Nový tablet pro širokoúhlé monitory

Wacom představil první širokoformátový tablet Intuos3 A5 Wide s poměrem stran 16:10, který nabízí aktivní plochu 6x11 palců a je designovaný především pro práci na širokoúhlých displejích. Funkce tabletu odpovídají standardnímu vybavení modelové řady Intuos3, včetně Express tlačítek a Touch Strip. Express tlačítka jsou umístěna o obou stranách tabletu (čtyři plus čtyři), jsou konfigurována jako nejčastěji používané klávesy, ale jsou zároveň plně konfigurovatelné uživatelem. Dva proužky, tzv. Touch Stripy fungují z továrního nastavení jako posuvník stránky, v grafických aplikacích jako nástroj Lupa, který slouží pro zmenšování nebo zvětšování obrázku.

Intuos3 A5 Wide nabízí rozlišení 5.080 dpi a 1.024 úrovní přítlaku - jak na hrotu pera, tak i na opačném konci, nastaveném jako guma. Dále je schopný rozpoznat náklon pera až 60 stupňů a automaticky rozpozná individuální jedinečné nastavení pera (myši, Airbrushe, Art Markeru atd.).

Výhodou pro trh digitální fotografie, grafického designu a prostředí video editace je fakt, že širokoúhlý tablet je daleko vhodnějším pro práci na dvou monitorech současně. Je to způsobeno tím, že jakmile dochází k mapování standardních tabletů (poměr stran 4:3) na širokoúhlý monitor, nebo více monitorů, většinou také dojde ke zkreslení zobrazených objektů, protože proporce tabletu jednoduše neodpovídají proporcím monitoru nebo monitorů.

(zdroj: www.wacom.cz)

 

 

 

Určitě si přečtěte

Články odjinud