Nový Nikon Coolpix S8100 v Evropě

Nový Nikon Coolpix S8100 v Evropě

Nikon oznámil oficiální uvedení kompaktního digitálního fotoaparátu Coolpix S8100 na evropský trh. Koncem roku v USA představený Nikon Coolpix S8100 je osazený back-illuminated CMOS sensorem s rozlišením 12 Mpx je vybaven objektivem s rozsahem 30 až 300 mm, přičemž 10x optický zomm lze využít i při natáčení Full HD (1080p) videa se stereozvukem. Systém redukce vibrací má fotoaparát dvojí – jak optický, tak elektronický a pro maximální účinnost mohou být použity současně, nechybí ani funkce detekce pohybu snímá chvění fotoaparátu. LCD displej s úhlopříčkou 7,5 cm má vysoké rozlišení 921 000 bodů.

S8100.jpg 

Fotoaparát zvládá nafotit pět snímků v plném rozlišení při rychlosti sériového snímání 10 snímků za sekundu, přičemž S8100 nabízí vyrovnávací paměť před expozicí snímků, která umožňuje zaznamenat až dva snímky v době bezprostředně před stisknutím tlačítka spouště až na doraz. Pro sportovní fanoušky je k dispozici i Sériové snímání sportu, které pracuje s frekvencí až 120 obr./s.

COOLPIX S8100 bude dostupný ve dvou barevných provedeních, red a black, a jeho doporučená prodejní cena bude 6290 Kč.


Tisková zpráva

Nikon COOLPIX S8100 přichází na evropský trh

Přístroj nabízí rychlou snímací frekvenci a 10× zoom pro vynikající výkon za vysoké i nízké hladiny osvětlení

Společnost Nikon oznamuje, že uvádí fotoaparát COOLPIX S8100 i na evropský trh. Přístroj COOLPIX S8100 jako jeden z nejnovějších fotoaparátů řady Nikon COOLPIX je vybaven obrazovým snímačem CMOS s technologií osvětlení ze zadní strany, rozlišení 12,1 milionů pixelů a vynikající 10× zoom pro vysoký výkon a výjimečnou kvalitu obrazu při fotografování rychlou frekvencí a fotografování za nízké hladiny osvětlení.Rychlý a všestranný fotoaparát Nikon COOLPIX S8100 zachytí rychle se pohybující objekty na statických snímcích i videosekvencích Full HD (1080p).

Při fotografování událostí, které nesmí být zmeškány, poskytuje COOLPIX S8100 díky extrémně rychlému spuštění, vysoce rychlému autofokusu a rychlé snímací frekvenci potřebný náskok před probíhající akcí.Nový obrazový snímač CMOS je sám o sobě velmi vhodný pro fotografování za nízké hladiny osvětlení.Při použití pokročilého motivového programu Noční portrét reprodukuje přirozeným způsobem noční scény a portréty v interiérech a současně provádí redukci obrazového šumu.Motivový program Noční portrét pořizuje sérii snímků exponovaných samostatně na pozadí a portrétovaný objekt a pořízené snímky ihned zkombinuje do jediného snímku pro získání jasných a překrásně působících bezzrnných nočních portrétů s velmi nízkou úrovní šumu i při fotografování z ruky.

„COOLPIX S8100 kombinuje vysoce rychlé snímání a vysoký výkon za nízké hladiny osvětlení pro jisté fotografování i za náročných podmínek“, říká Sander van Velzen, Product Manager for Consumer Products u společnosti Nikon Europe.
„A díky štíhlému tělu a stylovému designu jde o fotoaparát, který je nejen připraven vás všude doprovázet, ale také o fotoaparát, který budete hrdě ukazovat ostatním.“

Vysoký výkon a vysoce kvalitní snímky

Fotoaparát S8100 stejně jako ostatní fotoaparáty COOLPIX Style poskytuje uživateli seriozní výkon a kvalitu obrazu ve stylovém a kompaktním provedení.S objektivem Zoom-Nikkor ED vybaveným 10× optickým zoomem umožňuje COOLPIX S8100 uživateli přiblížit se k akci, a to i při záznamu videosekvencí ve formátu Full HD (1080p). Tvůrcům rodinných filmů nabízí S8100 záznam Full HD videosekvencí včetně stereofonního zvuku, samostatné tlačítko pro záznam videosekvencí a možnost použití optického zoomu a autofokusu v průběhu záznamu.Uživatelé mohou navíc optimalizovat pořízené videosekvence přímo ve fotoaparátu s využitím nových editačních funkcí a pořizovat statické snímky v průběhu záznamu videosekvence.

Zachycení akce
Pro zachycení pomíjivých okamžiků disponuje COOLPIX S8100 nejen vysoce rychlým sériovým snímáním s frekvencí až 10 obr./s, ale také vyrovnávací pamětí před expozicí snímků, která umožňuje zaznamenat až dva snímky v době bezprostředně před stisknutím tlačítka spouště až na doraz.Pro pořízení snímků extrémně rychlých akcí je k dispozici motivový program Sériové snímání sportu, který pracuje frekvencí až 120 obr./s.Systém sledování objektu fotoaparátu S8100 automaticky sleduje určený objekt za pomoci aktivace autofokusu a umožňuje tak uživateli bezpečně pořídit snímek v nejvhodnějším okamžiku.

Pokročilé technologie pro překrásné noční snímky
COOLPIX S8100 obsahuje čtyři technologie pro zachycení ostrých a nerozmazaných snímků nočních krajin a portrétů ve slabě osvětlených interiérech:

  • Nový obvod pro zpracování obrazu EXPEED C2 nabízí kvalitnější redukci šumu i při použití vysokých citlivostí ISO.Díky podpoře citlivosti ISO 3200 i při největší velikosti obrazu (12M 4000 × 3000) mohou uživatelé bez problémů fotografovat i za šera nebo slabého osvětlení.
  • Dva vysoce výkonné systémy redukce vibrací — optická a elektronická redukce vibrací — potlačují účinky chvění fotoaparátu a pro maximální účinnost mohou být použity současně.Toto řešení eliminuje nutnost nasazení stativu v tmavých prostředích nebo při použití maximálního teleobjektivu, a to s účinkem ekvivalentním použití až o 4 EV kratšího času závěrky.
  • Funkce detekce pohybu snímá chvění fotoaparátu a pohyby objektu a automaticky kompenzuje tyto pohyby regulací času závěrky a citlivosti ISO pro účinné potlačení rizika rozmazání snímků.Tato funkce je praktická rovněž pro zmrazení pohybujících se objektů.
  • Fotoaparát provádí optimalizaci zábleskové expozice v souladu se snímacími podmínkami.Ve tmavých prostředích fotoaparát automaticky upraví čas závěrky na hodnotu vylučující rozmazání snímku vlivem chvění fotoaparátu a zvýší citlivost ISO pro překrásnou expozici pozadí snímku, na které nedosvítí světlo záblesku.Při pořizování portrétů v protisvětle fotoaparát automaticky rozpozná lidské tváře a upraví použití blesku a zaostřování tak, aby se vždy dosáhlo optimálních portrétních snímků.

Z nízké úrovně šumu a výjimečné kvality obrazu nového obrazového snímače CMOS těží rovněž další funkce fotoaparátu včetně pokročilé funkce fotografování v protisvětle a funkce velkého dynamického rozsahu (HDR), která spojuje různě exponované snímky stejné scény do jediného snímku pro zachycení širokého rozsahu jasů.Dále je zde pokročilý motivový program Noční krajina, který kombinuje sérii pěti snímků pořízených krátkými časy závěrky do jediného snímku s nízkou úrovní šumu, a umožňuje tak pořizovat noční snímky z ruky.COOLPIX S8100 zaručuje, že v temnotě nezmizí žádný snímek pořizovaný za nízké hladiny osvětlení – ať již jde o romantické večeře při svíčkách nebo o jasně osvětlená noční města.

Tvůrčí všestrannost
COOLPIX S8100 pomáhá odhalit fotografický potenciál uživatele pomocí vylepšených fotografických a editačních funkcí včetně nového voliče provozních režimů umístěného na praktickém místě vedle tlačítka spouště a nabízejícího rychlý a snadný přístup k různým fotografickým režimům.COOLPIX S8100 obsahuje také kreativní posuvník, který zjednodušuje nastavení jasu, sytosti barev a barevného odstínu ve fotoaparátu.Mezi další editační funkce přístroje patří Rychlé vylepšení a funkce D-Lighting umožňující upravovat parametry přehrávaných snímků.

Mezi další nezbytné funkce fotoaparátu S8100 patří 17 motivových programů včetně automatické volby motivových programů, která automaticky rozpozná fotografovaný motiv a upraví nastavení fotoaparátu pro pořízení kvalitních snímků v libovolném prostředí.O získání vynikajících portrétních snímků se stará inteligentní portrétní systém Nikon, který zahrnuje automatické funkce včetně redukce červených očí ve fotoaparátu™, vylepšeného autofokusu s detekcí tváří, varovné indikace mrknutí, samospouště detekující úsměv a funkce změkčení pleti pro uspokojení i toho největšího odpůrce fotografování.

COOLPIX S8100 bude dostupný ve dvou barevných provedeních, red a black, a jeho doporučená prodejní cena bude 6290 Kč.
 

Specifikace fotoaparátu Nikon COOLPIX S8100

Počet efektivních pixelů

12,1 milionů

Obrazový snímač

11 mm (1/2,3“) obrazový snímač CMOS; celkem cca 12,75 milionů pixelů)

Objektiv

10× Zoom-Nikkor; 5,4–54 mm (ekvivalent cca 30-300 mm u kinofilmu); f/3,5-5,6; Digitální zoom:Max. 4× (Obrazový úhel objektivu je ekvivalentní objektivu s ohniskovou vzdáleností 1200 mm na kinofilmovém fotoaparátu nebo fotoaparátu s obrazovým snímačem formátu FX)

Monitor

7,5 cm TFT LCD monitor s cca 921 000 pixelů, širokým pozorovacím úhlem, antireflexní vrstvou a regulací jasu v pěti úrovních

Paměťová média*1

Interní paměť (cca 102 MB),

paměťové karty SD/SDHC/SDXC

Citlivost ISO

ISO 160, 200, 400, 800, 1600, 3200

Auto (automatická regulace citlivosti v rozmezí ISO 160 až ISO 800)

Automatická regulace v pevném rozsahu (ISO 160 až ISO 400)

Sériové snímání sportu (ISO 160 až ISO 3200)

Rozhraní

Hi-Speed USB

Zdroje energie

Jedna dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL12

(součást dodávky)

Síťový zdroj EH-62F (prodávaný samostatně)

Výdrž baterií*2

(EN-EL12)

Statické snímky*:cca 210 snímků

Videosekvence:cca 1 h 20 min (HD 1080p★)

Rozměry (Š×V×H)

Cca 104 ×59,2 ×29,9 mm

(bez výstupků)

Hmotnost

Cca 209 g (včetně baterie a paměťové karty SD)

Dodávané příslušenství*3

Poutko, dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL12, síťový zdroj/nabíječka EH-68P/EH-68P (AR), USB kabel UC-E6, A/V kabel EG-CP16,

disk CD-ROM se softwarem ViewNX 2

Určitě si přečtěte

Články odjinud