Novinky od Nikonu a Panasonicu z veletrhu CES

9. ledna 2014
TWEET SDÍLET
Novinky od Nikonu a Panasonicu z veletrhu CES
Veletrh CES už je v plném proudu. Se svými novinkami nyní přicházejí společnosti Nikon a Panasonic. Nikon uvedl zrcadlovku pro začátečníky a inovuje několik kompaktů. Panasonic má světelný objektiv 42,5 mm F1,2.

Vedle D3300 a kompaktního setového objektivu představila firma Nikon také jednu novinku pro plnoformátové zrcadlovky. Jde o objektiv Nikkor AF-S 35 mm F1,8G, který vypadá na první pohled velice podobně jako verze DX pro APS-C zrcadlovky.

Klepněte pro větší obrázek

Tato dvě skla by však neměla být zaměňována, neboť novinka staví na úplně jiné optické konstrukci. Inženýři ji založili na existujícím profesionálním objektivu Nikkor AF-S 35 mm F1,4G. Novinka by proto měla zajišťovat vynikající ostrost a hladké rozostření pozadí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Optickou soustavu tvoří 11 členů v 8 skupinách, z toho jeden člen je asférický a jeden vyroben z ED skla. Clona se skládá ze 7 zakulacených lamel. Tiché a rychlé ostření zajišťuje motorek SWM s možností přímého ručního ostření.

Minimální ostřicí vzdálenost činí 25 cm, což umožňuje dosáhnout zvětšení až 0,24×. Závit na filtry má průměr 58 mm. Rozměry objektivu činí 72×72 mm. I přestože vykreslí plochu kinofilmového políčka, je tak velmi malý. Hmotnost dosahuje hodnoty 305 g. Nikkor 35 mm F1,8G dorazí na trh v první polovině příštího měsíce. Doporučenou cenu stanovil výrobce na 14 390 Kč.

Témata článku: Technika, Objektivy, Nikon, Kompaktní fotoaparáty, Zrcadlovky, Panasonic

Určitě si přečtěte

6 tipů pro lepší kompozici fotografií – vylepšete jednoduše své snímky

6 tipů pro lepší kompozici fotografií – vylepšete jednoduše své snímky

Dobrou fotografii poznáte jednoduše podle toho, že vás na první pohled něčím zaujme, to „něco“ však obvykle nejste schopni snadno popsat. Ve valné většině případů se totiž takový snímek vyznačuje povedenou kompozicí.

1 Petr Březina

Akt v těhotenství – ženy, které se nestydí za holé bříško

Akt v těhotenství – ženy, které se nestydí za holé bříško

Gravidita je příznačná silou pocitů, které dokáže hra světel a stínů zachytit lépe, než cokoliv jiného. Následující výběr aktů ukazuje, že tento žánr není cizí ani našim čtenářům.

DIGIarena.cz

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Proč s sebou nosit mobil a fotoaparát, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

16 Petr Březina