Nový hráč na trhu s objektivy – britský Skyllaney dělá radost majitelům aparátů Leica

20. dubna 2020
TWEET SDÍLET

Nestává se příliš často, že by se na trhu s fotografickou technikou objevil nový výrobce, který nepochází z Asie. I nepravděpodobné věci se dějí a svůj vstup na trh oznámila britská společnost Skyllaney.

Prvním představeným objektivem je model Skyllaney 50 mm F2 Bertele, osazený bajonetem Leica M. Objektiv konstrukčně vychází z osvědčených Sonnarů a je založen na designu Ludwiga Berteleho z roku 1937 – moderní provedení si však žádá jisté úpravy, a tak jsou použity ochranné vrstvy čoček, které by měly zajistit lepší podání kontrastu a minimalizaci závoje.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Objektiv bude dostupný v černé nebo chromované povrchové úpravě (tubus je hliníkový) v limitovaném počtu 150 kusů. Sestavení, testování a kalibrace objektivů se odehrává v Anglii a na kvalitu údajně dohlíží hlavní inženýr značky.

Společnost chce uvést objektiv na trh v průběhu roku 2021 společně s další dvojicí skel 28 a 85 mm, v plánu pak je produkce limitované edice nových objektivů každý následující rok. předběžná cena zatím nebyla oznámena.

Témata článku: Technika, Leica, Objektivy

Určitě si přečtěte

Akt v těhotenství – ženy, které se nestydí za holé bříško

Akt v těhotenství – ženy, které se nestydí za holé bříško

Gravidita je příznačná silou pocitů, které dokáže hra světel a stínů zachytit lépe, než cokoliv jiného. Následující výběr aktů ukazuje, že tento žánr není cizí ani našim čtenářům.

DIGIarena.cz

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

34 Petr Březina

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

Na internetu najdeme řadu tzv. free fotoeditačních programů, které se mohou stát alternativou k placeným aplikacím. Řada z nich nabízí opravdu široké možnosti úprav fotografií. Které patří mezi ty nejlepší?

33 Helena Vyplelová