Novinky Adobe: Lightroom a Camera Raw

Adobe ve svém „Adobe Labs“ představilo nové verze svých softwarových produktů. Jedná se o Lightroom ve verzi 2.7 RC, což znamená verzi jenž je již velmi dobře otestována na různé chyby, ovšem dává dále možnost testovat tento software komunitou. Tato komunita má možnost software otestovat a upozornit na problémy při používání, před oficiálním vydání verze jenž bude distribuována zákazníkům.

Pokud chcete testovat, nová verze pro Windows defaultně přeinstaluje verzi 2.6. U verze pro platformu Mac lze používat obě verze současně. Adobe pracuje pilně i na verzi 3, která je zatím ve fázi Public Beta. Uvolněním verze Lightroom 3 Beta2 chce Adobe ukázat jak pokračují ve zdokonalování svého softwaru.

Aplikace Adobe® Photoshop® Lightroom® 2 je nástroj pro moderní metody práce s digitálními fotografiemi. Umožňuje import, zpracování, správu a předvádění obrázků – od jednoho snímku až po celé filmy. K urychlení celého procesu přispívají zdokonalené nástroje pro korekce, funkce uspořádání položek a pružné možnosti tisku.

Lightroom v2.jpg
Nový Adobe Lightroom

Adobe® Photoshop® Camera Raw 5.7 se nyní nachází také ve stavu Release Candidate, což znamená, že se s velkou pravděpodobností brzy dočkáme finální verze. Platnost RC verze končí 31.5.2010. Po tomto datu bude fungovat dále, ovšem jednou denně bude upozorňovat vyskakovacím oknem s upozorněním ohledně expirace RC verze produktu.

Camera Raw je software pro konverzi RAW dat do nejpoužívanějších bitmapových typů souborů. Často lze slyšet, že se RAW vyvolává, což je způsobeno tím, že při konverzi z RAW do jiného formátu souboru můžete vytvořit mnoho podob fotografie s minimální ztrátou kvality. Camera Raw lze použít pouze s Adobe Creative Suite 4 nebo Photoshop CS4.


Nově podporované fotoaparáty a digitální stěny pro oba programy:

  • Canon EOS 550D (Digital Rebel T2i/EOS Kiss X4 Digital)
  • Kodak Z981
  • Leaf Aptus-II 8
  • Leaf Aptus-II 10R
  • Mamiya DM40
  • Olympus E-PL1
  • Panasonic G2
  • Sony A450

Určitě si přečtěte

Články odjinud