4 „24K gold skin“ bude dostupný v omezeném počtu dvou set kusů. Již nyní si lze objektiv objednat na Amazonu, a to za cenu 1 150 USD. Jen pro zajímavost: nelimitovaná verze se prodává za 450 USD.

Témata článku: Technika, Leica, Objektivy

Určitě si přečtěte