Nový adaptér Leica M na Nikon Z od Techartu je kompatibilní s automatickým zaostřováním videa

Nový adaptér Leica M na Nikon Z od Techartu je kompatibilní s automatickým zaostřováním videa

Společnost Techart oznámila nový adaptér TZM-02 pro použití objektivů Leica M s manuálním ostřením na bezzrcadlovkách Nikon Z. Druhá generace adaptéru nabízí kompaktnější design a slibuje lepší výkon, včetně lepšího automatického zaostřování díky výkonnějším servomotorům.

Techart TZM-02 je kompatibilní s nejnovějšími APS-C a full-frame fotoaparáty Nikon s bajonetem Z, včetně vlajkového modelu Z9, řady Z6 a Z7, Z50 a dalších. Adaptér lze kombinovat s dalšími adaptéry a zajistit tak automatické zaostřování pro „doslova jakékoli objektivy.“Techart uvádí, že má jít i o objektivy Canon EF, Nikon F, M42, Pentax K a další. Je zde ale několik omezení – nelze třeba používat objektivy s bajonetem LTM/M s tlačítkem zámku nekonečna. Navíc při použití objektivů těžších než 500 g se uživatelům doporučuje, aby objektiv podepřeli buď rukou, nebo nějakým podpůrným systémem fotoaparátu. Objektivy do hmotnosti 2 kg lze používat, pokud je k dispozici odpovídající opora.

Video: https://youtu.be/4q_57pvfvPA

Samotný adaptér je vzhledem k nabízeným funkcím neuvěřitelně kompaktní a mezi fotoaparát Z a připojený objektiv (nebo druhý adaptér) přidává pouze 4,5 mm navíc. Na rozdíl od původního adaptéru TZM-01, který obsahoval vyboulení pro umístění vnitřních součástí, přináší TZM-02 hladký vnější design, takže nebude překážet žádnému příslušenství ani konstrukci duálního gripu fotoaparátu Nikon Z9. Novinka je také odolnější, protože původní adaptér podporoval pouze objektivy do hmotnosti 300 g.

Video: https://youtu.be/dxdSeMvI24g

Oproti svému předchůdci má TZM-02 navíc tři servomotory, kdy vyšší výkon motorů zajišťuje vyšší rychlost ostření a lepší výkon automatického ostření, včetně dostatečné rychlosti pro zajištění automatického ostření během nahrávání videa, což původní model TZM-01 neumožňoval. Model TZM-02 také slibuje tišší chod, ačkoli konkrétní údaje o decibelech nejsou uvedeny. Techart TZM-02 je nyní k dispozici k objednání přímo u společnosti Techart za 399 dolarů (cca 8 500 Kč).

Via dpreview.com

Určitě si přečtěte

Články odjinud