Nový stylový ultrakompakt FinePix Z3

1. června 2006
TWEET SDÍLET

Společnost Fujifilm oznámila uvedení fotoaparátu FinePix Z3. Model je již třetí generací řady stylové řady Z. Již na první pohled je jasné, komu je fotoaparát určen. Se svými malými rozměry a kovovým tělem je podle slov výrobce určen především zákazníkům sledujícím módní trendy a také ženám. Fotoaparát dokáže snímat při citlivosti až ISO 1600. Rozlišení snímače je 5,1 Mpx. Objektiv disponuje trojnásobným optickým zoomem s rozsahem ohnisek 36-108 mm (ekvivalent 35mm kinofilmu), jeho světelnost je F3,5-4,2. K dispozici je celkem 14 expozičních režimů včetně nastavení Dual-Shooting, kdy jsou exponovány dva snímky za sebou – jeden bez blesku a jeden s bleskem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

LCD displej má úhlopříčku 2,5 palce a výborné rozlišení 230 000 obrazových bodů. V přístroji je i vnitřní paměť s kapacitou 10 MB. Jako externí úložiště dat pak Z3 využívá paměťové karty xD. Fotoaparát umožňuje přímý tisk fotografií díky protokol PictBridge. Rozměry aparátu jsou 92,7 × 56,7 × 27,8 mm při váze 130 gramů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Na trh se bude dodávat v trojím barevném provedení – modrá metalíza, světle růžová a stříbrná

Určitě si přečtěte

11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s vyměnitelným objektivem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

91 Helena Vyplelová

Desítky fotoaparátů a objektivů s výraznou slevou! Vybere si každý

Desítky fotoaparátů a objektivů s výraznou slevou! Vybere si každý

Jako každý rok před Vánoci pořádají výrobci fotografické techniky pro své zákazníky slevové akce různých typů. K vybraným produktům přidávají bonusy a dárky nebo své výrobky nabízejí se slevou, ať už uplatňovanou okamžitě, nebo zpětně v rámci tzv. cashbacku.

3 Helena Vyplelová

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

30 Petr Březina

6 tipů pro lepší kompozici fotografií – vylepšete jednoduše své snímky

6 tipů pro lepší kompozici fotografií – vylepšete jednoduše své snímky

Dobrou fotografii poznáte jednoduše podle toho, že vás na první pohled něčím zaujme, to „něco“ však obvykle nejste schopni snadno popsat. Ve valné většině případů se totiž takový snímek vyznačuje povedenou kompozicí.

1 Petr Březina