Nový ultrazoomový kompakt završuje desetiletí proslulé řady Olympus SP

28. července 2011

Praha, 27. červenec 2011 – Flexibilnější fotoaparát už asi nenajdete. Detailní záběr hodin vysoko na kostelní věži, či akční foto brankáře zachyceného přes celé hřiště – to vše a mnohem více zachytíte s novým ultrazoomovým fotoaparátem SP-810UZ s 36-ti násobným optickým zoomem. Žádný jiný kompaktní fotoaparát Olympus v minulosti nenabídl větší optický výkon. Světelný širokoúhlý zoomový objektiv 1:2.9-5.7 s ohnisky 24-864mm* a obrazový snímač s rozlišením 14 megapixelů tvoří dokonalý pár. SP-810UZ je přímým nástupcem modelu SP-800UZ. Avšak SP-810UZ není vybaven jen lepšími a modernějšími technologiemi, je také výrazně menší. Ve skutečnosti se jedná o nejmenší fotoaparát na světě s optickým výkonem přesahujícím 30-ti násobný** zoom. Je tak naprosto dokonalým společníkem na cesty. SP-810UZ je právě ten fotoaparát, který si můžete vzít sebou na podzimní výlety a výpravy do okolí. Fotoaparát bude v prodeji počátkem září ve stříbrném a černém provedení.

Ostřejší záběry
SP-810UZ není jen pěkný na pohled. Je také extrémně výkonný, ve fotkách i v HD videu. Světelný širokoúhlý zoom objektiv 1:2.9-5.7 s ohniskem 24-864mm* kombinuje duální stabilizátor obrazu a zvýšenou citlivost ISO pro dokonale ostré fotografie a prakticky žádné rozostření ve videu. Pokud potřebujete vyfotit dynamické utkání plážového volejbalu, pak přijde vhod zaostřovací režim AF-Tracking, který dokáže sledovat zaostřený objekt, i když ten se na chvíli vytratí ze záběru.

Kreativní možnosti
Každý s kreativními schopnostmi bude absolutně nadšený z 10 uměleckých filtrů, které lze aplikovat na fotografie i videa. Patří sem také nové filtry Miniatura a Odlesky. Miniatura dodá vašim záběrům vzhled miniaturního modelu, jakési makety s velmi malou hloubkou ostrosti, sytějšími barvami a větším kontrastem. Režim Odlesky simuluje paprskovité odlesky od všech velmi jasných, svítících objektů. Světelný a širokoúhlý objektiv poskytuje celou škálu možností, jak si pohrát s hloubkou ostrosti, rozostřeným pozadím a dokonalými portréty. V režimu 3D spojuje SP-810UZ dvě fotografie stejného objektu pořízené ze dvou různých úhlů do jediného trojrozměrného snímku. 3D fotografie pak lze prohlížet na televizorech s 3D funkcí a s 3D brýlemi. Dalším lákavým prvkem je vestavěný panoramatický režim, se kterým vytvoříte širokoúhlé panoramatické scenérie pouhým stisknutím tlačítka spouště a otáčením fotoaparátu kolem dokola. Přímo ve fotoaparátu pak dojde ke spojení tří snímků do jednoho širokoúhlého.

HD přehrávání
Budete-li si chtít prohlédnout natočené video záběry v dokonalé HD kvalitě, stačí jen připojit fotoaparát k ploché televizi přes HDMI rozhraní. K rychlému náhledu postačí i rozměrná 3” LCD obrazovka fotoaparátu ve formátu 16:9. Případně si můžete fotografie přenést do počítače pomocí USB kabelu, nebo s Eye-Fi paměťovou kartou i bezdrátově.

Snadné ovládání
Eliminací všech manuálních nastavení se můžete s SP-810UZ soustředit na to nejdůležitější, totiž zachycení toho pravého okamžiku. Inteligentní automatický režim rozpozná pět nejčastěji fotografovaných scén a podle nich následně zvolí ta správná expoziční nastavení, provede zaostření, případně zvolí režim blesku. S dalšími funkcemi, jakými jsou pokročilá detekce tváří či režim Beauty zachytíte libovolnou scénu v té nejlepší možné kvalitě. S SP-810UZ je fotografování hračka.

SP-810UZ bude v prodeji v černé a stříbrné barvě počátkem září 2011.

Prvotřídní funkce:

Obrazová kvalita
 

 • 36x širokoúhlý optický zoom (24-864mm*) pro dokonalé přiblížení a skupinová fota
 • TruePic III+ obrazový procesor pro ideální reprodukci barev a nízkou hladinu šumu
 • 720p HD video se zvukem pro zachycení jedinečných filmových záběrů v dokonalé kvalitě
 • 14 megapixelů pro vysoce kvalitní video záběry, fotografie a výtisky
 • Duální stabilizátor obrazu pro perfektně ostré snímky
   

Funkce a technologie

 • 3” barevná LCD obrazovka ve formátu 16:9 (230,000 pixelů) pro pohodlnou kompozici, prohlížení a sdílení
 • Pokročilá detekce tváří a technologie korekce stínů pro zachycení portrétů v tom správném světle
 • Režim Beauty pro dokonalou pleť s použitím digitálního make-upu
 • Inteligentní režim Auto (i-Auto) a AF Tracking pro snadné zaostření a sledování objektu
 • Režim detekce domácích mazlíčků pro automatické zaostření psů nebo koček, když se podívají do objektivu
 • Scénické režimy pro automatické nastavení expozice podle snímané situace (např. ohňostroj, západ slunce apod.)

Kreativita & flexibilita 
 

 • 3D foto režim pro prostorové fotografie
 • Eye-Fi kompatibilní pro automatický bezdrátový přenos dat do počítače nebo chytrého telefonu
 • 10 uměleckých filtrů pro přidání zvláštních efektů do fotografií a video záběrů: Punk, Pop Art, Camera obscura, Kresba, Jemná kresba, Rybí oko (pouze fotky), Vodové barvy, plus nový filtr Miniatury (pouze fotky) a Odlesky 
 • Vestavěný Panorama režim pro snadnou tvorbu panoramatických záběrů

Ostatní důležité prvky

 • Photo Surfing a [ib] software pro prohlížení, organizaci a sdílení pořízených dat – třídění např. podle osoby, místa, události 
 • HDMI technologie pro promítání snímků na HD televizorech a ovládání prohlížecího menu fotoaparátu pomocí televizního dálkového ovladače
 • SDHC a SDXC paměťové karty (UHS třída není podporována)*** 
   

Vestavěný blesk

 • Vestavěný návod k použití
 • Nabíjení přes USB

* ekv. na 35mm.
** V červenci 2011.
*** SD je registrovaná ochranná známka asociace SD Card Association.

Více informací naleznete na: www.olympus.cz