Objektiv Sigma 24 mm F1,4 DG DN pro bezzrcadlovky

8. září 2022
TWEET SDÍLET

Spolu s objektivem Sigma 20 mm F1,4 DG DN tento výrobce představil i novinku 24 mm F1,4 DG DN. Obě skla mají společné, že dříve existovala ve verzi pro zrcadlovky a Sigma je přepracovala, tedy je jen neprodloužila a nezměnila bajonet. V obou případech lze objektivy nasadit na bajonety L-Mount a Sony E, tedy Canon RF a Nikon Z stále chybí.

Klepněte pro větší obrázek

Opět zde máme zajímavé funkce jako zámek ostřícího prstence pomocí přepínače na boku objektivu. Změnit se dá i chod prstence clony mezi aretovaným na klíčových hodnotách a zcela hladkým, což je vhodné pro video. Sigma tedy stále využívá mnoho ovládacích prvků na boku objektivu, což je pro mnoho fotografů velmi praktické, protože vše mohou nastavit jednoduše a po paměti.

Konstrukce má 17 optických členů ve 14 skupinách, přední člen má speciální krytí odpuzující vodu a oleje. I s takto světelným objektivem můžete používat klasické závitové filtry o průměru 72 mm. Je možné použít i zadní filtr a veškerá optika a elektronika je utěsněna proti prachu a vodě. Objektiv má 75,7 mm v průměru a až 97,5 mm na délku s hmotností až 520 gramů. Cena se očekává okolo 24 000 Kč.

Témata článku: Širokoúhlé objektivy, Sigma, Širokoúhlé objektivy na Heureka.cz