Nový iOS 14.3 přináší podporu formátu ProRAW do iPhonů 12 Pro

Nový iOS 14.3 přináší podporu formátu ProRAW do iPhonů 12 Pro

Společnost Apple vydala aktualizaci systému iOS 14.3, která mimo služby Fitness a podpory pro sluchátka AirPods Max přidává i podporu formátu ProRAW. Kvůli nárokům na výpočetní výkon si jí však užijí jen majitelé iPhonů 12 Pro a 12 Pro Max. Jedná se o nový formát kombinující výhody technologií Apple Deep Fusion se Smart HDR a flexibilitou úprav souboru RAW.

Do souborů RAW umí mobilní telefony fotit už delší dobu. V základu tuto možnost nabízí např. telefony Google Pixel. Pomocí aplikací od vývojářů třetích stran mohou RAW soubory pořizovat i iPhony, až s ProRAW ale přímo v nativní aplikaci Fotoaparát. Podporu pro ProRAW ale budou postupně zavádět i ostatní tituly, např. Halide Mark II (zdarma pro iOS) ji po nejnovější aktualizaci již poskytuje. A nabízí skutečně poutavé výsledky.

Mezi další novinky systému iOS 14.3 patří možnost zvolit si při nahrávání videí 25 fps, zároveň je zpřístupněno zrcadlení čelního fotoaparátu při pořizování fotek i na iPhonech 6s, 6s Plus, SE, 7, 7 Plus, 8, 8 Plus a X. Přítomna je už také podpora pro Klipy aplikací naskenováním kódů pomocí titulu Fotoaparát nebo z Ovládacího centra. Aktualizace také opravuje nesprávné zobrazení některých videí při sdílení v aplikaci Fotky.

iOS 143.jpg
Aktualizaci můžete provést nejen v iPhonu. Lze ji podstoupit i po připojení k počítači, jen je to o poznání zdlouhavější.

Aktualizaci můžete provést přímo ve svém zařízení. Stačí jít do Nastavení -> Obecné -> Aktualizace softwaru a zvolit Stáhnout a nainstalovat. Vaše zařízení by v takovém případě mělo mít minimálně 50% stav nabití baterie a být připojeno k Wi-Fi.

Určitě si přečtěte

Články odjinud