Nový teleobjektiv AF-S NIKKOR 200-400mm f/4G VR ED VR II

27. dubna 2010
TWEET SDÍLET

Novinku pro sportovní fotografy a reportéry fotografujících divokou přírodu připravil Nikon. Jedná se o zoomový teleobjektiv AF-S NIKKOR 200-400mm f/4G ED VR II, který je vybavený novou generací technologie redukce vibrací (VR II), vrstvami Nano Crystal Coat a novým režimem A/M. Redukce vibrací (VRII) druhé generace nabízí možnost exponovat s časy pomalejšími až o 4 stupně, čímž lze dosahovat při fotografování fotoaparátem z ruky ještě ostřejších snímků.

Nový režim A/M pak umožňuje upřednostňovat autofokus, a to i v případě, když je během fotografování manipulováno se zaostřovacím kroužkem. Objektiv s váhou 3,36 kg bude mít i antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat společnosti Nikon, které výrazně snižují projevy reflexů a závoje, a čtyři optické členy z ED skel, které minimalizují vnitřní reflexy a aberace.

Nový teleobjektiv by měl být k dostání koncem května, oficiální doporučená cena pro Českou republiku bude 164 990 Kč.

Klepněte pro větší obrázek 

Specifikace

Ohnisková vzdálenost

200–400mm

Světelnost

f/4

Konstrukce objektivu

24 čoček v 17 skupinách

Obrazový úhel

12°20´- 6°10´ (8°- 4° pro Nikon DX formát)

Počet lamel clony

9 (s optimalizovaným tvarem)

Nejkratší zaostřitelná vzdálenost

2,0 m / 6 stop (AF); 1,95 m / 6,4 stop (MF)

Průměr filtrového závitu

52 mm

Průměr x délka

Přibližně 124 x 365,5 mm

Hmotnost

3360 g


 


Celá tisková zpráva

Maximálně všestranný objektiv AF-S NIKKOR 200-400mm f/4G VR ED VR II

Amsterdam, Nizozemí, 27. dubna 2010 – společnost Nikon Europe dnes ohlásila nový zoomový teleobjektiv AF-S NIKKOR 200-400mm f/4G ED VR II. Tento objektiv nahrazuje osvědčený model AF-S Zoom NIKKOR 200-400mm f/4G IF-ED VR. Je vybavený novou generací technologie redukce vibrací (VR II), vrstvami Nano Crystal Coat a novým režimem A/M a díky tomu je ideální a univerzální volbou sportovních fotografů a reportérů fotografujících divokou přírodu. Tento typ extrémního zoomového objektivu je ojedinělým produktem na trhu a svědčí o tom, že se společnost Nikon neustále věnuje inovacím a zvyšování kvality produktů v tomto oboru.

Tento produkt byl vyvinutý na základě zkušeností společnosti Nikon s potřebami fotografů a jeho uvedením na trh se tak posílí řada vysoce výkonných objektivů NIKKOR.

Zurab Kiknadze, produktový manažer pro objektivy, příslušenství a software společnosti Nikon Europe, říká:„Prudký rozvoj v oblasti optiky a nepřetržitá snaha společnosti Nikon dodávat na trh špičkové výrobky vedou k obnovování profesionálních objektivů. Díky přidaným funkcím a vylepšeným parametrům podává model AF-S NIKKOR 200-400mm f/4G ED VR II skvělé výsledky a umožňuje i těm nejnáročnějším profesionálním fotografům pracovat bez kompromisů.“

Ostřejší snímky a lepší ovládání

Model AF-S NIKKOR 200-400mm f/4G ED VR II nabízí funkci vestavěné redukce vibrací (VRII) druhé generace poskytující schopnost exponovat s časy pomalejšími až o 4 stupně, čímž lze dosahovat při fotografování fotoaparátem z ruky ještě ostřejších snímků.

Dále nový režim A/M, který rozšířil stávající režimy M/A a M, umožňuje upřednostňovat autofokus, a to i v případě, pokud je během fotografování manipulováno se zaostřovacím kroužkem.

Redukované reflexy a závoj

U modelu AF-S NIKKOR 200-400mm f/4G ED VR II byly nyní použity antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat společnosti Nikon, které výrazně snižují projevy reflexů a závoje, a čtyři optické členy z ED skel, které minimalizují vnitřní reflexy a aberace. Tím lze dosáhnout sytých, vysoce kontrastních snímků i v náročných testovacích světelných podmínkách.

Tento objektiv nabízí autofokus s vestavěným ultrazvukovým zaostřovacím motorem, čímž zajišťuje rychlé a tiché zaostřování. Objektiv AF-S NIKKOR 200-400mm f/4G ED VR II má pevné hořčíkové tělo vybavené těsněním proti nepřízni počasí a proti prachu a je vybaven ochranným sklem, které odolá i těm nenáročnějším pracovním podmínkám.

Díky hmotnosti 3,360 g je použití tohoto objektivu poměrně pružné. Tento objektiv je praktickou alternativou k používání několika jednotlivých rozměrných teleobjektivů Objektiv je dodávaný s vysoce kvalitním stylovým pouzdrem na záda dovolujícím snadný a bezpečný přenos.