Nový hráč na trhu s objektivy – britský Skyllaney dělá radost majitelům aparátů Leica

20. dubna 2020
TWEET SDÍLET

Nestává se příliš často, že by se na trhu s fotografickou technikou objevil nový výrobce, který nepochází z Asie. I nepravděpodobné věci se dějí a svůj vstup na trh oznámila britská společnost Skyllaney.

Prvním představeným objektivem je model Skyllaney 50 mm F2 Bertele, osazený bajonetem Leica M. Objektiv konstrukčně vychází z osvědčených Sonnarů a je založen na designu Ludwiga Berteleho z roku 1937 – moderní provedení si však žádá jisté úpravy, a tak jsou použity ochranné vrstvy čoček, které by měly zajistit lepší podání kontrastu a minimalizaci závoje.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Objektiv bude dostupný v černé nebo chromované povrchové úpravě (tubus je hliníkový) v limitovaném počtu 150 kusů. Sestavení, testování a kalibrace objektivů se odehrává v Anglii a na kvalitu údajně dohlíží hlavní inženýr značky.

Společnost chce uvést objektiv na trh v průběhu roku 2021 společně s další dvojicí skel 28 a 85 mm, v plánu pak je produkce limitované edice nových objektivů každý následující rok. předběžná cena zatím nebyla oznámena.

Témata článku: Technika, Objektivy, Příslušenství, Leica, Objektivy na Heureka.cz