Nový Tamron 18–300 mm pro APS-C bezzrcadlovky již v září

28. srpna 2021
TWEET SDÍLET

Není tomu tak dlouho, co se objevily první informace o plánovaném ultrazoomu od Tamronu s rozsahem 18–300 mm a světelností F3,5–6,3. Objektiv je určen pro bezzrcadlovky s APS-C snímače a osazen bude bajonety Fuji X a Sony E.

Internetová šuškanda odhalila podrobnější informace díky katalogovému listu k objektivu, který se objevil na webu. Na jeho základě také vyplulo datum údajného uvedení objektivu na trh, a to 24. září letošního roku.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Několik dní po tomto úniku však Tamron objektiv oficiálně ohlásil. Model 18–300 mm F3,5–6,3 Di III-A VC VXD je složen z celkem 19 čoček v 15 skupinách, kterým sekunduje sedmilamleová clona s rozsahem F3,5–F22, respektive F6,3–F40.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Ostření je v režii firemního VXD motoru, stejně jako stabilizace obrazu VC. Minimální ostřicí vzdálenost je 15 cm, respektive 99 cm, filtrový závit má průměr 67 mm a hmotnost objektivu dlouhého 126 mm dosahuje 620 gramů. Konstrukce je utěsněná proti prachu a vlhkosti a vstupní čočka má fluoritovou ochrannou vrstvu.

Pro snadnější transport je na objektivu zámek zoomovacího mechanismu. Jak bylo uvedeno, objektiv se dostane na trh 24. září, zatím ve verzi pro Sony E za cenu 699 USD. Varianta s bajonetem Fuji X bude na trhu do konce letošního roku.

Témata článku: Technika, Objektivy, Tamron


Tohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně

Tohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně

Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux
25 nejlepších klasických českých komedií. Víme, kde jsou online

25 nejlepších klasických českých komedií. Víme, kde jsou online

Zaměřili jsme se na české nebo československé komedie, které vznikly od 30. let minulého století do současnosti. Vybrali jsme ty nejlepší, nejnavštěvovanější, nebo pro danou dobu něčím typické.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět