Nový objektiv AF-S NIKKOR 16–35 mm F/4G ED VR

AF-S NIKKOR 16–35 mm F/4G ED VR ji prvním ultra širokoúhlým zoom objektivem s vestavěnou redukcí vibrací (VR) a zároveň prvním ultra širokoúhlým pro fotoaparáty FX na světě. Novinky bude určitě zajímavou variantou k objektivům AF-S Zoom-Nikkor 17-35mm f/2.8D IF-ED nebo AF-S NIKKOR 14–24 mm f/2,8 G ED. Nový objektiv je vybaven dvěma optickými členy ED a třemi asférickými členy, které minimalizují zkreslení a aberaci i při použití nižších clonových čísel. Systém redukce vibrací VR II a ultrazvukový zaostřovací motor zajišťují extrémně tichý a diskrétní provoz, a devět lamel clony tvořících téměř dokonale kruhový otvor přispívá k vynikající reprodukci neostrých míst obrazu (bokeh).

S těly FX formátu nový objektiv AF-S NIKKOR 16–35 mm F/4G ED VR nabídne úhel záběru 107° až 63°, pokud použijete tělo DX formátu, tak úhel záběru bude 83° až 44°. Průměr filtru je 77 mm.

Novinka by měla být v prodeji od 19. Února a její oficiální cena v ČR by měla být 28 990 Kč.

AFS_16_35_VR_l.jpg 


Nový objektiv AF-S NIKKOR 16–35 mm F/4G ED VR definuje novou třídu objektivů NIKKOR.

Amsterdam, Nizozemí, 9. února 2010 – Společnost Nikon Europe dnes ohlásila nový objektiv AF-S NIKKOR 16–35 mm F/4G ED VR, první ultra širokoúhlý zoomový objektiv s funkcí VR pro fotoaparáty formátu FX na světě. Nový objektiv je cenově dostupným a praktickým řešením pro běžné fotografování s fotoaparáty formátu FX, jakým je například model D700.

Zurab Kiknadze, produktový manažer pro oblast objektivů, příslušenství a software ve společnosti Nikon Europe říká: „Objektiv AF-S NIKKOR 16–35 mm f/4 G ED VR splňuje veškeré nároky na širokoúhlou fotografii a je reakcí na požadavky trhu, který volal po dostupnější alternativě k profesionálnímu objektivu AF-S Zoom-Nikkor 17–35 mm f/2.8 D IF-ED nebo novějšímu extrémně širokoúhlému objektivu AF-S NIKKOR 14–24 mm f/2,8 G ED “.

Záruka ostřejších snímků pořízených z ruky delšími časy závěrky

Objektiv AF-S NIKKOR 16–35 mm F/4G ED VR je první ultra širokoúhlý zoomový objektiv na světě, který nabízí technologii redukce vibrací, poskytující schopnost fotografovat s časy závěrky až o čtyři stupně delšími. Systém redukce vibrací doplňuje světelnost f/4 při fotografování za nízké hladiny osvětlení.

Nejvyšší kvalita snímků ve své třídě

Optická konstrukce nového objektivu se vyznačuje exkluzivní anti-reflexní vrstvou Nano Crystal společnosti Nikon, dvěma optickými členy ED a třemi asférickými členy, které minimalizují zkreslení a aberaci dokonce i při použití nižších clonových čísel. Systém redukce vibrací VR II a ultrazvukový zaostřovací motor zajišťují extrémně tichý a diskrétní provoz, a devět lamel clony tvořících téměř dokonale kruhový otvor přispívá k vynikající reprodukci neostrých míst obrazu (bokeh).

Stvořen pro každodenní použití

Objektiv AF-S NIKKOR 16–35 mm f/4 G ED VR je optimálním doplňkem kompaktnějších fotoaparátů formátu FX, jako je například model D700, a je zhotoven tak, aby vydržel nároky každodenního provozu. Robustní mechanická konstrukce z hořčíkové slitiny a těsnění proti klimatickým vlivům jsou ideální volbou pro amatérské fotografy dobrodružné povahy i profesionály. Objektiv se dodává včetně odolné sluneční clony HB-23 a měkkého pouzdra. Do prodeje přijde dle plánu 19. února 2010.

Specifikace

Ohnisková vzdálenost

16–35 mm

Max./min. clona

f/4 / f/22

Konstrukce objektivu

17 prvků ve 12 skupinách (se dvěma ED skly a třemi asférickými prvky a nanokrystalickými vrstvami)

Obrazový úhel

107° - 63°(83° - 44° u formátu DX)

Počet lamel clony

9 lamel (kruhová)

Nejkratší zaostřitelná vzdálenost

0,29 m při ohnisku 16 mm nebo 35 mm; 0,28 m při ohnisku mezi 20 mm a 28 mm)

Velikost filtru/závitu

77 mm

Průměr × délka

Cca 82,5 x 125 mm

Hmotnost

Cca 680 g

Určitě si přečtěte

Články odjinud