Nový objektiv od Sigmy

19. května 2004
TWEET SDÍLET
Sigma minulý týden představila nový zoom řady DG. Tento objektiv jistě potěší majitele digitálních zrcadlovek, kteří vedle kvality požadují také rozumnou cenu.

Klepněte pro větší obrázekSigma již dlouho zdatně konkuruje "značkovým" a zároveň i velmi drahým objektivům. Tento model nabízí ohnisko 24-60 mm, které poskytuje u digitálních zrcadlovek se snímačem velikosti APS rozsah 36-90 mm, a to při zachování konstantní světelnosti F2,8. Optická konstrukce využívá dvou nízkodisperzních čoček a čtyř asférických elementů, čímž se výrobce snaží v maximální možné míře eliminovat vady, jako je chromatická aberace a sférické zkreslení.
Objektiv v bytelném provedení EX je vybaven vnitřním ostřením a navíc udivuje pozoruhodně malou konstrukční délkou - pouze 84,7 mm. Oproti tomu poměrně velký filtrový závit 77 mm a hmotnost 555 g zcela odpovídají běžnému širokoúhlému zoomu.
Objektiv Sigma 24-60 mm F2,8 EX DG by měl být dostupný od června letošního roku s bajonetem pro zrcadlovky Sigma, Canon, Nikon, Minolta a Pentax.
 

Témata článku: Příslušenství