Nový silikonový obal od Pelicanu ochrání celý objektiv, nejen přední čočku

1. srpna 2021
TWEET SDÍLET

Společnost Pelican je známá zejména díky svým odolným pouzdrům a kufrům, které si oblíbila celá řada fotografů a kameramanů, kteří potřebují bezpečně přepravit svoji techniku.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Nyní Pelican představil nový kousek příslušenství pro ochranu objektivů před možným poškozením. Obal nese název Rugged Camera Lens Cover a v podstatě se jedná o silikonový návlek na objektiv, který tak ochrání nejen jeho vstupní čočku, ale celý tubus.

Obal je vyroben z poddajného silikonu (Premium 25A Grade Silicone), který je velmi elastický a můžete jej navléknout na objektivy s různě velkým průměrem. V nabídce je v černé a béžové barvě a podle výrobce je možní jej použít na objektivy s průměrem od 67 do 120 mm.

Vnější strana obalu má vystupující pruhy, které by měly poskytnout dodatečnou ochranu zejména v případě pádu objektivu. Použití tohoto obalu také částečně zvyšuje odolnost vůči vlhkosti a prachu. Velikost obalu je 7 × 7 × 5,7 cm a váží 36 gramů. S tříletou zárukou jej pořídíte na webu Pelicanu za 25 dolarů.

Témata článku: Objektivy, Technika, Příslušenství, Objektivy na Heureka.cz