Univerzální objektiv Samyang AF 35 – 150 mm F2-2,8 pro Sony FE potěší světelností

Univerzální objektiv Samyang AF 35 – 150 mm F2-2,8 pro Sony FE potěší světelností

Nový objektiv má maximální světelnost F2,0 na nejnižší ohniskové vzdálenosti a F2,8 na nejvyšší ohniskové vzdálenosti. Pokrývá celkem pět oblíbených ohniskových vzdáleností 35, 50, 85, 135 a 150 mm, takže je vhodný pro více žánrů – od portrétů, přes cestování, pouliční fotografie až po krajiny. Díky optické konstrukci objektivu, která se skládá z 21 členů v 18 skupinách (2 ASP členy, 1 HB člen, 3 HR členy a 6 ED členů), dosahuje dobrého optického výkonu v celém rozsahu zoomu.

Samyang AF 35-150mm F2-2,8 FE.jpg

Povrchová úprava UMC (Ultra Multi-Coating) je použita na optické členy, aby se minimalizovaly odlesky a nežádoucí stíny, což pomáhá vytvářet přirozený a čistý obraz. Lineární krokový motor (STM) objektivu je rychlý. Zajišťuje vynikající sledování zaostření a plynulé přechody. Při natáčení videí je rychlost automatického zaostřování pečlivěji nastavena, aby napodobovala nastavení zaostření u kinofilmových objektivů. Objektiv má digitální parfokální konstrukci, která je specializovaná na video.

Po zaostření na objekt v režimu MF není třeba zaostření znovu upravovat, a to ani při přiblížení nebo oddálení. To umožňuje filmařům zkrátit dobu natáčení a umožňuje přesné a stabilní natáčení. Minimální zaostřovací vzdálenost objektivu je 33 cm. Samyangu se také podařilo omezit dýchání objektivu při ostření na minimum.

Objektiv je zcela utěsněn proti povětrnostním vlivům a na 12 místech objektivu je použito těsnění, které zabraňuje poškození nebo znečištění prachem, lehkým deštěm a sněhem. Vlastní přepínače a tlačítka na boku objektivu umožňují uživateli kompletní ovládání objektivu.

01_123611.png

Pomocí přepínačů může uživatel měnit funkce, jako je efekt Dolly Shot, clonový kroužek a další. Další funkce lze v budoucnu přidat pomocí dokovací stanice společnosti Samyang. Nový objektiv bude dostupný koncem dubna či začátkem května za cenu 31 090 Kč / 1 283 €.

Klíčové vlastnosti

  • Skvělý optický výkon
  • Pokrývá nejoblíbenější ohniskové vzdálenosti
  • Funkce určené pro natáčení videí
  • Rychlé automatické zaostřování
  • Devítilamelová clona
  • Minimální zaostřovací vzdálenost pouze 33 cm
  • Těsnění proti povětrnostním vlivům
  • Další funkce lze přidat prostřednictvím aktualizace firmwaru
  • Bajonet: Sony FE

Určitě si přečtěte

Články odjinud