Nový Polaroid Now+ spojuje instantní fotku s mobilem

6. září 2021
TWEET SDÍLET

Nový Polaroid Now+ je prakticky stejným přístrojem, jako dříve uvedený Polaroid Now, přídomek plus zde však znamená, že je možné aktivovat některé z nových funkcí prostřednictvím firemní mobilní aplikace (dostupné pro iOS a Android).

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

V nabídce je například priorita clony, dvojitá expozice, kreslení světlem, manuální režim nebo režim stativu. Ačkoli mají režimy zavedené termíny, nepřinášejí zdaleka to stejné, co pokročilé fotoaparáty. Kupříkladu Priorita clony zde znamená možnost změny v rozsahu F11 až F32.

Režim kreslení světlem v praxi znamená využití režimu bulb, tedy dlouhé otevření závěrky. Režim stativu pracuje podobně, rozdílem je zde možnost využít expozici delší jak 60 minut. Manuální režim pak umožní nastavit ručně parametry, které to dovolují.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Součástí prodejního balení je vedle fotoaparátu také sada pěti barevných filtrů pro objektiv v pouzdře, barvy filtrů jsou následující – oranžový, modrý, žlutý, červený vinětující a hvězdný.

Fotoaparát je dostupný již nyní na webu výrobce v černé, bílé a modrošedé barvě (dostupná pouze v e-shopu Polaroidu). Cena je u všech variant stanovena na 150 USD /EUR.

Témata článku: Technika, Instantní fotografie, iOS, Android, Polaroid


Vyšlo podzimní ZPS X 2021: Až 6× rychlejší a s podporou nového formátu AVIF

Vyšlo podzimní ZPS X 2021: Až 6× rychlejší a s podporou nového formátu AVIF

Jakub Čížek
Zoner Photo StudioFotografický software
Nikon Z 14–30 mm F4 S – předražený seťák? (test objektivu)

Nikon Z 14–30 mm F4 S – předražený seťák? (test objektivu)

Kompaktní širokoúhlý objektiv Nikon má trochu problémy s identitou – je seťákem nebo nástrojem pro profesionály? Nebo je určený pro dovolenkáře?

Jan Pánek
Širokoúhlé objektivyNikon
Fotografie měsíce: Pod mostem

Fotografie měsíce: Pod mostem

Hledat společný průsečík šestnácti vybraných fotografií je tentokráte poměrně snadné. Stojíme před otázkou ontologickou, v čem spočívá základní charakteristika našeho bytí?

Michal Černý
Fotografie týdne