28
Fotogalerie

Novinky od Lowepro: Zabal si foťák, GoPro nebo drona

Lowepro přichází s podzimními novinkami, mezi nimiž najdeme nejen inovace starších modelových řad, ale i nové produktové série určené např. pro transport dronů nebo akčních videokamer.

Lowepro patří mezi nejproduktivnější výrobce transportního příslušenství pro fotoaparáty. A propracovanou nabídku, ze které si vybere doslova každý, aktuálně rozšířil o několik nových řad a inovovaných zavazadel.

Pokud se tedy poohlížíte po novém batohu, pouzdru nebo nové brašně, které by dobře ochránily vaši fotovýbavu a přitom vám co nejvíce usnadnily samotný akt fotografování, může vám být podzimní nadílka od Lowepro inspirací, po jakém kusu zavazadla sáhnout.

DroneGuard – hoď si dron na záda

„Dronění“ je za mořem velkým trendem a LowePro je firma zámořská, není proto divu, že se do jejího portfolia dostaly i pomůcky k ochraně a přenosu těchto létajících strojů. A to hned ve dvou podobách.

DroneGuard_CS300-400_Kit_Family_SQ.jpg

DroneGuard jsou skořepinová pouzdra, která nabízejí maximální flexibilitu při uložení a přepravě dronů. Uvnitř najdete nejen dostatek prostoru pro různé typy dronů, kvadro- a multikoptér, který lze pomocí příček přizpůsobit tvaru přístroje, ale též posuvná pouzdra na nezbytné komponenty (RC vysílač, náhradní vrtule, videokamera aj.).

Součástí je též odnímatelný panel s oky pro uchycení dalšího příslušenství a box na osobní drobnosti. Pro lepší komfort přepravy lze k pouzdru připevnit ramenní popruhy. Menší varianta 300 stojí 3 990 Kč, „čtyřstovka“ pak vyjde na 4 990 Kč.

DroneGuard_CS300_Model008_SQ.jpgPL Cover 200.jpg

DroneGuard KIT je levnější, odlehčenější varianta, která slouží spíše pouze k přenosu dronu, nikoli k jeho ochraně. Vyjma ochranného skořepinového pouzdra je vybavena podobně jako výše zmíněné výrobky DroneGuard 300 a 400. K dostání je za 2 990 Kč.

ViewPoint – multifunkční pouzdra a batoh

Mezi novinkami si své místo našlo i příslušenství pro akční videokamery, konkrétně v podobně lehkých a pevných pouzder ViewPoint s členěným úložným prostorem a elastickými oky pro uchycení kabelů, baterií a dalšího příslušenství. Pouzdra jsou nabízena ve třech velikostech, pro uložení jedné až tří kamerek, za cenu 799 – 1390 Kč.

Viewpoint_BP250-CS40_60_80_SQ.jpg

Pokud nemáte rádi brašničky, můžete si místo nich vybrat tříkomorový batoh Viewpoint 250 AW. Jedná se o víceúčelové zavazadlo, jehož primárním účelem je však transport až 3 videokamer včetně příslušenství. Spodní komora je vybavena vyjímatelným pouzdrem, které lze buď zcela odstranit a proměnit tak fotobatoh v obyčejné „pouliční“ zavazadlo, nebo místo něj do fotokomory vložit pouzdro (adekvátní velikosti), do kterého uložíte například digitální zrcadlovku nebo systémový kompakt. Horní, členitá komora slouží pro uložení osobních věcí a zadní pro transport notebooku (do velikosti 15“) nebo tabletu.

Viewpoint_BP250_CS40_Equip_SQ.jpgViewpoint_CS60_Stuffed_Rollout_SQ.jpg

O pohodlí při nošení se stará hrudní a bederní pás a možnost přizpůsobení velikosti batohu vloženému obsahu pomocí dvou bočních kompresních pásků. Samozřejmostí je pláštěnka.

Scout – stylové brašny na bezzrcadlovky

Těm, kdo dbají na styl a vlastní třebas nějaký designový kompakt s výměnnými objektivy, jsou určeny ramenní brašny Scout. Vnější látka Vintage Cotna (polyester) vzhledově a na dotek připomíná bavlněné tkané plátno.

Scout_SH_Family_SQ.jpg

Do polstrované fotokomory se samostatnou kapsou na telefon (u modelu 140 na 7“ tablet) se vejde podle zvolené velikosti brašny tělo CSC se základním objektivem, plus 2 až 3 další objektivy. Víko je jištěné karabinami z broušeného kovu. Brašny jsou extrémně lehké, největší model váží pouhých 400 g. K dostání jsou za 1 290 Kč (100), 1 490 Kč (120) a 1 690 Kč (140).

Slingshot Edge AW – jedno rameno stačí

Nová generace batohů s jedním ramenním popruhem a rychlým bočním přístupem k fotoaparátu přichází s inovovanou, odlehčenou konstrukcí tohoto zavazadla – díky menší celkové hloubce by měl nový Slingshot lépe sedět na zádech; stabilitu podporuje též hrudní pásek u popruhu. Princip přístupu k fotografické technice, uložené v dolní komoře, bez nutnosti sundání batohu ze zad zůstává stejný.

SlingShot_Edge250_Left_SQ.jpg SlingShot_Edge250_TopPocket_SQ.jpgSlingshot_Edge250_Shooting_SQ.jpg

Do horní části se vám kromě osobních věcí vejde také tablet (150 do 8,4“, 250 do 10“), do fotokomory podle zvolené velikosti umístíte bezzrcadlovku nebo DSLR se základním objektivem, plus 1–2 další skla a blesk. Samozřejmostí jsou vnější kapsy na doklady či láhev s pitím, pláštěnka a také dvě páskové smyčky s karabinami a bezpečnostním klipem pro uchycení stativu. Slingshot Edge je k dostání v černé barvě a dvou velikostech za 2 490 Kč (150) a 2 890 Kč (250).

Brašny ProTactic AW – do podzimního nečasu

Ramenní brašny rozšiřují modelovou řadu fotobatohů téhož názvu a koncepčně navazují na řadu Stealth Reporter AW. Specialitou těchto zavazadel je možnost okamžitého přístupu do fotokomory (s vyjímatelnou vaničkou), která je uzavřena zipem a navíc chráněna skořepinovým víkem jištěným robustní karabinou, prostřednictvím středovému zipu na horní straně. Pro uložení osobních věcí, včetně tabletu je vyhrazena přední kapsa (chráněná víkem). Další nezbytné příslušenství lze umístit do externí kapsy na zadní straně zavazadla.

ProTactic_Family_SH_120_180_200_SQ.jpgProTactic_SH180AW_TopAccess_SQ.jpg

Funkčnost brašen je možné rozšířit – na závěsné pásky vepředu a po stranách brašny lze uchytit pouzdra a další komponenty modulárního systému SlipLock™. Pomocí pásků je možné ke spodní straně brašny připevnit menší stativ. Výrobek se prodává ve třech velikostech za cenu 2 990 Kč (120), 3490 Kč (180) a 3 990 Kč (200).

 

Pokračování 2 / 2

Do terénu s foťákem na zádech

Tahoe 150 – batoh nejen pro začátečníky

Jednoduchý, lehký jednokomorový batůžek pro uložení solidního objemu fotovýbavy, a to vše ve velmi nenápadném provedení. 

Batoh pojme konkrétně zrcadlovku s nasazeným objektivem, k tomu 3 až 4 další skla, blesk, tablet (do 10“) a další příslušenství, včetně malého stativu. Hlavní fotokomoru lze pomocí příček na „sucháč“ přizpůsobit objemu fototechniky a množství osobních věcí – součástí je kapsa UltraFlex™ na příslušenství, již lze složit a rozšířit tak prostor pro techniku. Pro dokumenty, drobnosti a tablet je vymezena velká přední kapsa s množstvím přihrádek a karabinek.

TahoeBP_150_left_Family_SQ.jpg

Zvnějšku, po stranách batohu najdeme pružné kapsy pro uložení láhve či menšího stativu, které lze zafixovat též kompresními pásky. Pohodlné nošení by měly zajišťovat řádně polstrované ramenní popruhy.

TahoeBP_150_Stuffed1_SQ.jpgTahoeBP_150_pocket_SQ.jpg

Vybírat můžete ze tří barevných provedení – černá, modrá, červená, ve všech případech zaplatíte velmi příjemnou cenu 1 990 Kč.

Photo Sport AW II – zrozen pro pohyb

Navazuje na oblíbenou řadu sportovních batohů. Druhá generace přichází s novým vzhledem a objemnější variantou 300. Tento batoh je určen především pro aktivní jedince, kteří se často vydávají na cesty, nechtějí být omezováni v pohybu a zároveň potřebují dostatek prostoru pro uložení osobních věcí.

PhotoSportBP_200_300AWII_Family_Left_SQ.jpgPhotoSportBP_200AWII_SideEntry_SQ.jpg

Fotokomora je umístěna ve spodní části batohu s bočním přístupem – při manipulaci s fototechnikou není nutné batoh sundávat ze zad. Do polstrované vaničky, již lze přizpůsobit tvaru a velikosti fotoaparátu pomocí příček na suchý zip, se vejde zrcadlovka s objektivem a 1–2 další skla, plus drobné příslušenství. Pro transport osobních věcí je určena horní komora batohu, která zabírá poměrně velkou část celého zavazadla. A kdyby vám to bylo málo, další úložné prostory najdete v podobě kapes na horní straně víka a také v přední a boční části batohu.

PhotoSportBP_300AWII_Hydration_SQ.jpgPhotoSportBP_200AWII_TopLoad_Stuffed_CloseUp_SQ.jpg

Sportovnímu využití je přizpůsobena i komora/kapsa v zádové části batohu, kam můžete vložit buď hydrapak, nebo například tablet (do 10“). Komfort nošení zajištují pevná a ergonomicky tvarovaná záda, ramenní popruhy jsou vybaveny výškově nastavitelným hrudním páskem a bederním pásem se dvěma kapsami na zip. Oka a kompresní smyčky na přední části batohu mohou posloužit k upevnění trekových holí, ale i lehčího stativu. K ochraně proti dešti slouží všitá pláštěnka.

Photo Sport AW II je k dostání ve dvou barvách (modrá, černá) a velikostních variantách za 2 990 (200) a 3 990 Kč (300).

ProTactic AW – pro bezrcadlovku, ale nejen pro ni

Je navržen speciálně pro kompakty s výměnnými objektivy. Koncept batohu tak trochu připomíná stavebnici. Vnitřní prostor si můžete přizpůsobit podle svých preferencí a potřeb, aniž byste ztratili okamžitý přístup ke své fotovýbavě, a to díky propracovanému systému „přístupových“ bodů pomocí zipu shora, zezadu a z obou stran.

ProTactic_BP250AW_Equipment_SQ.jpgProTactic_BP250AW_SlipLock_SQ.jpg

Batoh lze prostřednictvím příček na suchý zip přestavět ze základní jednokomorové verze na dvoukomorovou a oddělit tak prostor pro osobní věci. O tom, jakou fotovýbavu toto zavazadlo pojme, nemá cenu debatovat – dostanete tam jednoduše to, co budete chtít.

Na vnitřní straně zadního víka najdete kapsu na tablet či notebook nebo dokumenty. Osobní věci lze uložit též do velké vnější kapsy na přední straně batohu. Co se týče exteriéru, obsah zavazadla chrání pevná skořepinová konstrukce a pohodlí při přenášení zajišťují ergonomicky tvarovaná záda a popruhy s výškově nastavitelným hrudním páskem. Nechybí ani bederní pás, který lze uschovat pod polstrování zádové části.

ProTactic_BP250AW_Model014_SQ.jpgProTactic_BP250AW_Stuffed_SQ.jpg

Specialitou je 6 závěsných pásů s oky na přední straně batohu, na něž lze uchytit pouzdra a další příslušenství modulárního systému SlipLock™ – v ceně batohu je pouzdro na příslušenství, držák na stativ a dvě univerzální přezky s kompresní karabinou a sponami pro uchycení na SlipLock oka.

Batoh ProTactic AW se prodává ve dvou velikostech za 4 290 Kč (350) a 5 790 Kč (450).

Whistler AW – když chcete mít s sebou úplně vše

Robustní batohy s vysokou nosností Whistler si nejspíš najdou své místo na zádech outdoorových nadšenců či profesionálních wildlife fotografů. Najde se v nich totiž dostatek místa pro uložení jak objemné fotovýbavy, tak osobních věcí nezbytných např. k přežití v divoké přírodě.

WhistlerBP_350_Equipment.jpgWhistlerBP_350_Fold_Down.jpg

Batoh je rozdělen na dvě hlavní komory – prostor pro fotovýbavu je umístěn v zádové části. Zezadu se k ní také přistupuje – vždy je tedy nezbytné sejmout batoh ze zad. Zadní víko lze otevřít celé nebo jen do poloviny, čímž se dostaneme pouze k fotoaparátu s nasazeným objektivem, zatímco ostatní příslušenství zůstává chráněné. Celou fotovaničku, která pojme zrcadlovku s teleobjektivem, plus další 4 až 6 objektivy, je možné vyjmout a přepravovat zvlášť.

WhistlerBP_450_CameraBox_Out.jpgWhistlerBP_450_FrontPocket.jpgWhistlerBP_350_Model3_SQ.jpg

Outdoorové vybavení a osobní věci lze uložit v horní kapse a především v přední části batohu, kterou lze zvětšit pomocí expandéru na zip. Díky voděodolné přepážce sem můžete umístit mokrou výbavu (v dolní části prostoru je odtokový kanálek). Pro drobné příslušenství je k dispozici velké množství vnějších a vnitřních kapes.

Pomocí fixačních pásků a ok lze na batoh připevnit velmi těžkou výbavu, výrobce zmiňuje např. lyže, aniž byste ztratili přístup k hlavní fotokomoře. Pevná polstrovaná záda a ergonomické popruhy, včetně hrudního a bederního pásu už jsou jaksi samozřejmostí. Vnější materiály by měly odolat extrémním klimatickým podmínkám.

Whistler AW se bude prodávat ve dvou velikostech za 7 990 Kč (350) a 8 990 Kč (450).

Určitě si přečtěte

Články odjinud