Nový hráč na trhu s objektivy – britský Skyllaney dělá radost majitelům aparátů Leica

20. dubna 2020
TWEET SDÍLET

Nestává se příliš často, že by se na trhu s fotografickou technikou objevil nový výrobce, který nepochází z Asie. I nepravděpodobné věci se dějí a svůj vstup na trh oznámila britská společnost Skyllaney.

Prvním představeným objektivem je model Skyllaney 50 mm F2 Bertele, osazený bajonetem Leica M. Objektiv konstrukčně vychází z osvědčených Sonnarů a je založen na designu Ludwiga Berteleho z roku 1937 – moderní provedení si však žádá jisté úpravy, a tak jsou použity ochranné vrstvy čoček, které by měly zajistit lepší podání kontrastu a minimalizaci závoje.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Objektiv bude dostupný v černé nebo chromované povrchové úpravě (tubus je hliníkový) v limitovaném počtu 150 kusů. Sestavení, testování a kalibrace objektivů se odehrává v Anglii a na kvalitu údajně dohlíží hlavní inženýr značky.

Společnost chce uvést objektiv na trh v průběhu roku 2021 společně s další dvojicí skel 28 a 85 mm, v plánu pak je produkce limitované edice nových objektivů každý následující rok. předběžná cena zatím nebyla oznámena.

Témata článku: Technika, Leica, Objektivy

Určitě si přečtěte

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Když publikujete selfie snímky na sociální sítě, kolik jim věnujete času na úpravy? A jak moc změníte svou podobu?

5 Adam Kos

Adam Kos
Selfie
6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

15 časopis Computer

časopis Computer
SoftwareFotoškola