Novinky od Lowepro: Zabal si foťák, GoPro nebo drona

23. října 2015
TWEET SDÍLET
Novinky od Lowepro: Zabal si foťák, GoPro nebo drona
Lowepro přichází s podzimními novinkami, mezi nimiž najdeme nejen inovace starších modelových řad, ale i nové produktové série určené např. pro transport dronů nebo akčních videokamer.

Tahoe 150 – batoh nejen pro začátečníky

Jednoduchý, lehký jednokomorový batůžek pro uložení solidního objemu fotovýbavy, a to vše ve velmi nenápadném provedení. 

Batoh pojme konkrétně zrcadlovku s nasazeným objektivem, k tomu 3 až 4 další skla, blesk, tablet (do 10“) a další příslušenství, včetně malého stativu. Hlavní fotokomoru lze pomocí příček na „sucháč“ přizpůsobit objemu fototechniky a množství osobních věcí – součástí je kapsa UltraFlex™ na příslušenství, již lze složit a rozšířit tak prostor pro techniku. Pro dokumenty, drobnosti a tablet je vymezena velká přední kapsa s množstvím přihrádek a karabinek.

Klepněte pro větší obrázek

Zvnějšku, po stranách batohu najdeme pružné kapsy pro uložení láhve či menšího stativu, které lze zafixovat též kompresními pásky. Pohodlné nošení by měly zajišťovat řádně polstrované ramenní popruhy.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Vybírat můžete ze tří barevných provedení – černá, modrá, červená, ve všech případech zaplatíte velmi příjemnou cenu 1 990 Kč.

Photo Sport AW II – zrozen pro pohyb

Navazuje na oblíbenou řadu sportovních batohů. Druhá generace přichází s novým vzhledem a objemnější variantou 300. Tento batoh je určen především pro aktivní jedince, kteří se často vydávají na cesty, nechtějí být omezováni v pohybu a zároveň potřebují dostatek prostoru pro uložení osobních věcí.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Fotokomora je umístěna ve spodní části batohu s bočním přístupem – při manipulaci s fototechnikou není nutné batoh sundávat ze zad. Do polstrované vaničky, již lze přizpůsobit tvaru a velikosti fotoaparátu pomocí příček na suchý zip, se vejde zrcadlovka s objektivem a 1–2 další skla, plus drobné příslušenství. Pro transport osobních věcí je určena horní komora batohu, která zabírá poměrně velkou část celého zavazadla. A kdyby vám to bylo málo, další úložné prostory najdete v podobě kapes na horní straně víka a také v přední a boční části batohu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Sportovnímu využití je přizpůsobena i komora/kapsa v zádové části batohu, kam můžete vložit buď hydrapak, nebo například tablet (do 10“). Komfort nošení zajištují pevná a ergonomicky tvarovaná záda, ramenní popruhy jsou vybaveny výškově nastavitelným hrudním páskem a bederním pásem se dvěma kapsami na zip. Oka a kompresní smyčky na přední části batohu mohou posloužit k upevnění trekových holí, ale i lehčího stativu. K ochraně proti dešti slouží všitá pláštěnka.

Photo Sport AW II je k dostání ve dvou barvách (modrá, černá) a velikostních variantách za 2 990 (200) a 3 990 Kč (300).

ProTactic AW – pro bezrcadlovku, ale nejen pro ni

Je navržen speciálně pro kompakty s výměnnými objektivy. Koncept batohu tak trochu připomíná stavebnici. Vnitřní prostor si můžete přizpůsobit podle svých preferencí a potřeb, aniž byste ztratili okamžitý přístup ke své fotovýbavě, a to díky propracovanému systému „přístupových“ bodů pomocí zipu shora, zezadu a z obou stran.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Batoh lze prostřednictvím příček na suchý zip přestavět ze základní jednokomorové verze na dvoukomorovou a oddělit tak prostor pro osobní věci. O tom, jakou fotovýbavu toto zavazadlo pojme, nemá cenu debatovat – dostanete tam jednoduše to, co budete chtít.

Na vnitřní straně zadního víka najdete kapsu na tablet či notebook nebo dokumenty. Osobní věci lze uložit též do velké vnější kapsy na přední straně batohu. Co se týče exteriéru, obsah zavazadla chrání pevná skořepinová konstrukce a pohodlí při přenášení zajišťují ergonomicky tvarovaná záda a popruhy s výškově nastavitelným hrudním páskem. Nechybí ani bederní pás, který lze uschovat pod polstrování zádové části.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Specialitou je 6 závěsných pásů s oky na přední straně batohu, na něž lze uchytit pouzdra a další příslušenství modulárního systému SlipLock™ – v ceně batohu je pouzdro na příslušenství, držák na stativ a dvě univerzální přezky s kompresní karabinou a sponami pro uchycení na SlipLock oka.

Batoh ProTactic AW se prodává ve dvou velikostech za 4 290 Kč (350) a 5 790 Kč (450).

Whistler AW – když chcete mít s sebou úplně vše

Robustní batohy s vysokou nosností Whistler si nejspíš najdou své místo na zádech outdoorových nadšenců či profesionálních wildlife fotografů. Najde se v nich totiž dostatek místa pro uložení jak objemné fotovýbavy, tak osobních věcí nezbytných např. k přežití v divoké přírodě.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Batoh je rozdělen na dvě hlavní komory – prostor pro fotovýbavu je umístěn v zádové části. Zezadu se k ní také přistupuje – vždy je tedy nezbytné sejmout batoh ze zad. Zadní víko lze otevřít celé nebo jen do poloviny, čímž se dostaneme pouze k fotoaparátu s nasazeným objektivem, zatímco ostatní příslušenství zůstává chráněné. Celou fotovaničku, která pojme zrcadlovku s teleobjektivem, plus další 4 až 6 objektivy, je možné vyjmout a přepravovat zvlášť.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Outdoorové vybavení a osobní věci lze uložit v horní kapse a především v přední části batohu, kterou lze zvětšit pomocí expandéru na zip. Díky voděodolné přepážce sem můžete umístit mokrou výbavu (v dolní části prostoru je odtokový kanálek). Pro drobné příslušenství je k dispozici velké množství vnějších a vnitřních kapes.

Pomocí fixačních pásků a ok lze na batoh připevnit velmi těžkou výbavu, výrobce zmiňuje např. lyže, aniž byste ztratili přístup k hlavní fotokomoře. Pevná polstrovaná záda a ergonomické popruhy, včetně hrudního a bederního pásu už jsou jaksi samozřejmostí. Vnější materiály by měly odolat extrémním klimatickým podmínkám.

Whistler AW se bude prodávat ve dvou velikostech za 7 990 Kč (350) a 8 990 Kč (450).

Témata článku: Technika, Příslušenství, dron, Lowepro

Určitě si přečtěte

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Když publikujete selfie snímky na sociální sítě, kolik jim věnujete času na úpravy? A jak moc změníte svou podobu?

52 Adam Kos

11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s vyměnitelným objektivem, které by mohly pod stromečkem potěšit nejen vás, ale i vaše blízké.

88 Helena Vyplelová

9 jednoduchých fotografických triků, na doma i ven

9 jednoduchých fotografických triků, na doma i ven

Ani během pošmourných zimních dní nemusejí fotografové zahálet. Tradiční, osvědčené fotografické postupy si mohou zpestřit několika zajímavými experimenty, aniž by bylo nutné investovat do drahého studiového vybavení…

5 Helena Vyplelová