Nový teleobjektiv AF-S NIKKOR 200-400mm f/4G VR ED VR II

27. dubna 2010
TWEET SDÍLET

Novinku pro sportovní fotografy a reportéry fotografujících divokou přírodu připravil Nikon. Jedná se o zoomový teleobjektiv AF-S NIKKOR 200-400mm f/4G ED VR II, který je vybavený novou generací technologie redukce vibrací (VR II), vrstvami Nano Crystal Coat a novým režimem A/M. Redukce vibrací (VRII) druhé generace nabízí možnost exponovat s časy pomalejšími až o 4 stupně, čímž lze dosahovat při fotografování fotoaparátem z ruky ještě ostřejších snímků.

Nový režim A/M pak umožňuje upřednostňovat autofokus, a to i v případě, když je během fotografování manipulováno se zaostřovacím kroužkem. Objektiv s váhou 3,36 kg bude mít i antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat společnosti Nikon, které výrazně snižují projevy reflexů a závoje, a čtyři optické členy z ED skel, které minimalizují vnitřní reflexy a aberace.

Nový teleobjektiv by měl být k dostání koncem května, oficiální doporučená cena pro Českou republiku bude 164 990 Kč.

Klepněte pro větší obrázek 

Specifikace

Ohnisková vzdálenost

200–400mm

Světelnost

f/4

Konstrukce objektivu

24 čoček v 17 skupinách

Obrazový úhel

12°20´- 6°10´ (8°- 4° pro Nikon DX formát)

Počet lamel clony

9 (s optimalizovaným tvarem)

Nejkratší zaostřitelná vzdálenost

2,0 m / 6 stop (AF); 1,95 m / 6,4 stop (MF)

Průměr filtrového závitu

52 mm

Průměr x délka

Přibližně 124 x 365,5 mm

Hmotnost

3360 g


 


Celá tisková zpráva

Maximálně všestranný objektiv AF-S NIKKOR 200-400mm f/4G VR ED VR II

Amsterdam, Nizozemí, 27. dubna 2010 – společnost Nikon Europe dnes ohlásila nový zoomový teleobjektiv AF-S NIKKOR 200-400mm f/4G ED VR II. Tento objektiv nahrazuje osvědčený model AF-S Zoom NIKKOR 200-400mm f/4G IF-ED VR. Je vybavený novou generací technologie redukce vibrací (VR II), vrstvami Nano Crystal Coat a novým režimem A/M a díky tomu je ideální a univerzální volbou sportovních fotografů a reportérů fotografujících divokou přírodu. Tento typ extrémního zoomového objektivu je ojedinělým produktem na trhu a svědčí o tom, že se společnost Nikon neustále věnuje inovacím a zvyšování kvality produktů v tomto oboru.

Tento produkt byl vyvinutý na základě zkušeností společnosti Nikon s potřebami fotografů a jeho uvedením na trh se tak posílí řada vysoce výkonných objektivů NIKKOR.

Zurab Kiknadze, produktový manažer pro objektivy, příslušenství a software společnosti Nikon Europe, říká:„Prudký rozvoj v oblasti optiky a nepřetržitá snaha společnosti Nikon dodávat na trh špičkové výrobky vedou k obnovování profesionálních objektivů. Díky přidaným funkcím a vylepšeným parametrům podává model AF-S NIKKOR 200-400mm f/4G ED VR II skvělé výsledky a umožňuje i těm nejnáročnějším profesionálním fotografům pracovat bez kompromisů.“

Ostřejší snímky a lepší ovládání

Model AF-S NIKKOR 200-400mm f/4G ED VR II nabízí funkci vestavěné redukce vibrací (VRII) druhé generace poskytující schopnost exponovat s časy pomalejšími až o 4 stupně, čímž lze dosahovat při fotografování fotoaparátem z ruky ještě ostřejších snímků.

Dále nový režim A/M, který rozšířil stávající režimy M/A a M, umožňuje upřednostňovat autofokus, a to i v případě, pokud je během fotografování manipulováno se zaostřovacím kroužkem.

Redukované reflexy a závoj

U modelu AF-S NIKKOR 200-400mm f/4G ED VR II byly nyní použity antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat společnosti Nikon, které výrazně snižují projevy reflexů a závoje, a čtyři optické členy z ED skel, které minimalizují vnitřní reflexy a aberace. Tím lze dosáhnout sytých, vysoce kontrastních snímků i v náročných testovacích světelných podmínkách.

Tento objektiv nabízí autofokus s vestavěným ultrazvukovým zaostřovacím motorem, čímž zajišťuje rychlé a tiché zaostřování. Objektiv AF-S NIKKOR 200-400mm f/4G ED VR II má pevné hořčíkové tělo vybavené těsněním proti nepřízni počasí a proti prachu a je vybaven ochranným sklem, které odolá i těm nenáročnějším pracovním podmínkám.

Díky hmotnosti 3,360 g je použití tohoto objektivu poměrně pružné. Tento objektiv je praktickou alternativou k používání několika jednotlivých rozměrných teleobjektivů Objektiv je dodávaný s vysoce kvalitním stylovým pouzdrem na záda dovolujícím snadný a bezpečný přenos.

 

Určitě si přečtěte

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Když publikujete selfie snímky na sociální sítě, kolik jim věnujete času na úpravy? A jak moc změníte svou podobu?

2 Adam Kos

Fotografie týdne: Budu se jen dívat, slečno!

Fotografie týdne: Budu se jen dívat, slečno!

Sociologie se, jako většina společenských věd, nachází v jistém pnutí. Na jedné straně se snaží popsat procesy, jevy, spojení, která ve společnosti můžeme nacházet. Jde vlastně o činnost, která jako by se snažila zjistit si odstup od zkoumané skutečnosti.

Michal Černý