6
Fotogalerie

Novým králem fotomobilů se stává… Huawei P30 Pro

Společnost Huawei představila trojici fotomobilů s označením P30. Nejvýkonnější Huawei P30 Pro se hned umístil na první příčce žebříčku DxOMark.

Modelům Huawei P30 a P30 Lite samozřejmě není věnováno tolik pozornosti, protože jsou ve všech ohledech odlehčenou vlajkovou lodí výrobce. Ten navíc dokázal do modelu P30 Pro vměstnat nejen ToF kameru, ale i periskopový zoom. Stal se tak prvním telefonem, který toto řešení oficiálně představil.

Obrázek 1.png 
Čtyřem zadním objektivům samozřejmě sekunduje i přisvětlující dioda.

Huawei P30 Pro nabízí 6,47“ OLED displej s rozlišením 2 340 × 1 080 pixelů, který má 88,6% poměr k tělu telefonu. Procesor je osmijádrový HiSilicon Kirin 980 vyrobený 7nm technologií, k dispozici je až 8 GB paměti RAM a až 256GB interní úložiště. Baterie pak má kapacitu 4 200 mAh.

Zásadní inovací je ale fotoaparát, který je i tentokrát vyroben ve spolupráci s německou společností Leica. Přítomny jsou hned čtyři objektivy, kdy každý slouží k něčemu jinému. Hlavní fotoaparát je 40MPx, jehož senzor Huawei nazývá Superspectrum. Jedná se o 27mm ekvivalent se světelností F1,6 s přítomností optické stabilizace.

Obrázek 2.png 
Huawei P30 Pro přináší jako první do segmentu fotomobilů použitelný periskopový zoom.

Unikátní je maticí bodů RYB, ve které se zelený bod nahradil žlutým. Má to přinést nejen živější snímky, ale i zvýraznění detailů na fotografii. V manuálním režimu si pak můžete nastavit hodnotu ISO až na 409 600, což zatím žádný jiný fotomobil neumí. 20MPx senzor je širokoúhlý o ekvivalentu 16 mm. Jeho světelnost je F2,2, chybí mu ale optická stabilizace.

Obrázek 3.png 
Světlo se láme skrze hranol a pouští jej skrze sadu čoček. Díky složitosti řešení se ale musí počítat s horší světelností, která je F3,4.

Třetí senzor zaujme nejen čtvercovým průhledem, ale i vlastnostmi. Jedná se o 8MPx senzor s 5× optickým přiblížením s ekvivalentem 125 mm. Jeho světelnost je F3,4 a nabízí i optickou stabilizaci. Uvnitř leží optický hranol lámající světlo v 90 stupních do těla telefonu, kde jsou jednotlivé čočky, takže se jedná o periskopový objektiv, který nijak nevyčnívá z těla zařízení.

Díky spolupráci jednotlivých senzorů a hybridnímu zoomu pak může Huawei P30 Pro dosáhnout až 10× bezztrátového přiblížení. Přepínat se můžete mezi 0,6×, 1×, 5× a 10× zoomem. V rozhraní fotografické aplikace pak přibyly nové režimy, které vám umožní fotografovat dlouhé expozice, zásadně byl vylepšen i portrétový mód, který nově spolupracuje se čtvrtou ToF kamerou.

Obrázek 4.png 
Selfie kamera je 32MPx, její clona je F2.0 a je umístěna do kapkovitého výřezu v displeji. Minimalističtější průstřel jako u nových Samsungů Galaxy S10 se tedy nekoná.

Tu však primárně využívají aplikace s rozšířenou realitou. Za její pomoci tak nemusíte jen měřit objekty, ale hrát i hry, které ovládáte svými gesty. Video Huawei P30 Pro zvládá ve 4K rozlišení pří 60 fps. Díky režimu Low Light Video pak můžete natáčet záznamy i při zhoršených světelných podmínkách.

Obrázek 5.png 
Mezi prvními deseti nejlepšími fotomobily má Huawei hned čtyři zástupce, z toho tři na prvních dvou místech.

V žebříčku DxOMark, kterému dosud vládlo trio modelů telefonů v podobě Huawei Mate 20 Pro, Huawei P20 Pro a Samsung Galaxy S10+, se novinka ihned vyšvihla na první místo, a to s přesvědčivým náskokem tří bodů. Obdržela jich totiž 112 (119 za fotografii a 97 za video).

Redaktorům se líbí zejména dlouhý rozsah přiblížení s kvalitními detaily, dobrá expozice i při zhoršených světelných podmínkách, rychle automatické ostření a kvalitní bokeh efekt. Naopak se příliš nelíbí vykreslování barvy oblohy a obrazové artefakty. Snímky s přiblížením pak mívají rozostřené strany.

Obrázek 6.png 
Ve fotografii možná Huawei P30 Pro nemá konkurenci, co se ale videa týče, o dva body zaostává za telefonem Xiaomi Mi 9, který zde posbíral 99 bodů.

Ještě se sluší dodat, že čelní kamera nabízí 32 MPx se světelností F2,0. Ta už si nijak závratné hodnocení neodnesla, protože obdržela jen 89 bodů. Zde je tedy stále lídrem Samsung Galaxy S10+ s 96 body. Více o testu i s ukázkovými snímky a podrobnými grafy i se srovnáním s ostatními telefony najdete v samotném testu na stránkách DxOMark.

Určitě si přečtěte

Články odjinud