Nový objektiv AF-S NIKKOR 16–35 mm F/4G ED VR

9. února 2010
TWEET SDÍLET

AF-S NIKKOR 16–35 mm F/4G ED VR ji prvním ultra širokoúhlým zoom objektivem s vestavěnou redukcí vibrací (VR) a zároveň prvním ultra širokoúhlým pro fotoaparáty FX na světě. Novinky bude určitě zajímavou variantou k objektivům AF-S Zoom-Nikkor 17-35mm f/2.8D IF-ED nebo AF-S NIKKOR 14–24 mm f/2,8 G ED. Nový objektiv je vybaven dvěma optickými členy ED a třemi asférickými členy, které minimalizují zkreslení a aberaci i při použití nižších clonových čísel. Systém redukce vibrací VR II a ultrazvukový zaostřovací motor zajišťují extrémně tichý a diskrétní provoz, a devět lamel clony tvořících téměř dokonale kruhový otvor přispívá k vynikající reprodukci neostrých míst obrazu (bokeh).

S těly FX formátu nový objektiv AF-S NIKKOR 16–35 mm F/4G ED VR nabídne úhel záběru 107° až 63°, pokud použijete tělo DX formátu, tak úhel záběru bude 83° až 44°. Průměr filtru je 77 mm.

Novinka by měla být v prodeji od 19. Února a její oficiální cena v ČR by měla být 28 990 Kč.

Klepněte pro větší obrázek 


Nový objektiv AF-S NIKKOR 16–35 mm F/4G ED VR definuje novou třídu objektivů NIKKOR.

Amsterdam, Nizozemí, 9. února 2010 – Společnost Nikon Europe dnes ohlásila nový objektiv AF-S NIKKOR 16–35 mm F/4G ED VR, první ultra širokoúhlý zoomový objektiv s funkcí VR pro fotoaparáty formátu FX na světě. Nový objektiv je cenově dostupným a praktickým řešením pro běžné fotografování s fotoaparáty formátu FX, jakým je například model D700.

Zurab Kiknadze, produktový manažer pro oblast objektivů, příslušenství a software ve společnosti Nikon Europe říká: „Objektiv AF-S NIKKOR 16–35 mm f/4 G ED VR splňuje veškeré nároky na širokoúhlou fotografii a je reakcí na požadavky trhu, který volal po dostupnější alternativě k profesionálnímu objektivu AF-S Zoom-Nikkor 17–35 mm f/2.8 D IF-ED nebo novějšímu extrémně širokoúhlému objektivu AF-S NIKKOR 14–24 mm f/2,8 G ED “.

Záruka ostřejších snímků pořízených z ruky delšími časy závěrky

Objektiv AF-S NIKKOR 16–35 mm F/4G ED VR je první ultra širokoúhlý zoomový objektiv na světě, který nabízí technologii redukce vibrací, poskytující schopnost fotografovat s časy závěrky až o čtyři stupně delšími. Systém redukce vibrací doplňuje světelnost f/4 při fotografování za nízké hladiny osvětlení.

Nejvyšší kvalita snímků ve své třídě

Optická konstrukce nového objektivu se vyznačuje exkluzivní anti-reflexní vrstvou Nano Crystal společnosti Nikon, dvěma optickými členy ED a třemi asférickými členy, které minimalizují zkreslení a aberaci dokonce i při použití nižších clonových čísel. Systém redukce vibrací VR II a ultrazvukový zaostřovací motor zajišťují extrémně tichý a diskrétní provoz, a devět lamel clony tvořících téměř dokonale kruhový otvor přispívá k vynikající reprodukci neostrých míst obrazu (bokeh).

Stvořen pro každodenní použití

Objektiv AF-S NIKKOR 16–35 mm f/4 G ED VR je optimálním doplňkem kompaktnějších fotoaparátů formátu FX, jako je například model D700, a je zhotoven tak, aby vydržel nároky každodenního provozu. Robustní mechanická konstrukce z hořčíkové slitiny a těsnění proti klimatickým vlivům jsou ideální volbou pro amatérské fotografy dobrodružné povahy i profesionály. Objektiv se dodává včetně odolné sluneční clony HB-23 a měkkého pouzdra. Do prodeje přijde dle plánu 19. února 2010.

Specifikace

Ohnisková vzdálenost

16–35 mm

Max./min. clona

f/4 / f/22

Konstrukce objektivu

17 prvků ve 12 skupinách (se dvěma ED skly a třemi asférickými prvky a nanokrystalickými vrstvami)

Obrazový úhel

107° - 63°(83° - 44° u formátu DX)

Počet lamel clony

9 lamel (kruhová)

Nejkratší zaostřitelná vzdálenost

0,29 m při ohnisku 16 mm nebo 35 mm; 0,28 m při ohnisku mezi 20 mm a 28 mm)

Velikost filtru/závitu

77 mm

Průměr × délka

Cca 82,5 x 125 mm

Hmotnost

Cca 680 g

Určitě si přečtěte

11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s vyměnitelným objektivem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

92 Helena Vyplelová

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Když publikujete selfie snímky na sociální sítě, kolik jim věnujete času na úpravy? A jak moc změníte svou podobu?

3 Adam Kos

Služba MyHeritage vylepší staré fotografie a převede je na barevné

Služba MyHeritage vylepší staré fotografie a převede je na barevné

Restaurování starých fotografií je poslední dobou docela v módě. Umělá inteligence a chytré algoritmy totiž dokážou nejen odstranit vodu z podvodních fotek.

Adam Kos