Nový stylový ultrakompakt FinePix Z3

1. června 2006
TWEET SDÍLET

Společnost Fujifilm oznámila uvedení fotoaparátu FinePix Z3. Model je již třetí generací řady stylové řady Z. Již na první pohled je jasné, komu je fotoaparát určen. Se svými malými rozměry a kovovým tělem je podle slov výrobce určen především zákazníkům sledujícím módní trendy a také ženám. Fotoaparát dokáže snímat při citlivosti až ISO 1600. Rozlišení snímače je 5,1 Mpx. Objektiv disponuje trojnásobným optickým zoomem s rozsahem ohnisek 36-108 mm (ekvivalent 35mm kinofilmu), jeho světelnost je F3,5-4,2. K dispozici je celkem 14 expozičních režimů včetně nastavení Dual-Shooting, kdy jsou exponovány dva snímky za sebou – jeden bez blesku a jeden s bleskem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

LCD displej má úhlopříčku 2,5 palce a výborné rozlišení 230 000 obrazových bodů. V přístroji je i vnitřní paměť s kapacitou 10 MB. Jako externí úložiště dat pak Z3 využívá paměťové karty xD. Fotoaparát umožňuje přímý tisk fotografií díky protokol PictBridge. Rozměry aparátu jsou 92,7 × 56,7 × 27,8 mm při váze 130 gramů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Na trh se bude dodávat v trojím barevném provedení – modrá metalíza, světle růžová a stříbrná


Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s plnoformátovým snímačem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

Petr BřezinaJan Pánek
Full-frame
20 tipů pro lepší fotografování svateb

20 tipů pro lepší fotografování svateb

Ačkoli běžnému životu stále brání nejrůznější omezení související s koronavirovou epidemií, svatby a pohřby tu s námi budou stále.

Jan Pánek
FotografovéFotoškola
6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

časopis Computer
Fotografický softwareFotoškola